یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
22 اکتبر 2015 ، ساعت 21:10 648 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5018
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در جمع عزاداران تاسوعای حسینی آستانه اشرفیه :

برخی می‌خواهند آمریکا را فرشته‌ نجات‌بخش معرفی کنند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برخی به دنبال آن هستند حاکمیت آمریکا را بزرگ و آن را فرشته نجات‌بخش معرفی کنند که این امر خطرناک است.
به گزارش جلال شرق، حجت‌الاسلام علی محمدی دقایقی پیش در مراسم شب تاسوعا حسینی در حسینیه اعظم حرم آقا سید جلال‌الدین اشرف با تسلیت سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: برگزاری مراسم ویژه شب تاسوعا به دلیل شأن و منزلت قمر بنی‌هاشم است.
وی با بیان اینکه حضرت عباس (ع) پس از امام حسین دارای جایگاه ویژه‌ای در کربلا است، افزود: قمر بنی‌هاشم از شهدای کربلا بوده و ویژگی‌های بسیاری دارد.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه قمر بنی‌هاشم برای تمام مردان و جوانان جامعه الگو است، افزود: امام صادق (ع) فرمود حضرت عباس (ع) مطیع پیامبر (ص)، امام علی، امام حسن و امام حسین (ع) بود.
وی با بیان اینکه خداوند به قمر بنی‌هاشم جایگاهی اعطا می‌کند که تمام شهدا به آن غبطه می‌خورند، گفت: دلیل این جایگاه بندگی صالح خداوند حضرت عباس (ع) است.
محمدی با تصریح بر اینکه بندگی و عبودیت بالاتر از رسالت است و پیامبر (ص) به برکت بندگی خدا به رسالت رسید، ادامه داد: قمر بنی‌هاشم بنده صالح خدا بود.
وی حضرت عباس (ع) را مطیع امام حسین (ع) دانست و اظهار کرد: بسیاری می‌دانستند حکومت یزید باطل و حق با امام حسین (ع) است اما شک و شبهه داشتند و نتوانستند از امام پیروی و اطاعت کنند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: امام معصوم (ع) هر تصمیمی بگیرد باید اطاعت محض کرد و حضرت ابوالفضل (ع) از امام حسین اطاعت محض داشت و همراه امام حرکت کرد.
وی قمر بنی‌هاشم را دارای ایمان قوی خواند و تصریح کرد: قمر بنی‌هاشم ایمان قوی داشت و حق و باطل را به درستی شناخت و همراه امام حسین قیام کرد و امتحان زیبایی پس داد و پس از آن به شهادت رسید.
محمدی به امان‌نامه شمر از ابن‌زیاد برای حضرت عباس (ع) اشاره کرد و افزود: حضرت عباس (ع) با شجاعت پاسخ منفی داد و تا آخرین قطره خونش از امام زمان خود دفاع کرد.
وی یکی از عبادت‌های خدا را ایستادن در مقابل دشمنان اسلام و طاغوت عنوان کرد و گفت: امام حسین (ع) عبادت خدا را کامل انجام داد و در مقابل طاغوت ایستاد.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه دین اسلام با این امر سازگار نیست که انسان به تنهایی خود را نجات دهد، اظهار کرد: باید جامعه را نجات داد و به همین دلیل امام خمینی در سال ۴۲ فریاد برآورد هر چه مشکل داریم از آمریکاست.
وی با تصریح بر اینکه برخی می‌خواهند فرهنگ قیام و شهادت کمرنگ شود، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سال‌ها در مقابل دشمنان ایستادند و تمام سختی‌ها را تحمل کردند.
محمدی با اشاره به اینکه برخی به دنبال آن هستند حاکمیت آمریکا را بزرگ کنند، خاطرنشان کرد: برخی می‌خواهند آمریکا را فرشته نجات‌بخش معرفی کنند و این خطرناک است.
وی گفت: هفت ماه است که مردم یمن به خاک و خون کشیده می‌شوند و پشت صحنه آن آمریکا قرار دارد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به هشدار مقام معظم رهبری در بحث هسته‌ای اشاره کرد و متذکر شد: رهبری هشدار دادند در برجام از حریف ضربه نخورید و دچار سازش‌کاری نشوید.
وی درباره نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور گفت: این نامه یادآوری می‌کند که آمریکا رویکردی جز خصومت و اخلال در مقابل ملت ایران ندارد و مذاکرات حلقه‌ای از حلقه‌های آمریکا برای اخلال‌گران است.
محمدی با بیان اینکه رهبری نکته‌های کلیدی را گوشزد می‌کنند، افزود: نامه رهبری یادآوری می‌کند که نیت و خصومت دشمن فراموش نشود.
وی متذکر شد: امام راحل فرمودند که ما آمریکا را زیر پا له می‌کنیم و رهبری فرمودند که دشمن در نفوذ فرهنگی به دنبال کمرنگ کردن روحیه مقاومت، ایستادگی و شهادت‌طلبی است.

IMG_0750 IMG_0760 IMG_0763 IMG_0764 IMG_0766 IMG_0772 IMG_0806 IMG_0808 IMG_0810 IMG_0828 IMG_0835 IMG_0838 IMG_0847 IMG_0848

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است