پنج شنبه, ۱ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 ژانویه 2016 ، ساعت 16:18 2,086 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8582
محسن رضایی در نامه‌ سرگشاده به رئیس جمهور؛

با این سیلی، آمریکا به زودی از عملکردش پشیمان خواهد شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیشتر از ضرورت احفظ اقتدار در کنار سیاست لبخند سخن گفته و سیلی بیست هزار سانتریفیوژی را عامل کشاندن آمریکایی‌ها به پای میز مذاکره و موجبات به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی کشورمان خوانده بود، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور، از موضع گیری اخیر وی تشکر کرد.

به گزارش جلال شرق به نقل از «تابناک»، سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی در نامه به دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، ضمن تشکر از وی در رابطه با پیگیری مساله موشکی، خواهان ادامه اقتدار و تقویت توان موشکی نیروهای مسلح ایران شد.

متن کامل این نامه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، به شرح زیر است:

باسمه‌تعالی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر روحانی

با سلام و آرزوی توفیق

از توجه جنابعالی به گسترش و تقویت توان موشکی نیروهای مسلح که در سیاست‌های کلی برنامه ششم دیده‌شده است و در پاسخ به تحریم‌ها و تحرکات جدید امریکا صورت گرفت، از سوی خود و پیش‌کسوتان دفاع مقدس تشکر می‌کنم. ماهیت مداخله‌جویانه آمریکا نشان داده است که در چنین مواردی جز با یک سیلی محکم نمی‌توان از منافع ملی کشور دفاع کرد. ظاهراً هنوز پس از سی‌وچند سال از پیروزی انقلاب اسلامی، دولتمردان ایالات‌متحده نمی‌خواهند استقلال و اقتدار کشور ما را به رسمیت بشناسند و بر اساس همان عادت سلطه‌جویانه‌ی خود در دوران سیاه پهلوی و قاجار به خود حق می‌دهند در امورات داخلی کشور و ملت ما دخالت کنند.

همان‌طور که سیلی بیست هزار سانتریفیوژی، آمریکایی‌ها را پای میز مذاکره کشاند و موجبات به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی کشورمان را فراهم ساخت، امیدوارم که با حمایت جنابعالی به‌زودی برد موشک‌های ایران نیز از مرز پنج هزار کیلومتر عبور کند.

تجربه تاریخی ملت ایران نشان داده است که باید سیلی را باسیلی جواب داد، در غیر این صورت دوباره تاریخ ننگین دوره قاجار و پهلوی در کشور ما تکرار خواهد شد. تنها راه حضور مقتدرانه ما در روابط بین‌المللی مسیری است که حضرت امام (ره) در سیاست خارجی بنیان گذاشت و رهبر معظم انقلاب آن را پاسداری و با قوت ادامه دادند. بی‌تردید پس از رسیدن توان دفاعی ما به برد پنج هزار کیلومتری که قادر خواهد بود اهدافی ازجمله جزیره دیه‌گو گارسیا، پایگاه هوایی امریکا در حمله به طبس، را تهدید کند امریکا از عملکرد خود پشیمان خواهد شد و درخواهد یافت که این‌گونه اقدامات، هیچ سودی در پی ندارد.

به نظر می‌رسد امریکا در مقابله با جمهوری اسلامی دریک سرگردانی بسر می‌برد. آن‌ها فکر می‌کردند با اجرای برجام و با تکیه‌بر لیبرال زده‌ها قادر خواهند بود از باز شدن درهای اقتصادی سوءاستفاده و به درون ایران نفوذ کنند. هوشیاری رهبر انقلاب و یاران و فرزندان بصیر ایشان و همراهی دولت جنابعالی و مجلس شورای اسلامی توطئه جدید امریکا را در نطفه خفه کرد. امروز امریکای شکست‌خورده، به ترفندی نو  روی آورده که بخشی از آن اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است. پایین نگه‌داشتن قیمت نفت با کمک مزدوران خود در منطقه در طول ماه‌های آینده، یکی دیگر از برنامه‌های آمریکاست.

انتظار می‌رود با عنایت ویژه جناب‌عالی، هرچه زودتر، برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی گردد تا دیگربار به امریکا ثابت شود که ایران قادر است باوجود تحریم‌های ظالمانه، به اقتصادی توسعه‌یافته دست یابد.

سرلشکر پاسدار محسن رضایی
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
گفتنی است در روزهای اخیر، دولت آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه‌اش، در واکنش به آزمایش موشک‌ عماد در ایران، اعلام کرد که یازده شخص و شرکت مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را در لیست تحریم‌ها قرار خواهد داد که این موضوع با واکنش رئیس جمهور و برخی مقامات کشورمان مواجه شد. دکتر روحانی در واکنش به این تصمیم آمریکایی ها، با صدور دستوری خطاب به وزیر دفاع، علاوه بر تأکید بر استمرار تولید انواع موشک‌ها، بر تدوین برنامه جدید برای گسترش توان موشکی ایران در صورت تکرار مداخله‌ها تأکید کرد.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است