جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 آوریل 2016 ، ساعت 20:35 2,108 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13988

با بدبینی و سو ظن با آدم‌ها برخورد نکنیم/ما باید از خدمت صادقانه حمایت کنیم و فضا را برای پیشبرد امور فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: با بدبینی و سو ظن با آدم‌ها برخورد نکنیم

به گزارش جلال شرق ، امام جمعه استانه اشرفیه  در ابتدای خطبه دوم  به سالروز شهادت امام موسی کاظم در ۲۵ رجب سال ۱۸۳ هجری قمری گفت: دوران امامت امام موسی کاظم (ع) همزمان با چهار خلیفه عباسی که هارون  و منصور مشهورترین و دو تن نیز از سفاک ترین خلافای عباسی  بودند و آنها   با فضاسازی جامعه را دچار تردید کرده بودند  امام با تقیه و به نحو هوشمندانه  رسالت خویش را در جلوگیری از انحطاط فکری و عقیدتی آن زمان انجام دادندو به ناچار مجبورشدنداز سر استیصال امام را در زندان مسموم کنند.

ساجدی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌ مرکز الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که هدف انقلاب اسلامی تحقق تمدن اسلامی است و ما نیز زمانی که در قم حضور داشتیم به‌شدت پی گیر همین مطالباتی بودیم که رهبر انقلاب در این دیدار بیان داشتند.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب تولید الگوی پیشرفت اسلامی- ایرانی را لازمه تحقق تمدن اسلامی عنوان کردند تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار لازمه تحقق این موضوع را، تحقیقات عمیق اسلامی و ارتباط وثیق و پیوسته با حوزه‌های علمیه و فضلای متفکر، آگاه و مسلط بر مبانی فلسفی، کلامی و فقهی دانستند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه جمهوری اسلامی ایران زمینه تحقق الگوی اسلامی است گفت: رهبر انقلاب با نگاهی ژرف فرمودند که اگر به فرهنگ، تاریخ، جغرافیا، اقلیم، آداب و سنن و سرمایه‌های انسانی و طبیعی کشور توجه نشود، الگوی پیشرفت، سندی غیرقابل تحقق و بدون استفاده خواهد شد و همچنین فرمودند که نباید در تهیه این سند عجله و شتاب شود.

وی همچنین به دیدار رهبر معظم انقلاب با هزاران نفر از کارگران اشاره کرد و افزود: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند، جامعه کارگری ایران یک جامعه وفادار به انقلاب و نظام است و باید مزایا و حقوق کارمندان به‌خصوص بیمه تأمین اجتماعی آن‌های به گونه پرداخت شود تا با بالا رفتن انگیزه کارگران کیفیت تولید نیز افزایش یابد.

ساجدی بابیان اینکه اگر مدیر خود را وقف کار نکند حق مطلب را ادا نکرده است اظهار کرد: تأکید رهبر انقلاب بر استفاده از تولید داخل است و ایشان فرمودند که باید استفاده از تولید داخل امری مقدس و کالای غیر ایرانی امری ضد ارزش شناخته شود و نباید از کالاهای خارجی که مشابه آن در کشور وجود دارد استفاده کرد و البته باید کیفیت محصولات تولید داخل ارتقا یابد.

وی به بخش دیگری از فرمایشات رهبر انقلاب در ارتباط با اخلال و خدعه امریکا اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمودند که امریکا روی کاغذ می‌نویسند و می‌گویند «بانک‌ها با ایران معامله کنند» اما در عمل به‌گونه‌ای دیگری اقدام می‌شود تا «ایران هراسی» به وجود آید.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به ‌روز ۹ اردیبهشت و برگزاری مراسم گرامی داشت روز شوراها توسط فرمانداری شهرستان بیان کرد: اصل برگزاری مراسم گرامید اشت شوراها جای تقدیر دارد ولی درعین‌حال اشکالاتی در برنامه‌ریزی و اجرا بود که درخور شأن شوراها نبود و به دستگاه‌های اجرایی و دولتی توصیه می‌کنم که در آینده برگزاری این برنامه‌ها را با مشورت و مشارکت خود آن‌ها اجرا کند.

