چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۷:۱۳ 1,341 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48553

بررسی پیمانکاران واجد شرایط صید و صیادی ماهیان مولد سفید رود در آستانه اشرفیه

در نشست  شورای  صید و صیادی شهرستان آستانه اشرفیه ، پیمانکاران واجد شرایط صید و صیادی ماهیان مولد در دهانه سفید رود انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره  به آغاز فصل صید ماهیان مولد و ضرورت عملکرد مورد نظر شیلات برای انتقال ماهیان به مراکز تکثیر گفت:  تلاش شهرستان بر این بوده است که مثل دو سال گذشته با استفاده از صیادان بومی و شرکت های منطقه بتوانیم ماهیان مولد را صید کنیم.

رحیم حیدری صید ماهیان مولد را برای تکثیر وحفظ ذخایر دریای خزر ضروری دانست و افزود : سفید رود تنها منبع صید ماهیان مولد است که  با تلاش های مراکز تکثیر رشت و سنگر و رها سازی میلیونهای قطعه بچه ماهی در سال  به رودخانه ها و تالاب ها می توانیم بخشی از ذخایر دریا را از ماهیان استخوانی حفظ کنیم.

وی امنیت کار ، اشرافیت بر منطقه ، سلامت  و سابقه کار ، تبحر داشتن صید در رودخانه ، داشتن ابزار و ادوات صیادی مورد نیاز  و تایید مراجع ذیصلاح را از شروط پیمانکاران  برای انتخاب شدن به عنوان پیمانکار صید ماهیان مولد برشمرد.

در ادامه این نشست سه پیمانکار شرکت کننده به تشریح سوابق ، بومی بودن ، تعامنل با صیادان ، استفاده از ظرفیت صیادان منطقه در صید ، داشتن  امکانات موجود  و اداوات صیادی  به بیان دیدگاه های خود  پرداختند.

در ادامه این نشست پس از خروج  پیمانکاران از نشست اعضای شورای صید و صیادی  به بررسی دیدگاه های ارائه شده پرداختند و تصمیمات لازم برای انتخاب دو پیمانکار با شرایط و ضوابط و نظارت شیلات و بخش حفاظت پارک ملی بوجاق و محیط زیست  اتخاذ شذ.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است