دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۳ تیر ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۹:۲۳ 391 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41900
جام جهانی 2018 - روسیه

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟

نگاهی به برندگان کفش طلای ۲۰ جام جهانی اخیر بیاندازید.

 به گزارش جلال شرق ؛ در طول ۲۰ دوره جام جهانی برگزار شده همیشه نگاه تماشاگران و رسانه‌های فوتبال به فردی که کفش طلا را به نام خود می‌کند نیز بوده است. در این جام نیز بازیکنانی مدعی تصاحب کفش طلا بوده اند که هری کین مهاجم تیم ملی انگلیس توانسته است تا به اینجای رقابت‌ها با ۶ گل زده در صدر لیست بهترین گل زنان جام جهانی ۲۰۱۸ قرار بگیرد. لوکاکو بازیکن تیم ملی بلژیک نیز با ۴ گل زده و امباپه و گریزمان بازیکنان تیم ملی فرانسه با ۳ گل زده رقیب جدی برای رسیدن به هری  کین می‌توانند باشند. حال به بررسی بازیکنانی که در ادوار جام جهانی توانسته اند کفش طلا را به نام خود ثبت کنند پرداخته ایم که در ادامه می‌توانید با این بازیکنان بیشتر آشنا شوید.

جام جهانی ۱۹۳۰- گیرمو استابیله بازیکن تیم ملی آرژانتین (۸ گل)

در اولین دوره جام جهانی استابیله توانست خود را در صدر لیست گلزنان جام جای بدهد. او در اولین بازی در برابر مکزیک توانست هتریک کند و سه روز بعد در دیدار با شیلی ۲ گل به ثمر برساند. در نیمه نهایی در برابر آمریکا دو گل  زد و در نهایت یک گل دیگر نیز در بازی فینال با اروگوئه به ثمر رساند. اما این برای تیمش کافی نبود و تیمش با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب اروگوئه شد.
جالب است بدانید که تنها ۱۳ تیم در این جام که میزبانش اروگوئه بود، حضور داشتند که ۷ تیم از آمریکای جنوبی و ۲ تیم از آمریکای شمالی و ۴ تیم از اروپا بودند. این اولین جام جهانی بود که تیم ها برای حضور در آن مسابقه انتخابی برگزار نکردند و همه کشورها می توانستند در آن شرکت کنند.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۳۴- اولدریش نیدلی بازیکن تیم ملی چک اسلواکی (۵ گل)

او در هر دو بازی در برابر رومانی و سوئیس توانست یک گل بزند و تیمش را به نیمه نهایی رساند. همچنین توانست در دیداری که با تیم ملی آلمان داشتند هتریک کند، اما او در فینال نتوانست گلی بزند و تیمش نتوانست قهرمان آن دوره از جام جهانی بشود.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۳۸- لئونیداس دا سیلوا بازیکن تیم ملی برزیل (۷ گل)

او توانست در پیروزی ۵-۶ در برابر لهستان ۳ گل را به نام خودش ثبت کند. در بازی با چک نیز توانست ۲ گل بزند و در آخر با زدن ۲ گل در دیدار با سوئد توانست جایگاه سومی را برای برزیل حفظ کند.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جالب توجه است که بدانید در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ بخاطر حضور دنیا در جنگ جهانی دوم این مسابقات برگزار نشد.

جام جهانی ۱۹۵۰- آدمیر مارکز منز بازیکن تیم ملی برزیل (۹ گل)

آدمیر ۴ بار توانست در مرحله گروهی تیمش را کمک کند تا در صدر گروه خود باشد. همچنین ۴ گل دیگر در دیدار با سوئد به نام خود ثبت کند. او همچنین توانست در پیروزی ۶-۱ تیمش در برابر اسپانیا یک گل بزند. اما در کمال تعجب برزیل، میزبان این دوره از جام جهانی در حضور ۲۰۰ هزار تماشاگر حاضر در استادیوم ماراکانا نتوانست قهرمان جام شود.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۵۴- ساندور کوچیس بازیکن تیم ملی مجارستان (۱۱ گل)

کوچیس توانست مجارستان را تا رسیدن به فینال کمک کند. او در دیدار با تیم ملی کره جنوبی هتریک کرد و در پیروزی ۸-۳ برابر آلمان غربی، ۴ گل را به نام خود ثبت کرد. او سپس دو گل به برزیل و دو گل به اروگوئه زد، اما از گلزنی در فینال جا ماند تا آلمان غربی که در اوایل جام جهانی از مجارستان زخم خورده بود بتواند شکست سنگین خود را با پیروزی در فینال جبران کند و قهرمان جام شود.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۵۸- ژوست فونتن بازیکن تیم ملی فرانسه (۱۳ گل)

این رکورد بیشترین گلی است که بازیکنی توانسته است در یک دوره از جام جهانی ثبت کند. فونتن در جام جهانی ۱۹۵۸ یک نابغه بود. او در مسابقه اول توانست هتریک کند در ادامه در برابر تیم ملی یوگوسلاوی ۲ گل زد همچنین یک گل در برابر اسکاتلند زد تا تیمش در صدر گروه خود قرار بگیرد. او دو گل دیگر به ایرلند شمالی توانست بزند و او یک گل هم به برزیل زد و در نهایت با سه گلی که در مرحله نیمه نهایی در برابر آلمان به ثمر رساند جایگاه سوم را توانست برای فرانسه حفظ کند. جالب است بدانید او اصلا قرار نبود در ترکیب تیم ملی فرانسه برای جام جهانی حضور داشته باشد، اما مصدومیت هم تیمی اش قبل از جام جهانی باعث شد تا او به ترکیب تیم ملی فرانسه راه پیدا کند و ۱۳ گل از ۲۳ گل فرانسه در آن جام را به نام خود ثبت کند.
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۶۲- فلوریان آلبرت بازیکن مجارستان، گارینشا بازیکن برزیل، والنتین ایوانف بازیکن اتحاد جماهیر شوروی، دراژان یرکوویچ بازیکن یوگوسلاوی، لئونل سانچز بازیکن شیلی، واوا بازیکن تیم ملی برزیل (۴ گل)