وی بابیان اینکه هماهنگی و همدلی خوبی بین شورا و شهرداری وجود دارد اظهار داشت: عبدالرضا سلیمانی از شهردار فعلی از بومیان همین شهر است که به گفته رئیس شورا با اتفاق‌نظر اعضای شورا انتخاب شده است و فکر می‌کنم احساس مثبت و رضایت نسبی در شهروندان از اقدامات شهرداری به وجود آمده که لازم است این حس و فضا با کمک فکری و عملی همه اشخاص اعم از صاحب‌نظران، رسانه‌ها و تشکل‌های صنفی تقویت شود و به شهردار و اعضای شورای شهر متواضعانه توصیه می‌کنم ارتباطات مردمی‌شان را تقویت کنند.

ساجدی افزود: استدعا می‌کنم از فضاسازی‌های تخریبی و غرایض سیاسی خودداری کنند اگر بتوانیم همه ظرفیت‌های موجود در جامعه را بشناسیم و بکار بگیریم با حجم فراوان مشکلاتی که داریم شاید به نقطه مطلوب نتوانیم برسیم با بدبینی و سو ظن با آدم‌ها برخورد نکنیم و درجای خودش آن‌هایی که مسئولیت قانونی دارند و به لحاظ مراقبت‌های امنیتی و مسائل دیگر مأموریت و رسالت قانونی خود را انجام دهند ولی در جای دیگر بگذارید رفتار مدیران به نحو مطلوب انجام شود ما با این کارها اعتمادبه‌نفس آن‌ها را می‌گیریم و همان‌طوری که رئیس شورا گفتند کار مؤثر و مفید کردن ریسک‌پذیری می‌خواهد.

وی با اشاره به اینکه بدون ریسک‌پذیری نمی‌توان کار بزرگ انجام داد گفت: ممکن است مدیری اشتباه کند که ما باید مراقبت کنیم ولی نه اینکه برخوردی کنیم مثلاً اینکه اگر آقا تو این نظر را نداشتی تأییدت نمی‌کردیم و این‌گونه کسی جرأت نمی‌کند نظر کارشناسی خود را در مسائل خود را اعلام کند و نمی‌توان تعیین کرد که با آن آقا دست دوستی دهد و این نمی‌شود و من سربسته صحبت می‌کنم.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه  با اذعان به اینکه تذکر و برخورد لازم است و بنده در صورت اطلاع در رأس همه برخورد خواهم کرد افزود: ما باید از خدمت صادقانه حمایت کنیم و فضا را برای پیشبرد امور فراهم کنیم.

وی همچنین به مبعث رسول کرم (ص) در ۲۷ رجب ۱۳ سال پیش از هجرت اشاره کرد و افزود: بعثت پیامبر مبدأ تحول در تاریخ بشر و یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان بلکه بشریت است و قرآن به‌عنوان معجزه ایشان برای هدایت بشریت بشمار می‌آید.

ساجدی  با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله مرتضی مطهری در روز ۱۲ اردیبهشت و روز معلم بیان کرد: از مقام والای شهید مطهر به‌عنوان ایدئولوگ، مبین و مفسر اندیشه‌های ناب رهبر انقلاب اسلامی تجلیل شود و تأکید امام نیز بهره‌گیری جوانان از آثار ایشان بود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید از بهره‌برداری فعالان فرهنگی از آثار شهید مطهری گفت: علامه شهید مطهری پرورش‌یافته حوزه علمیه بود و اندیشه‌های خود را با بهره‌گیری از منابع ناب اسلامی پرورش دادو اگر صاحب نظران با افکار مطهری آشنا شوند راه گشا است.

وی در پایان با تبریک روز کارگر و تاکید این نکته که امیدوارم برای کارگران ما امنیت روانی ایجاد کنیم ؛ با توجه به فعال بودن ۲۵درصد صنعت گفت: بیش از سه ، چهارم  درصد صنعت ما  فعال نیستند و همین تعداد هم که فعال هستند راه کار آن است که حقوق و مزایای مناسب پرداخت شود و به ویژه مزایای تامین اجتماعی کارگران را متعهدانه پرداخت نمایند تا زمینه نشاط و بالندگی و خدمات مطلوب برای جامعه فراهم شود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است