یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
25 دسامبر 2015 ، ساعت 20:12 1,951 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8326
امام جمعه آستانه اشرفیه:

باید تدبیری اندیشید تا تجربه تلخ ۸۸تکرار نشود

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به حوادث انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸گفت:باید تدابیری اندیشیده شود تا تجربه تلخ سال ۸۸تکرار نشود.
به گزارش جلال شرق ،حجت الاسلام محمد ساجدی با بیان اینکه تخلفات بعضی از اشخاص مختلف باعث شد التهابی درکشور به وجود آید و چندماه کشور را باچالش مواجه کرد اظهار داشت:باید کاری کنیم که اختلافات و کدورت هایی که در کشور پیش آمد ه است فیصله دهیم و این حادثه تلخ تکرار نگردد.
خطیب نماز جمعه با اشاره به فرا رسیدن ۹دی افزود:نباید به مناسبت روز تاریخی ۹دی و مراسمی که برگزار می شود برگزاری مراسم دستاویزی برای اختلاف و تسویه حساب سیاسی باشد.
وی راه حل چنین حادثه ها را پای بندی همه افراد و دستگاه ها به قانون دانست و ادامه داد:قانون میثاق مشترک ملی ماست اگر افراد به قانون پای بند باشند چنین مشکلاتی پیش نمی آید.
ساجدی مواضع رهبری را فصل الخطاب همه افراد و گروه های سیاسی عنوان کرد و گفت:همه جناح های سیاسی باید در اختلافات سیاسی خود به رهنمود های رهبری توجه کنند زیرا رهبری در واقع پدر همه ملت و جناح های سیاسی است.
وی با تاکید بر تجربیات گذشته در انتخابات تصریح کرد:مجریان و ناظران انتخابات و کاندیداها و طرفداران آنان باید به درستی موازین قانون را رعایت  وبه اصول اخلاقی پای بند باشند و از تهمت و افترا پرهیز کنند.
امام جمعه آستانه اشرفیه از همه متصدیان انتخابات و ناظران خواست رعایت بی طرفی را داشته باشند و از اعمالی که سبب تهمت و افترا می شود پرهیز کنند.
حجت الاسلام ساجدی از مردم و مسئولین در خواست کرد ایمنی در برابر زلزله وکاهش بلایای طببعی را جدی بگیرند و افزود:در ساخت و ساز اماکن مسکونی،تجاری و تاسیسات باید ضوابط کارشناسی که در قانون و موازین مشخص شده است رعایت شود.

خطیب نماز جمعه به سالروز تشکیل نهضت  سواد آموزی در سال ۵۸ اشاره کرد و گفت : باید تدابیری همه جانبه اتخاذ گردد تا ما همچنان شاهد نباشیم که هنوز بعضی ها از نعمت سواد حتی کودکان محروم باشند .

وی با بیان اینکه گاه گاهی آماری اعلام  می شود که نگران کننده است تاکید کرد : با برنامه ریزی  وتدبیر مسئولین و همکاری مردم بتوانیم ایرانی که در حد شان و جایگاه او باشد به لحاظ فراوانی ، بی سوادی در جامعه نداشته  باشیم .

حجت الاسلام ساجدی به قیام مردم آستانه اشرفیه در ۹ دی سال ۱۳۵۷ علیه طاغوت اشاره کرد و یاد و خاطره ی شهیدان پرناک ، رمضان پور و جعفر پور را به دست دژ خیمان پهلوی  به شهادت رسیده بودند  گرامی داشت .

IMG_6352 IMG_6351

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است