شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
13 آوریل 2016 ، ساعت 12:03 2,234 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13230
رئیس اداره آبفار شهرستان آستانه‌اشرفیه اعلام کرد:

با راه‌اندازی مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی ظرفیت مخازن شهرستان آستانه اشرفیه به ۱۸۳۰۰ مترمکعب خواهد رسید

رئیس اداره آبفار شهرستان آستانه‌اشرفیه از راه‌اندازی مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی این شهرستان خبر داد و گفت: با راه اداری این مخزن، ظرفیت مخازن این شهرستان به ۱۸۳۰۰ مترمکعب خواهد رسید.
به گزارش جلال شرق ، سید ضیا علوی پیش از ظهر امروز که در جمع کارکنان آبفار این شهرستان در گزارشی که به فرماندار شهرستان ارائه می‌کرد افزود: شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای ۲۴ هزار و ۶۴۳ مشترک آب و تعداد ۱۵ هزار و ۴۳۵ مشترک فاضلاب دارد که به تفکیک شهر آستانه جمعاً ۳۲ هزار و ۱۵ نفر و بندر کیاشهر ۷ هزار و ۷۵۰ مشترک آب و فاضلاب دارد.
وی بابیان اینکه این شهرستان دارای ۲۰۰ کیلومتر شبکه آب و ۱۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب سنتی است اظهار کرد: ۲۰ درصد از شبکه‌های آب فرسوده و نیاز به بازسازی دارد.
علوی خاطرنشان کرد: ۹۹ درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آب و حدود ۶۷ درصد تحت پوشش شبکه فاضلاب سنتی می‌باشند که متأسفانه این شهرستان فاقد شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب سنتی است.
رئیس اداره آبفار شهرستان آستانه‌اشرفیه به طرح احداث شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهر آستانه‌اشرفیه که از سال ۷۲ شروع‌شده است اشاره کرد و یادآور شد: این طرح تاکنون حدود ۷/۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که مهم‌ترین تأخیر اجرای این پروژه حیاتی و مهم، عدم تأمین اعتبار کافی است.
وی تأکید کرد: به دلیل شیب نامناسب شبکه‌های فاضلاب سنتی و ناکارآمدی آن، این شبکه‌ها بدون تصفیه وارد انهار، رودخانه‌ها و مزارع می‌شوند که مشکلات زیست محیطی زیادی را ایجاد کرده و سلامت و بهداشت مردم را تهدید می‌کند.
علوی کیفیت آب این شهرستان را مناسب توصیف کرد و گفت: این شهرستان به دلیل داشتن آزمایشگاه میکروبیولوژی کنترل کیفیت آب که در مرکز شهرستان مستقر است روزانه آزمایش‌های میکروبی و کنترل آب را انجام و رصد می‌کند.
رئیس اداره آبفار شهرستان آستانه‌اشرفیه تأکید کرد: در شرایط فعلی و آینده با راه‌اندازی مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی ازلحاظ تأمین آب شرب به لحاظ کمی و کیفی مشکلی نخواهیم داشت
فرماندار آستانه‌اشرفیه خدمات اداره آبفار این شهرستان را خوب توصیف کرد و گفت: در این مدتی که مسئولیت این شهرستان بر عهده من گذاشته‌شده است تاکنون هیچ‌گونه کوتاهی از سوی کارکنان این اداره مشاهده یا گزارش نشده است که حاکی از تلاش پیوسته همکاران اداری برای ارائه خدمت به شهروندان است.
رحیم حیدری با اشاره به تنگناهای اقتصادی دولت اظهار کرد: با تلاش دولت و تدابیری که رهبری اندیشیده‌اند و قدم‌هایی که برداشته می‌شود امیدواریم طلیعه روزهای خوب را در رونق اقتصادی مشاهده کنیم.
نماینده عالی دولت در آستانه‌اشرفیه، برنامه محوری و تفکر درست در بهره‌گیری از منابع و ایجاد همدلی و وفاق بین مجموعه اداری را یک برون داد خوب بیان کرد و افزود: امیدوارم با بهبود وضعیت کشور، طرح‌های شهرستان نیز اجرا شود و صاحبان و حافظان این نظام که مردم هستند بهره‌مند گردند.
در پایان فرماندار این شهرستان از پروژه‌های مخزن آب ۱۰ هزار متر مکعبی و تصفیه‌خانه شهری که در زمینی به مساحت ۸ هکتار با یک سوله ۱۲۰۰ متر مربعی احداث‌شده است بازدید کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است