دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 ژانویه 2018 ، ساعت 12:13 1,870 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :36610
بخشدار مرکزی آستانه‌اشرفیه؛

باید در برابر نسل آینده برای حیاتی‌ترین عنصر زندگی، هوای پاک، پاسخگو باشیم

بخشدار مرکزی آستانه‌اشرفیه که در جمع دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی به مناسبت هوای پاک گفت: باید در برابر نسل آینده برای حیاتی‌ترین عنصر زندگی، هوای پاک پاسخگو باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، مهندس حسن خواه بااهمیت شمردن هوای پاک در جامعه و با طرح این سؤال که حیاتی‌ترین عنصر زندگی، برای حال و آینده، هوای پاک است اظهار کرد: فرزندانمان هرگز ما را، در کنار تمام امکاناتی که برای آن‌ها فراهم می‌کنیم هنوز نتوانستیم حیاتی‌ترین عنصر زندگی، یعنی اکسیژن را بدون منت و رایگان در اختیار آن‌ها بگذاریم نخواهند بخشید

وی ضمن اشاره به سه مقوله حیاتی انسان و مقایسه میزان مصرف آب، غذا و هوا افزود: انسان برای تداوم زندگی خود بدون آب و غذا می‌تواند به مدت چند هفته زنده بماند ولی بدون هوا، زندگی فقط ۵ دقیقه تداوم خواهد داشت.

بخشدار مرکزی بابیان اینکه مستلزم داشتن هوای پاک، داشتن محیط‌زیست عاری از آلودگی است به اهمیت تفکیک زباله از مبدأ اشاره کرد و ادامه داد: برای جلوگیری از اثرات تخریبی زباله‌ها بر محیط‌زیست، چاره‌ای جز مدیریت پسماند و تفکیک زباله نیست، اما لازمه اجرایی کردن آن، استفاده از راهکارهای علمی و فنی و آموزش شهروندان است.

حسن خواه افزایش جمعیت و تولید محصولات شیمیایی گوناگون و نیاز روزافزون انسان‌ها در مصرف این مواد را از دلایل حجم زیاد تولید زباله و پسماند نام برد که تهدید جدی برای محیط‌زیست است و نیازمند همکاری همه دهیاران و شوراهای اسلامی است.

بخشدار مرکزی با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر و تأکید بر مشارکت روستائیان در جشن‌های انقلاب به‌ضرورت شخم زمستانه پرداخت و با توجه به کاهش نزولات آسمانی از دهیاران و شوراها درخواست کرد که با تبلیغات گسترده در روستاها، کشاورزان را نسبت به شخم زمستانه ترغیب کنند.

وی هم‌چنین در بخشی دیگر از مطالب خود از اعضای حاضر خواست با توجه به‌پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف طی هفته آینده، آمادگی خود را در سطح روستاها داشته و ماشین‌آلات خود را برای تسهیل دررفت آمد آماده نگه‌دارند.

گفتنی است این نشست که به درخواست اداره محیط‌زیست شهرستان برگزارشده بود، روسای ادارات محیط‌زیست و جهاد کشاورزی مطالب خود را در خصوص همکاری دهیاران و شوراها برای پاک‌سازی معابر و جاده‌های روستایی و مشارکت برای لایروبی انهار بیان کردند.

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است