سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۲۴ 528 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49857

بزرگداشت شهادت حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف  ( ع ) شب۱۴ رمضان برگزار می شود

در آستانه فرا رسیدن ۱۴ ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف  ( ع ) ، ستاد بزرگداشت این  امام زاده واجب التعظیم در دفتر مانداری این شهرستان تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، امام جمعه آستانه اشرفیه هدف از برگزاری این نشست را هم افزایی در اجرای برنامه های شهادت حضرت سلطانس ید جلال الدین اشرف بیان کرد و گفت: از وظایف این ستاد شناساندن جایگاه این امام زاده در بین دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت است.

حجت الاسلام احمد طیبی به فضایل و سجایای حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف اشاره کرد و افزود : این امام زاده در کنار برادر خود و برای گسترش پایگاه شیعه و اهل بیت عصمت و طهارت به خطه گیلان آمد و پایه گذار مکتب شیعه در این خطه شد و در نهایت به دست دشمنان دین به شهادت رسید.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز در این نشست وجود حضرت سلطان سید جلال الدین اشرفق ( ع ) را یکی از شاخص های مهم این شهر نام برد و در تکریم و بزرگداشت این امام زاده واجب التعظیم  گفت: آن چه برای مردم این دیار اهمیت دارد شناسایی و بیان سجایای علمی آن در کنار جایگاه جهادی وی در توسعه مکتب شیعه است

رحیم حیدری با اذعان به کرامات آن حضرت  افزود : در بهترین ماه های خدا و در آستانه رسیدن به لیالی قدر باید با برنامه های موضوعی و محتوایی در صدد نشر و افکار  سید جلیل القدری باشیم که برای اهل بیت  و مکتب شیعه  ( ع ) جانفشانی کرد و به شهادت رسید.

در این نشست هریک از اعضای ستاد  دیدگاه های خود را در خصوص مشارکت حداکثری زائران و مجاوران حرم در مراسم  بیان کردند و ضمن تاکید بر دو محور مداحی و سخنرانی مقررشد هماهنگی های لازم با صدا و سیما برای ضبط و پخش ویژه برنامه شهادت حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف ، سیاه پوش کردن شهر توسط شهرداری ، هماهنگی در نجوه سفره افطاری ساده  و… تصمیماتی اتخاذ شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است