چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۷:۱۹ 778 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48634
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان خبرداد،

توزیع میوه شب عید درگیلان از ۲۵ اسفند تا ۱۰ فروردین سال آینده

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان از آغاز شروع توریع میوه شب عید تا ۱۰ فروردین ماه سالجاری در استان گیلان خبرداد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرهاد دلق پوش در نشست اداری که با حضور کارشناسان اداره صمت شهرستان آستانه ، رئیس اتاق اصناف و نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، به بررسی مشکلات و چالش های شهرستان با وجود همه مضایق و تنگناها پرداخت و گفت: باید تلاش کنیم با یک مدیریت کارآمد بتوانیم خدمات مطلوبی به مردم در ایام پایانی سال داشته باشیم و این لازمه همدلی، همگامی و وحدت همگان است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه ما در شرایط فوق العاده و جنگ اقتصادی هستیم افزود: بعضی از کاستی ها طراحی دشمنان ملت و بخشی دیگر توسط فرصت شماران داخلی است که در واقع همین فرصت شماران عقبه کشور را می زنند و برای دشمن کار می کنند و منافع شخصی خود را فقط تامین می کنند.
وی در ادامه از توزیع میوه۶۰۰تن سیب و ۷۰۰تن پرتقال با قیمت دولتی در کل استان سخن گفت و تاکید کرد: اتحاد و هماهنگی و بسیج خدمات گیلان برای مردم و مسافران نوروزی باعث آرامش و نظام مندی در بازار شب عید خواهد شد وپرتقال و سیب از ۲۵ اسفندسال جاری تا ۱۰ فروردین سال۹۸ در سراسر گیلان با محوریت تعاونی روستایی و همکاری اتاق اصناف وشهرداریها توزیع خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خواستار بهره گیری و استفاده مطلوب از ظرفیت نمایندگان مجلس شد و گفت: بسیاری از مشکلات کلان از طریق نمایندگان قابل پیگیری است، البته در این شرایط فعلی کسی نمی تواند معجزه کند باید با درک شرایط فعلی برای عبور از این شرایط موجود ، همدیگر را درک کنیم ..
دکتر دلق پوش مصرف آرد گیلان را به علت شناوربودن جمعیت و گردشگر را بیش از سهمیه فعلی دانست و گفت: هم اکنون ۷ کیلو در نظر گرفته شده است که پی گیری افزایش سرانه مصرف آزاد پزان را برای تعادل در عرضه نان بسیارجدی است.
وی میانگین مصرف روزانه مرغ در گیلان را حدود ۲۰۰ تن دانست و افزود : ما در گیلان حدود ۵۰۰تن مرغ تولید می کنیم و چنانچه به اندازه نیاز مردم مرغ در ویترین باشد، جو روانی هم نخواهیم داشت.
این مقام مسئول در استان افزود: مقدار ۳۰۰ تن مرغ اضافه تولید داریم که به تهران ارسال می شود و تولید کنندگان مرغ اعلام میکنند که از آنها نهاده های دامی تشویقی می گیرند.
دلق پوش با بیان اینکه ما می توانیم بر اساس ۲۰۰تن سهمیه مرغ میزان سهمیه مرغ هر شهرستان را مشخص کنیم تا بازار دچار مشکل نشود اظهار کرد : تنظیم گوشت قرمز در استان گیلان را بر اساس شاخص ها و ظرفیت ها ی هر شهرستان تقسیم کردیم و امیدواریم در رفع کاستی ها تلاش شود.

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت:   اگر صدق الناس و صدق حدیث را ما داشته باشیم هم در عملکرد ما خوب عمل کنیم و باورهای مردم نسبت به مسئولین بهتر خواهد شد.

دکتر محمد حسین قربانی عدم گفتار صادقانه در تنظیم بازار برای مردم  از نکاتی برشمرد که باعث عدم اعتماد مردم به مسئولین می شود

وی افزود : بیش از ۱۴ میلیارد دلار تخصیص ارز در نظر گرفته شود تا کالاهای مورد نیاز با قیمت تعادلی  ۴۲۰۰تومان به دست مصرف کننده برسد ولی گوشت ، میوه و.. وارداتی ۴۲۰۰تومانی به دست مردم نمی رسد زیرا یک شبکه نظارتی قوی در کشور نداریم

قربانی در ادامه افزود : باید طوری عمل کنیم یارانه ای که بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان است دولت تدبیری انجام دهد تا  به دست مردم برسد و اگرشبکه  توزیع درست داشته باشیم  این معضلات به وجود نمی آید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: آن چیزی که امروز دغدغه نظام و مردم است این است که ایام تعطیلات نوروز را با دقت نظارت کنیم تا بتوانیم  در این ایام مردم و بازار آرامشی داشته باشد .

