سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۹:۰۷ 286 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41227

بررسی چالش‌ها و راه‌کارهای پیشنهادی برای حل لایروبی برداشت شن از سفیدرود

در نشستی که با حضور دکتر محمدحسین قربانی نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و مهندس رحیم حیدری فرماندار در دفتر فرماندار برگزار شد چالش‌ها و راه‌کارهای پیشنهادی برای حل بهره‌مندی از شن دپو شده سفیدرود و ادامه عملیات لایروبی موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش جلال شرق ، در این نشست که مدیران شهرستانی و کارشناسان  ادارات کل صنعت ، تجارت و معدن و آب منطقه‌ای  و شهردار آستانه‌اشرفیه حضور داشتند فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: همه شهرها ازلحاظ اجرای پروژه‌های عمرانی دارای مشکلاتی هستند و اگر منتظر باشیم که کارهای عمرانی بر اساس تأمین اعتبارات مالی انجام گیرد  روند خوبی را طی نخواهیم کرد.

رحیم حیدری افزود : با فضای کمبود مالی که در کشور وجود دارد ولی مدیران  شهرستان آستانه‌اشرفیه تلاش می‌کنند  با همدلی و همیاری کارهای عمرانی را به‌پیش ببرند و شهرداری نیز مستثنا از این قاعده نیست.

وی افزود : با توجه    به شن‌های برداشت‌شده که در پارک ساحلی دپو شده است نیازمند آن هستیم که این مصالح در اجرای پروژه‌هایی که شهرداری در دست اقدام دارد مورد بهره‌گیری قرار گیرد و در این راه شهرداری آستانه با رعایت موازین قانونی و با پرداخت حق دولت و بیت‌المال نسبت به انتقال شن و ماسه برای پروژه‌های شهری اقدام کند.

دکتر محمدحسین قربانی پس از استماع گزارش‌های ارائه‌شده  با تأکید بر این نکته که این نشست جزء نشست‌های کمیته شهرستان است  تأکید کرد : هیچ مدیری از شهرستان بدون در نظر گرفتن نظرات شهرستانی تصمیمی  را بدون کسب نظر فرماندار شهرستان اتخاذ نکند تا خدای‌ناکرده ، اجرای پروژه‌ها  با مشکلاتی مواجه شوند.

نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه با اشاره به بعضی از عملکردهای شهردار آستانه‌اشرفیه  و عدم هماهنگی با فرماندار افزود : جا دارد کارشناسان آب منطقه‌ای در اسرع وقت نسبت به ارزیابی شن دپو شده و اعلام آن به اداره کل صنعت و معدن و تجارت نسبت به پرداخت حق السهم دولت اقدام تا شهرداری بتواند از شن و ماسه‌های دپو شده بهره‌مند شود

در این نشست درباره ادامه لایروبی از سفیدرود توسط شهرداری مقرر شد که با ارائه پیشنهاد و تعیین مشاوره آب منطقه‌ای  و نحوه و نوع پروژه‌های شهرستانی  و مصالح موردنیاز اعلام تا اقدامات لازم انجام گیرد.

گفتنی  است شهرداری آستانه‌اشرفیه که از تاریخ ۴ اردیبهشت‌ماه و بر اساس کمیته شن و ماسه شهرستان و موافقت اولیه  آب منطقه‌ای نسبت به لایروبی بخشی از سفیدرود در پارک ساحلی که دیوارهای پارک تخریب جدی در حال وارد شدن بود  اقدام کرد که  با شکایت محیط‌زیست شهرستان کار اجرایی برداشت آن متوقف شد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است