دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۵۷ 514 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40265

بزرگداشت دکترمحمد معین در ۱۴ تیر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

در اولین نشست بزرگداشت دکتر محمد معین که در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزارشد اعلام شد که مراسم استاد دکتر محمد معین در روز ۱۴ تیر و با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

به گزارش جلال شرق ، فرماندار آستانه اشرفیه با توجه به جایگاه ارزشمند استادفرزانه دکتر محمد معین گفت: دکتر معین ، نماد فرهنگی و المان شهر مذهبی آستانه اشرفیه است و امیدوارم از ظرفیت های علمی این استاد گرانسنگ  برای رشد و تعالی شهر بهترین استفاده را ببریم.

رحیم حیدری خواستار تشکیل دو کمیته  محتوایی و تدارکات برای برگزاری مراسم دکتر محمد معین شد و  افزود : با تلاش ها و هماهنگی های لازم که انجام خواهد گرفت انشا الله ما  شاهد حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با بزرگداشت معین نیز تناسب دارد باشیم .

دختر استاد دکتر محمد معین با اشاره به ۱۳ تیر سالروز درگذشت محمد معین  گفت: برای بهره گیری از حضور مهمانان در این مراسم با هماهنگی و صحبت های که با فرماندار انجام دادیم این مراسم در روز پنجشنبه ۱۴ تیر  برگزار خواهد شد .

دکتر مهیندخت معین افزود : در خلال نکو داشت آن چه که شایسته است اقدام شود  ثبت و ضبط و چاپ سخنرانی در مراسم های سال های گذشته است که بسیاری از محور سخنرانی ها در نکو داشت معین می تواند به عنوان مرجع مورد استناد قرار گیرد.

وی به کتاب های پدرش که به دانشگاه گیلان به امانت واگذار شده بود اشاره کرد و اظهار کرد : به دلیل آنکه بعضی از این کتاب ها بسیار نادر و حتی یک نسخه بیشتر نبوندند و هم چنین به دلیل عدم ساخت کتابخانه دکتر معین در آستانه اشرفیه طی نامه ای به رئیس دانشگاه گیلان  مجموعه کتاب های معین برای بهره گیری تخصصی استاتید به این دانشگاه واگذارشد.مهیندخت معین سخنران مراسم پدرش را استاد دکتر محمد تقی راشد محصل از زبانشناسان برتر کشور نام برد و همچنین اظهار  داشت در صدد هتیم از استاد فرزانه پور نامداریان در این مراسم بهره ببریم.

در ادامه این نشست امام جمعه استانه اشرفیه  گفت:  برگزاری نکو داشت و بیان فضایل اخلاقی و سلوکی دکتر محمد معین که عقبه کار علمی وی است می تواند  فرصتی مناسب برای تجویز و تبلیغ فرهنگی و الگو گرفتن از دکتر محمد معین برای نسل های جدید باشد.

حجت الاسلام ساجدی خواستار برگزاری  مسابقات کتابخوانی در مدارس بر اساس یکی از آثار دکتر محمد معین شد  تا از این طریق نسل دانش آموزی با تلاش های این فرزانه ارزشمند بیشتر آشنا شوند.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ،  مدیر حوزه ریاست دانشگاه گیلان ،و جمعی دیگر از اعضای ستاد دغدغه های خود را در بهتر برگزار نمودن این مراسم بیان کردند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است