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت آستانه اشرفیه ضمن خوشامدگویی به مدیر کل و نماینده شهرستان درباره تکریم ارباب و رجوع   گفت: این سیاست اصلی ما است که هیچ ارباب و رجوعی  را به دفتر نماینده با فرماندار اعزام نکنیم و تلاش می کنیم موارد ارباب و رجوع را در این اداره برطرف کنیم.

محمد رضا حامیان افزود : باهمکاری اتاق اصناف و همدلی و همسویی که همکاران اداری دارند و کارها را پی گیری می کنیم و   واقعا جا دارد از همکاران خود  تقدیر و تشکر داشته باشم .

وی با بیان اینکه برکسی پوشیده نیست که ما ضابط تعزیزات هستیم   خاطر نشان کرد :  ضابطین بازرسی ما باید با حقوق حداقلی بر کل اقتصاد شهرستان نظارت کنند که  امیدواریم اشیل حقوقی  این عزیزان از سوی وزارت خانه و توسط نمایندگان مجلس پی گیری شود.

حامیان در خصوص کمبود آرد در شهرستان به ویژه آزادپزان اظهار کرد : در حوزه آرد و نان  که آستانه اشرفیه ۱۰۵ هزارنفر جمعیت دارد  ما شاهد حداقل دو وعده نان توسط شهروندان هستیم ولی سهمیه آردی که به  ما اختصاص داده شد جوابگوی شهرستان نیست .

حامیان مصرف مور نیاز آزاد پزان ۱۱ هزار کیسه نام برد و گفت: آقایان در استان فقط  ۵۹۰۰کیسه برای نانوایان آزاد پز  لحاظ کردند و انتظار داریم تدابیری اندیشیده شود تا کار گروه آرد و نان شهرستان کار توزیع را در نظر بگیرد.

وی  خواستار تدبیری موثر در انتخاب مدیریت شهرک های صنعتی این شهرستان شد وافزود : فرد مورد نظر خودشان وجاهت قانونی حوزه صنعتی  ندارند و پروانه اش رو به ابطال است.

 

رئیس اتاق اصناف شهرستان آستانه اشرفیه نیز مشکل آزاد پزان را  یک مشکل فزاینده ای  نام برد که  اگر ما مدیریت نشود در ایام تعطیل دچار مشکل خواهیم شد.

قربان رعنای رئوف افزود : عدم توجه  به آزاد پزان  باعث خواهد شد که عملا مغازه ها شان بسته شود و یا در طول ماه حداقل ۱۲ روز از نانوایایی های خود را ببنندند.

وی اظهار کرد : من متاسفم که برادران ما در استان مرغ را ۸۸۰۰ تومان اعلام می کنند ولی امروز در بازار ۱۶هزار تومان است و این به روز عید به مرز ۲۰هزار تومان هم خواهد رسید

رئیس اتاق اصناف شهرستان آستانه اشرفیه ادامه داد: کشتارگاه ها با واسطه ها،  دستشان در یک کاسه است و میلیارد ها تومان  از این زد و بند  منفعت می برند  آنگاه  مجموعه بازرساناتاق اصناف و صنعت معدن به یک واحد صنفی  مرغ فروشی ورود می کنند  که سر و ته آن واحد بین  ۱۵۰ تا ۲۰۰  کیلو مرغ بیشترندارذد  ومی گویند گرانفروشی می کنید

وی تصریح کرد : امروز مرغی که به صورت صنفی به یک واحد مرغ فروشی می دهند ۵۰ کیلو است و باید مرغ فروشی ۱۲ هزار تومان عرضه کند ولی به واسطه دلال بازی ها  امروز از مرز ۱۶هزار تومان  گذشت

رئوف توزیع پرتقال و سیب  را برای ایام عید را که در ۶ نقطه شهرستان درروستای دستک ، دهشال ، کیاشهر ،  آستانه در ۲ نقطه و کیسم   انجام می شود باعث خواهد شد که تاثیر گذاری بر رویس قیمت ها سیب و پرتقال بازار داشته باشد

 

بازدید از شهرک صنعتی نقره و دو واحد صنعتی تجهیزات پزشکی و ضایعات کارتن  از دیگر برنامه های مدیر کل  صمت گیلان بود که از نزدیک با سرمایه گذاران این دوبخش  به گفتگو پرداخت و از نزدیک با تنگناها و مشکلات آنان مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است