چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
28 ژوئن 2016 ، ساعت 20:49 1,588 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16834
مدیرکل بازرسی گیلان:

برخورد با پرداخت‌های غیرمتعارف در گیلان نداشتیم/ اجرای قانون سلامت اداری در دستگاه‌های استان

مدیرکل بازرسی گیلان گفت: برخورد با پرداخت‌های غیرمتعارف در گیلان نداشتیم و سیستم پرداختی‌ها در تهران متمرکز است.

به گزارش جلال شرق ،سیف‌الله مسرور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه دنیا از بدو خلقت دو قطبی بوده است، اظهار کرد: یک قطب آن ظالمان و قطب دیگر مظلومان بودند.

وی، امام علی(ع) را محور عدالت، شجاعت مطلق و حامی مستضعفان عنوان کرد و افزود: امام علی(ع) در راستای پافشاری بر اجرای عدالت به دست ظالمان به شهادت رسید.

مدیرکل بازرسی گیلان، شهید بهشتی را یکی از برجستگان خط امام علی(ع) خواند و بیان کرد: شهید بهشتی شناخت کافی نسبت به نیازهای مظلومان داشت و حمایت از مظلومان موجب شد تا دشمنان شهادت او را ترسیم کنند.

مسرور در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت بازرسی کل گیلان در سال ۹۴، تصریح کرد: سال گذشته در یک‌هزار و ۶۹۱ کمیسیون نظارتی شرکت داشتیم و مبلغ نظارت آن بالغ بر ۲ هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان است.

وی، مبلغ مذکور را در زمینه انجام معاملات، مناقصه‌ها و … در گیلان عنوان کرد و یادآور شد: کارشناسان بازرسی بر انجام معامله‌های مذکور نظارت داشتند.

مدیرکل بازرسی گیلان با اشاره به اینکه ۳۵ معامله طی سال گذشته در استان ابطال شده است، خاطرنشان کرد: ۳۵ مورد تذکر کتبی و ۲۸ فقره تذکر شفاهی به دستگاه‌ها داده شده است.

این مسؤول اضافه کرد: سال گذشته تعداد ۱۵ نامه هشدار به مقام‌های عالی گیلان ارسال شد و از وقوع جرم و تخلف جلوگیری کردند.

مسرور، آزادسازی ۶۳ هزار مترمربع اراضی مرغوب گیلان را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد و افزود: اراضی مذکور در اختیار افرادی بود که برای اجرای طرح گرفته بودند، اما استفاده نمی‌کردند و باز پس گرفته شده است.

وی، درباره مشکلات ساخت‌وسازهای غیر مجاز در منطقه حیران اظهار کرد: در منطقه حیران نقض قوانین و مقررات توسط مسؤولان در خارج از طرح هادی و مالکیت صورت گرفته است.

مدیرکل بازرسی گیلان افزود: تا زمانی که طرح هادی بازنگری نشود، اجازه هیچ ساخت و سازی در منطقه حیران داده نمی‌شود و در این راستا طی ۱۰ ماه گذشته ساخت‌وسازهای معمول در منطقه حیران متوقف شده است.

مسرور با اشاره به برخورد با پرداخت‌های غیرمتعارف، بیان کرد: در گیلان برخورد با پرداخت‌های غیرمتعارف نداشتیم و سیستم پرداختی دولتی‌ها در تهران متمرکز است و اقدام می‌شود.

وی از اجرای قانون سلامت نظام اداری در دستگاه‌های گیلان در سال ۹۵ خبر داد و متذکر شد: در راستای اجرای طرح مذکور مرگ مدنی در اختیار دستگاه متخلف است.

مدیرکل بازرسی گیلان خاطرنشان کرد: هرگونه سهل‌انگاری، حیف و میل، تغییر و جابه‌جایی ردیف‌ها فساد اداری است و با آن برخورد می‌شود./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است