یکشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
8 ژانویه 2020 ، ساعت 13:49 62 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57495

برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم برخوردار

دومین جلسه کارگروه تخصصی ارتقاء وضعیت امور اجتماعی، فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی شهری استان، (مناطق حاشیه نشین و سکونتگاههای غیررسمی) به ریاست مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با هدف هماهنگی و هم افزایی بین دستگاههای مرتبط جهت اجرای برنامه ها و ارائه خدمات به این محلات برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ؛  رحیم حیدری مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی ضمن تشکر و قدردانی افزود : برنامه های خوبی توسط دستگاههای فرهنگی انجام گرفته است و هدف از برگزاری این جلسات ایجاد تعامل دستگاه های عضو کارگروه با همدیگر است ، تفکیک ماموریت ها و استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاههای اجرایی در مناطق مذکور داشتند.
ایشان با اشاره به محور برنامه ها و فعالیت های قابل اجرا در مناطق حاشیه نشین استان به ویژه شهرستان رشت و لنگرود تصریح کردند؛ مناطق حاشیه نشین بدلیل فقر اقتصادی و فرهنگی مستعد بروز آسیب های اجتماعی می باشد و برای جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی باید برنامه ریزی و راهکار عملی ارائه گردد و مسئولین برای رسیدگی به مشکلات ساکنین این مناطق باید با جدیت و اهتمام ویژه ای عمل نمایند.
حیدری با تاکید بر اینکه سکونتگاههای غیر رسمی باید به عنوان یک نظام برنامه ریزی نگریسته شود به نقش مشارکت مردم به ویژه سازمان های مردم نهاد و بهره مندی از حضور مردم در کاهش آسیب های اجتماعی در این محلات اشاره نمودند.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی بحث حاشیه نشینی و سکونتگاههای غیر رسمی را نیازمند تدوین یک برنامه اقدام مشترک دانستند که همه ذینفعان و دستگاههای ذیربط در آن باید نقش اساسی ایفا نمایند.
وی آموزش های مهارتی در این مناطق، تامین امنیت عمومی آنان و حفظ سلامت ساکنان و محیط زیست را نمونه هایی از اولویت هایی خواند که باید با برنامه ریزی های اصولی در کوتاه و بلند مدت در این مناطق اجرایی شود.
وی اضافه کرد: معضل اجتماعی پدیده ای نیست که بتوان به تنهایی رفع و انجام شود و این پدیده در بستر زمان شکل گرفته و باید با برنامه ریزی دقیق و درست، کوتاه مدت و بلند مدت با همکاری همه دستگاه های ذیربط در جهت رفع مشکلات اقدام نمود.
رحیم حیدری مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، ارائه خدمات فرهنگی، بهداشتی، زیر ساختی و رفاهی به مناطق حاشیه نشین توسط دستگاههای متولی را بسیار با اهمیت خواند و از تمامی مدیران دستگاههای متولی امر خواست تا با برنامه ریزی دقیق برای ارائه خدمات به این مناطق در سال جاری به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی اقدام نمایند.
وی مهاجرت معکوس را در کاهش حاشیه نشینی موثر دانست و تاکید کرد، برای جلوگیری از گسترش بافت های حاشیه نشین ستاد ملی بازآفرینی شهری باید تدبیر کند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است