شنبه, ۹ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار
14 فوریه 2020 ، ساعت 18:40 129 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :58545
گفتگو با دکتر سید مهدی صادق داوطلب دوره یازدهم  مجلس شورای اسلامی :

بزرگ‌ترین ضایعه‌ی یک انتخابات ؛ تخریب رقیب است/خرید و فروش رأی جنایت است

سرویس انتخابات جلال شرق ، سایت خبری و تحلیلی جلال شرق برای تبیین و رویکرد داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و برای تنویر افکار عمومی شهروندان جهت شناخت با برنامه‌های داوطلبان، گفتگویی را با سید مهدی صادق  داو طلب دوره یازدهم  از حوزه شهرستان آستانه‌اشرفیه داشته است  که به ارائه دیدگاه‌هایش در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پرداخته و سایت خبری جلال شرق برای تنویر افکار عمومی آن را بر روی خروجی قرار داده است.

جلال شرق : قبل از پرداختن به حوزه شهرستان شرایط کشور را برای گذر و توسعه چگونه می‌بینید؟

با سلام به همه مردم ایران و گیلان و علی‌الخصوص مردم فهیم و آگاه شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر و تشکر از سایت جلال شرق که بی‌طرفانه و به‌روز مسائل شهرستان و استان را برای خوانندگان اخبار و گزارش‌ها آماده می‌کند و در پاسخ به سؤال شما باید عرض کنم که: شرایط کشور دست‌خوش یکسری تحولات خاصی شده است که این تحولات می‌طلبد که ما نگاهمان فرا استانی باشد چون اعتقاد من بر این است که نمایندگان مجلس باید از یک پتانسیل و ظرفیت‌هایی برخوردار باشند که درزمینهٔ های علمی، سیاسی، تجربی، صنعت فرهنگ و… بتوانند قوانین بسیار مؤثر و تأثیرگذاری را تصویب کنند و به‌نوعی همراه دولت اعتدال گام بردارند تا فرازها و برنامه‌هایی که دولت اعتدال مورد نظرش است بتوانند به نتیجه برسانند.

من شک ندارم که اگر کشور به یک نتیجه‌ی مطلوب برسد منافعش به استان و شهرستان ما هم خواهد رسید والان شرایط منطقه‌ی ما شرایط بسیار حساسی است و اطراف کشور ما یا جنگ است و یا جنگ داخلی، یا تروریست‌ها آن کشور را متلاشی کردند و همه‌ی این اهداف و جنگ‌های منطقه ما برای نظام جمهوری اسلامی ایران است که آن را تسلیم خود کنند..

مطمئناً هیچ‌وقت کشور عراق موردنظر آن‌ها نیست، و دشمن چون یکپارچگی مردم ایران را در مقابل نیروی‌های خارجی و متخاصم می‌دانند و یک‌بار هم در ۸ سال دفا ع مقدس تجربه کردند درنتیجه جنگ را در خارج از مرزهای ما بردند.

بعد از انقلاب نظام جمهوری اسلامی ایران با چالش هایی روبه رو شد، یکی از آن‌ها جنگ تحمیلی بود و بعد ایجاد کردن تحریم‌ها بود و بالاخره آخرین حربه‌ی آن‌ها بحث هسته‌ای بود که آن‌هم از ویژگی‌های جهان کنونی است که هر کشوری درزمینهٔ انرژی هسته‌ای بتواند ورود بکند.

آنچه مهم است برای ما، صلح‌آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای ماست و دنیا هم این را می‌داند، اما خواستند که این را برای کشور ما امنیتی‌اش بکنند و کشور ما را تهاجمی قلمداد بکنند و از این طریق بتوانند اهداف خودشان را پیاده کنند و خروج امریکا   از برجام  نشان دهنده سیاست مزورانه امریکا علیه ملت ایران را  به ویژه در زمامداری ترامپ نشان از دشمنی بلا منازع امریکا با انقلاب و نظام ما است .

توسعه اقتصادی  به ویژه بحث تولید صنعتی  در سال رونق تولید که از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است، موضوع بعدی است ، اشتغال جوانان و مبارزه با   رانت  و فساد  از دیگر مولفه های است که باید توجه شود.

