سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
14 ژانویه 2020 ، ساعت 13:28 1,495 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57614
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور در آستانه اشرفیه

بر ضرورت مالکیت معنوی برنج و بادام آستانه‌اشرفیه تاکید کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور صبح امروز ازبه هنگام بازدید از  بازار مرکزی میوه و تره‌بار شهرستان آستانه اشرفیه بر  ضرورت مالکیت معنوی برنج و محصولات آستانه‌اشرفیه تاکید کرد

به گزارش پایگاه خبری جلال شرق ، بابک دین‌پرست در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران با تأکید بر برندسازی محصولات آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: بادام و برنج مهم‌ترین محصولات کشاورزی این شهرستان است به‌طوری‌که ۲۰ درصد برنج کشور در آستانه تولید می‌شود لذا اگر محصولات را بتوان در این منطقه دارای مالکیت معنوی کرد بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی با تأکید بر اهلیت داشتن سرمایه‌گذار در کشور گفت: کسی که به دنبال مجوز برای سرمایه‌گذاری است باید مشخص شود آیا اهلیت انجام این کار را داشته و با مشکل مواجه نمی‌شود و اگر چنین بود باید مجوز را صادر کرده و نباید از تغییر کاربری سو استفاده شود‌.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به تقسیط بدهی‌ها به تأمین اجتماعی افزود: در جلسات متعددی که برگزار کردیم مقرر شد واحدهای تولیدی، صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی فعال بدهی‌های خود را به‌صورت اقساط بلندمدت پرداخت کنند.

دین‌پرست بنگاه اقتصادی را یک پادگان اقتصادی دانست و بیان کرد: کشور در شرایط سخت اقتصادی به سر برده و باید از واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی به‌مانند یک پادگان نظامی در جنگ اقتصادی هستند و باید سعی شود تمام مشکلات آن رفع شود.

وی با اذعان به اینکه باید مسؤولان مربوطه از واحدهای تولیدی به‌شدت مراقبت کنند، تصریح کرد: فرمانداران باید هرماه با تأمین اجتماعی تماس گرفته و ببیند آیا یک کارگر از دو هزار و ۲۰۶ اشتغالی که در این شهرستان ایجادشده کم شده است یا خیر، زیرا اگر یک نفر در جامعه بیکار شود خانواده‌ای با مشکل مواجه می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با تأکید بر احیای واحدهای غیرفعال و نیمه فعال در آستانه‌اشرفیه و کشور گفت: در این شهرستان ۴۶ واحد غیر فعال است  واحد تولیدی غیرفعال در آستانه‌اشرفیه، وجود که باید با پیگیری‌ها ،این واحدها را مجدداً فعال کرد و آن ها یی هم که نمی توانند با تغییر بنگاه اقتصادی آنان را فعال و تعداد این مجموعه را کاهش داد. .

دین‌پرست با درخواست از مسؤولان برای بررسی واحدهای تملک شده در آستانه‌اشرفیه افزود: در آستانه‌اشرفیه هشت واحد توسط بانک‌ها تملک شده و باید با بانک‌ها صحبت شود که اگر این واحدها قابل پس‌گیری و فعال‌سازی مجدد هستند حتماً باید این کار انجام شود.

وی با اذعان به اینکه باید با ارائه تسهیلات میزان تولید واحدهای صنعتی را افزایش داد، تصریح کرد: در دو شهرک صنعتی این شهرستان ۱۵۲ واحد با تمام ظرفیت خود فعالیت نمی‌کنند و باید تمام نهادهای مربوطه مانند اداره صمت و جهاد کشاورزی نهایت کمک را کنند تا ظرفیت تولید این واحدها افزایش پیدا کند زیرا در غیر این صورت این واحدها تعطیل می‌شوند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این نشست با بیان اینکه رونق تولید در این بسیار موردتوجه قرارگرفته است، اظهار کرد: آستانه‌اشرفیه یکی از شهرستان‌های فعال در حوزه رونق و رفع موانع تولید بوده و تا کنون بیش از ۱۰ نشست  برگزارشده است.

یونس محمودی با اشاره به تعداد بنگاه‌های اقتصادی فعال در آستانه‌اشرفیه گفت: در این شهرستان ۳۸۲ بنگاه اقتصادی فعال وجود دارد که در این بنگاه های اقتصادی برای دو هزار و ۲۰۶ نفر اشتغال ایجادشده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به حل مشکلات شهرک‌های صنعتی آستانه‌اشرفیه، افزود: در آستانه‌اشرفیه دو شهرک صنعتی فعال وجود دارد که بخش‌های مختلف آن ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و باید بعضی از مشکلات آن رفع شود.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی در این شهرستان تصریح کرد: در جلسات رفع موانع تولید که در این شهرستان برگزار شد، مدیران واحدهای صنعتی مهم‌ترین مشکلات خود را جرائم بانکی و عدم تسهیلات  بانکی برای گردش مالی ، بدهی مالیاتی و تأمین اجتماعی می‌دانند که در تلاشیم این مشکلات به‌زودی حل شود.

محمودی کشتارگاه مرغ کیسم را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آستانه‌اشرفیه عنوان کرد و گفت: این کشتارگاه اشتغال بسیار زیادی برای جوانان این شهرستان ایجاد می‌کند که با مشکلاتی مواجه بوده و در بررسی‌های مختلف در حال رفع این موانع هستیم.

وی با اعلام میزان گردش مالی در بازار میوه تره‌بار آستانه‌اشرفیه بیان کرد: در این واحد به گفته مدیران آن ۳۰ میلیارد هزینه شده ماهانه ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی خواهد داشت و پیشنهاد من این است این واحد به یک پایانه صادراتی تبدیل شود.

در این نشست سرمایه گذار  بازار کمیوه و تره بار با بیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان تاکنون در احداث این بازار  سرمایه گذاری شده است گفت: آغاز این پروژه از سال ۹۲ در این شهرستان استارت خورده است که در طی این مدت با رفع موانع و همکاری مسئولین شهرستان درحال رو به اتمام است .

محمد شهرامی با اشاره به این نکته که ما در تلاش هستیم همه امکانات لازم را در اینجا فراهم سازیم از ساخت دو سرد خانه  و گسترش فضای فیزیکی برای ترانزیت میوه و تره بار  در اینده نزدیک خبرداد.

این سرمایه گذار اظهار امیدواری کرد با سیاست های پیش رو و برطرف کردن موانع ؛ این مجموعه بتواند به یک قطب صادراتی در استان گیلان تبدیل شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است