دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
30 دسامبر 2015 ، ساعت 20:46 2,412 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8520

بزرگداشت شهدای ۹ دی آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

امام‌جمعه شهرستان لاهیجان در مراسم بزرگداشت ۳ تن از شهدای ۹ دی شهرستان آستانه‌اشرفیه در دوران انقلاب و حماسه ۹ دی سال ۸۸ که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد گفت: آن‌هایی که امروز شعار شورای رهبری را سر می‌دهند اگر در زمان حکومت علی (ع) بودند با علی (ع) هم مخالفت می‌کردند
به گزارش جلال شرق ،حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی با بیان اینکه مردمی که در ۹ دی برای دفاع از ولایت تجمع کردن‌اند اهل بصیرت بودند اظهار داشت: فتنه ۸۸ هم برای خواص هم برای عوام هم برای نیروهای حزب‌الله و دیگر نیروها یک امتحان الهی بود.
وی افزود: توطئه‌ای که دشمن در حال اجرا بود بعضی از افراد و خواص جورچین آن را داشتند در کشور اجرا می‌کردند هرچند بعضی‌ها به دلیل یک صبغه‌ی اجتماعی و سابق ای خوبی بودند اما به تعبیر امام راحل میزان حال فعلی افراد است.
وی با اشاره به اینکه زبیر جز حواریون پیامبر بود و باسابقه بسیار خوب ابتدا در مقابل دشمنان علی ایستاد اما زمانی شد او نیز شمشیر در مقابل علی (ع) کشید و این درس تاریخ است اتفاقاتی که در طول تاریخ افتاده است باید درس عبرت بگیریم.
حجت‌الاسلام عبدالله زاده ادامه داد: آن‌هایی که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران در فتنه‌ی ۸۸ برمی‌دادند مشاهده کردیم که چگونه با شکستن شیشه‌ی بانک‌ها و اماکن مردم جان خود را فدای ایران کردند.
لازم به یادآوری است که در ۹ دی سال ۵۷ براثر یورش نیروهای امنیتی رژیم پهلوی به مرکز شهر آستانه‌اشرفیه ۳ تن بهنام‌های کاظم جعفر پور، علی رمضانپورو پر ناک به شهادت رسیدند و چند نقطه شهر آستانه‌اشرفیه توسط نیروهای شهربانی به سرکردگی فرماندهی آنان به نام سرگرد فرزین به آتش کشیده شد.

IMG_7131 IMG_7133 IMG_7137 IMG_7138 IMG_7140 IMG_7142

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است