دوشنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
10 سپتامبر 2019 ، ساعت 17:10 594 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54343

بزرگترین آئین نمایشی «خیام حسینی» در آستانه اشرفیه برگزارشد.

بزرگترین آئین نمایشی «خیام حسینی»  با قدمت بیش از ۸۰ سال در آستانه اشرفیه برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،شهر مذهبی آستانه اشرفیه  همانند سایر شهرهای ایران ، در عاشورای حسینی یکپارچه سیاه پوش  و غرق ماتم و عزا بوده است  ومردم مذهبی این شهرستان ضمن مشارکت در دستجات عزاداری وسینه زنی ، با پختن غذاهای نذری  ،  از زائران و عزاداران اباعبدالله الحسین  ( ع )  پذارایی  کردند .

یکی از آئین های ویژه شهر مذهبی آستانه اشرفیه مراسم خیام حسینی  که هر ساله بعد از نماز ظهر عاشورا در صحن حرم سلطانس ید جلال الدین اشرف ( ع )  با بیش از ۲۰۰نفر از عوامل اجرا می شود که با آتش زدن خیام و سینه زنی مراسم ویژه عزداری روز عاشورا در صحن حرم به اتمام  می رسد.

دکتر رضا مسرور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد انزلی ، رحیم حیدری فرماندار ، محمد دانش شکیب شهردار ، سردار محمد عبدالله پور فرمانده لشکر قدس و رئیس هیئت امنای حرم مطهر و جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی  از نزدیک با اعضای هیئت امنای خیام حسینی و گروه نمایشی  دیدار کردند و متولیان این بخش گزارشی کوتاه از جزئیات برگزاری این آئین نمایشی  در این شهرستان را ارائه دادند.

تصاویر زیر برگرفته از صحنه های عزاداری سوگواران عزای پسر فاطمه ( س ) ،آئین به آتش کشیدن خیام حسینی و بازدید مسئولین استانی و شهرستانی است که توسط پارسا ذرعی ثبت و ضبط شده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است