چهارشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
8 جولای 2019 ، ساعت 20:29 560 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :52149
فرماندار آستانه اشرفیه :

بعضی ها به قاچاق کالاو ارز ،  رنگ و بوی سیاسی و مذهبی می دهند

فرماندار آستانه اشرفیه در دیدار اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان با امام جمعه گفت: بعضی ها برای  سود جویی ؛ به قاچاق کالاو ارز ،  رنگ و بوی سیاسی و مذهبی می دهند

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رحیم حیدری با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز در روند عادی شبکه توزیع کالا اخلال ایجاد می کند  افزود : کالاهایی  که به طور غیر قانونی وارد کشور می شوند با ورود این کالاها ؛  کارگاه ها و کارگران بیکار و آسیب جدی به اشتغال وارد می شود.

وی با بیان اینکه ورود کالا ، چرخه  تولید کشور را دچار مشکل می کند به موضوع بخش خروجی کالا پرداخت و گفت: بخشی بخاطر منابع مادی و بخشی نیز برای ضربه زدن به اقتصاد  کشور مصنوعات و تولیدات کشور که ارزان  هستند علی الخصوص موضوعاتی مانند دام ؛ تخم و مرغ و گوشت را  قاچاق و یا کشورهای عرب مرتجع برای متلاطم کردن بازار داخلی کشور  آن را می خرند و در آن سوی کشور دفن می کنند تا بدینوسیله بازار داخلی تحت تاثیر قرار دهند  و مردم را عاصی کنند.

حیدری نا امن کردن مناطقی که قاچاق کالا و ارز صورت می گیرد از برنامه های واردکنندگان قاچاق کالا برشمرد و ادامه داد:

گاهی برای اینکه رنگ و بوی تقابل با حاکمیت بدهند روی اقلیت ها ی قومی و مذهبی کار می کنند تا القا کنند که حاکمیت با مردم منطقه نیست و به قاچاق کالا رنگ و بوی سیاسی و مذهبی می دهند تا تا با موضوع پدیده کالا و ارز مردم را  به تقابل با حاکمیت بکشاند.

فرمانده نیروی انتظامی  آستانه اشرفیه نیز در این نشست که در دفتر امام جمعه برگزارشد  به کشف بیش از ۲میلیارد  ریال قاچاق کالاو ارز در این شهرستان خبرداد  و ضمن تقدیر از مدیر تعزیرات حکومتی شهرستان گفت: وجود ایشان باعث شده است که تمام نیروها از رده پایین تا مسئول  بخش قاچاق کالا و ارز آموزش های لازم را فرا بگیرند.

سرهنگ پاسدار روشن قلب  پویایی و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی این شهرستان را بسیار خوب توصیف کرد خواستار کشت های تخصصی تر بهداشتی در سطح شهرستان شد.

امام جمعه  آستانه اشرفیه نیز گفت: متاسفانه یک ذهنیتی نسبت به کالای خارجی  متصور است که عده ای وارد این عرصه شدند و  و ریسک های  آن را می پذیرند و کالای خارجی را وارد می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد طیبی  افزود : در سطح حاکمیتی مقام رهبری نکات ارزشمندی اشارت فرمودند  و مسئولین کشور در ستاد عالی قاچاق کالا  و ارز از عالی ترین مقام اجرایی کشور  تا سران دیگر قوا  تلاش مضاعفی را انجام می دهند تا این پدیده را مدیریت کنند .

وی خواستار فرهنگ سازی درباره  مضرات ورود کالا به کشور شد و خاطر نشان کرد : هم افزایی بین دستگاه های مختلف می تواند  تاثیر خود را درسطح آگاهی ها ی جامعه داشته باشد.

در این نشست ؛ معاون شبکه بهداشت و درمان ، رئیس  مراتع و آبخیز داری ،  کارشناس ترویج جهادکشاورزی ،  نماینده سپاه ، رئیس شیلات ،  رئیس تعزیرات حکومتی ، رئیس اتاق اصناف ، فرمانده نیروی انتظامی ، رئیس اداره صنعت ؛ معدن و تجارت گزارشی را از حوزه ماموریت و اقدامات انجام گرفته ارائه دادند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است