جلال شرق :  ظرفیت‌های شهرستان را چگونه می‌توانید تبدیل به فعل کنید؟

شهرستان آستانه‌اشرفیه و بخش بندر کیاشهر دارای توانمندی‌هایی است که این توانمندی‌ها شناسایی‌شده است و ما باید این توانمندی هارا از توان  مجلس تبدیل به طرح کرده و ارائه به دولت بدهیم و در شکوفایی  منطقه خود گام برداریم .

جلال شرق : شما در دوره هشتم، نماینده مردم این شهرستان بودید چه قدر از توان علمی و مهندسی شما که آشنا به مسائل صنعتی هستید در بهره‌گیری از این توانمندی‌ها موفق بودید؟

من در دوره‌ی نمایندگی خودم در مجلس شورای اسلامی تا جایی که اقتضای کشور، استان و شهرم بود تلاش و کار خود را کردم به‌عنوان‌مثال ما یک منطقه‌ای داریم به نام شهرک صنعتی نقره ده، در زمان خودم توسعه شهرک صنعتی نقره ده از یک ویژگی بسیار خاصی برای من برخوردار بود به‌ویژه آوردن سرمایه‌گذاران بزرگ برای ایجاد واحدهای صنعتی بزرگ، زیرا واحدهای کوچک صنعتی به یک طریقی کارگاه های صنعتی محسوب می‌شوند.

ما در بعضی از واحدها دیدیم که به دلیل ناتوان بودن در رقابت متوقف شدند، و شرکت‌های بزرگی که سرمایه اولیه آن‌ها ۱۰۰ میلیاردتا ۲۰۰ میلیارد تومان با سرمایه‌گذاری‌های بود و یکی از شرکت‌های زنجیره‌ای در داخل کشور است.

صحبت کردیم و این شرکت‌های سرمایه‌گذار را به این شهرستان آوردیم حتی در شهرک صنعتی نقره ده، قسمت وسیعی از سوله‌های خود را زدند و زیرساخت‌های آن را آماده کردند، اما بعدا نمی‌دانم که چه شد ادامه‌ی فعالیت آن‌ها متوقف شد.

جلال شرق : درباره ارشد صنعت در این شهرستان و واحدهای صنعتی بزرگ به‌عنوان سرمایه‌گذاری چه قدر در توسعه اشتغال شهرستان مؤثر است؟

مثلا راه‌اندازی  واحد صنعتی گلرنگ در زمینی به وسعت ۶هکتار در ۳ فاز بود و هر فازی ۷۰۰ برای نفر نیروی انسانی اشتغال ایجاد می‌شد و اعتقادم بر این است که یک شهرک صنعتی زمانی رشد پیدا می‌کند که یک واحد بزرگ بیاید و به‌تبع آن واحدهای دیگر خواهند آمد و اگر اولی ورود پیدا بکند به‌تبع آن شهرک صنعتی رشد می‌کند و می‌شود یک شهر صنعتی و اشتغال ایجاد می‌کند، شک هم نکنید که یک کشور، استان، منطقه رشد پیدا نمی‌کند مگر این‌که در آن تولید باشد و آن‌هم تولید صنعتی و حتی کشاورزی و صیادی ماهم باید صنعتی بشود.

امروزه در دنیا ارزش‌افزوده در صنعت است، سرمایه‌گذاری هم در صنعت است و حتی امروزه به گردشگری هم می‌گویند صنعت گردشگری بنابراین بحث صنعت بسیار ارزشمند‌است و اعتقاد من بر این است که صنعت باید در منطقه رشد بکند ولی متاسفانه با رکودی که در اقتصاد کشور ایجاد شد و نقش تحریم ها را نباید نادیده گرفت در کنار سو مدیریت ها  امروز در شهرک صنعتی نقره ده از ۹۶ واحد صنعتی عملا ۴۶ واحد تعطیل یا نیمه فعال است  که باید برای اشتغال و رو پا نگه داشتن آنها راه کارهای عملیاتی در چارچوب قوانین موجود دید.

ادامه دارد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است