چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
15 آگوست 2016 ، ساعت 12:51 1,927 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19553

بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی آستانه‌اشرفیه

در نشست مشترک نمایندگان شهرک‌های صنعتی با فرماندار آستانه‌اشرفیه که پیش از ظهر امروز در دفتر فرمانداری برگزار شد مسائل و مشکلات صنایع صنعتی و تولیدی این شهرستان موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش جلال شرق، رحیم حیدری در پایان این نشست در گفتگو با جلال شرق بابیان اینکه برای جامعه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی نیازاست که واحدهای صنعتی نیمه فعال و فعال را پویاتر و فعال‌تر کنیم اظهار کرد: در آستانه‌اشرفیه کمیته‌ای مرکب از اداره صنعت، معدن و تجارت، تأمین اجتماعی و اداره کار تشکیل‌شده که این ادارات هر سه‌شنبه به مراکز تولیدی مراجعه و مشکلات آنان را بررسی کنند.

وی افزود: بعضی از واحدهای خدمات رسان مانند آب، برق، گاز، تلفن و سایر واحدهای خدمات رسان، مشکلاتی که با واحدهای صنعتی و تولیدی وجود داشت جلسه مقدماتی برگزار شد که اصحاب و ارباب صنعت در مراکز تولید صنعتی مشکلات خود را با آنان در میان بگذارند.

IMG_0008

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به مشکلاتی بخش دیگر صنعت گفت: برای بررسی مشکلات این واحدها صنعتی تصمیم گرفته شد که هرماه جلسه‌ای با حضور واحدهای صنعتی و تولیدی و هم‌چنین واحدهای خدمات رسان و واحدهای که مجوزها را صادر می‌کنند نشست‌های رودررو برگزار شود.

حیدری خاطرنشان کرد: در این نشست‌ها، اداره صنعت، معدن و تجارت، محیط‌زیست، راه و شهرسازی ضمن بررسی مشکلات و راه‌کارهای احتمالی این نوع واحدهای صنعتی که در شهرستان اندیشیده می‌شود، اگر نیاز به حضور مدیران استانی باشد با حضور آنان حل گردد و تلاش کنیم که واحدهای صنعتی ما هرچه پررونق‌تر شوند.

 

IMG_0004

وی بخشی دیگر از مشکلات واحدهای صنعتی را مربوط به ارزش‌افزوده از واحدهای تولیدی عنوان کرد و یادآور شد: این واحدها متقاضی بودند به‌جای اینکه از واحدهای صنعتی و تولیدی ارزش‌افزوده بگیرند آن را از مصرف‌کننده دریافت دارند.

حیدری با اشاره به تقاضای صاحبان صنایع در بخش ارزش‌افزوده ادامه داد: این موضوع باید از مراجع قانون‌گذاری درخواست شود تا قانون اصلاح گردد.

وی بخشی دیگر از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی را موضوعات مربوط به وجوه هاتی نام برد که به تأمین اجتماعی و سایر واحدها داده می‌شود و متقاضی بودند که بخشی را نقدی و بخش دیگر را به‌صورت چک‌بانکی بپردازند تا واحدهایشان راه بیفتد.

حیدری سرمایه در گردش این واحدها را بخشی دیگر از چالش‌های موجود عنوان کرد و افزود: باید بانک‌های عامل در این زمینه فعال شوند و تلاش می‌کنیم که این مشکلات به حداقل برسد.

وی در خصوص نشست استانی با حضور استاندار در شهرستان گفت: ما بر اساس صلاحدید استاندار فرم‌هایی را در اختیار واحدهای تولیدی قراردادیم تا مشکلات خود را در آن قید کنند و در این زمینه اداره صنعت، معدن و تجارت را مسئول این کارشده است

وی تأکید کرد: بر اساس این فرم‌ها، اگر ارجاع به بانک یا اداره ذی‌ربط باشد ارسال و جواب این واحدها اخذ خواهد شد و اگر نیاز به جلسه ۳ نفره با حضور آن اداره یا بانک ذی‌ربط، رئیس شرکت تولیدی و صنعت و معدن در استان باشد برگزار خواهد شد و در ماه آینده جلسه‌ای برگزار خواهد شد که کارکردها در شهرستان مورد جمع‌بندی نهایی انجام گیرید تا به نتایجی دست‌یابیم.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است