جام جهانی ۱۹۶۲ بازیکن به خصوصی نداشت که بیشترین گل را زده باشد و نام ۶ بازیکن همگی با هم عنوان آقای گلی این جام را به دست آوردند. جالب توجه است که واوا و گارینشا دو بازیکن تیم ملی برزیل هیچ کدام در مرحله نیمه نهایی نتوانستند گلی بزنند و تمام گل‌ها در مراحل بعدی خود به ثمر رساندند.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۶۶- اوزه‌بیو داسیلوا فریرا بازیکن تیم ملی پرتغال (۹ گل)

در طول مرحله گروهی مهاجم تیم ملی پرتغال توانست ۳ توپ را وارد دروازه حریفان تیم خود کند از جمله دو گلی که توانست به برزیل بزند تا آن‌ها را از جام حذف کنند. او ۴ گل در برابر کره شمالی به ثمر رساند و در هر دو دیدار بعدی پرتغال توانست یک بار دروازه انگلیس و اتحاد جماهیر شوروی را باز کند. این در حالی بود که اوزه بیو به عنوان یکی از بهترین بازیکن‌ها و نماد فوتبال پرتغال نام برده می‌شود و اولین اروپایی بود که موفق به کسب کفش طلا شد.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۷۰-گرد مولر بازیکن تیم ملی آلمان (۱۰ گل)

مولر ملقب به مولر افسانه‌ای بی شک بهترین بازیکن آلمان در تمام دوران بوده است. او بهترین دوران خود را در سال ۱۹۷۰ می‌گذراند. او با یک گل به مراکش گلزنی را در جام شروع کرد تا خیال آلمان‌ها را برای پیروزی راحت کند. او همچنین موفق شد تا در دیدار‌هایی که تیمش با بلغارستان و پرو داشت هتریک کند. او در این جام یک گل مهم هم به تیم ملی انگلیس زد و سپس دو گل توانست در دیدار با ایتالیا به ثمر برساند گرچه که تیمش در این بازی مغلوب ایتالیا شد و از راهیابی به فینال جا ماند.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۷۴-گژگوش لاتو بازیکن تیم ملی لهستان (۷ گل)

لهستان در جام جهانی ۱۹۷۴ که به میزبانی آلمان غربی برگزار شد توانست خود را به رتبه سوم برساند و این جایگاه رو مدیون کسی جز “لاتو” نبود کسی که در آن جام تبدیل به یک ماشین گلزنی تبدیل شده بود. او دو بار دروازه آرژانتین و هایتی را باز کرد. او همچنین در دیدار با سوئد و یوگوسلاوی هم توانست دروازه این تیم‌ها را باز کند. لاتو در نهایت به برزیل هم گل زد و آقای گل جام جهانی ۱۹۷۴ شد.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
جام جهانی ۱۹۷۸-ماریو آلبرتو کمپس بازیکن تیم ملی آرژانتین (۶ گل)

جالب است بدانید کمپس در مرحله گروهی نتوانست حتی یک توپ هم وارد دروازه حریفان تیمش کند. اما او توانست در هر سه دیدار بعدی تیمش در برابر لهستان، پرو و در فینال جام برابر هلند دو گل را به ثمر برساند. آرژانتین میزبان با برد آخر خود نگذاشت که جام از کشورش خارج شود و قهرمان جام جهانی ۱۹۷۴ شد. کمپس از با اخلاق‌ترین و جوانمردترین بازیکنان فوتبال جهان بود که در طول بازی‌های ملی خود حتی یک بار هم کارت زرد یا قرمز از داور دریافت نکرد. او دومین بازیکن آرژانتین پس از استابیله بود که آقای گل جام جهانی شد. پیراهن شماره ۱۰ بعد از کمپس به دیگر ستاره این تیم یعنی دیگو مارادونا رسید. این جام نیز اولین راهیابی تیم ملی ایران به جام جهانی بود.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۸۲-پائولو روسی بازیکن تیم ملی ایتالیا (۶ گل)

ایتالیا در مرحله گروهی در حال دست و پا زدن بود و  هر سه بازی خود را در برابر لهستان، پرو و کامرون به تساوی رسید. آن‌ها در دور دوم باقی ماندند و پائولو روسی توانست در برابر برزیل هتریک کند. او همچنین در نیمه نهایی توانست ۲ گل به تیم لهستان بزند و در مسابقه فینال یک گل به آلمان بزند تا ایتالیا قهرمان جام جهانی ۱۹۸۲ شود.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۸۶-گری لینِکر بازیکن تیم ملی انگلیس (۶ گل)

انگلیسی‌ها شروع ضعیفی در تورنومنت داشتند؛ آن‌ها در مقابل پرتغال شکست خوردند و در برابر مراکش به تساوی رسیدند، اما با هتریکی که گری لینکر در دیدار با لهستان انجام داد خانواده شیر‌ها جان تازه‌ای یافتند. وی در مرحله یک شانزدهم نهایی توانست دو گل دیگر را در برابر تیم ملی پاراگوئه و یک گل هم در بازی معروف انگلیس و آرژانتین به ثمر برساند. دیدار با آرژانتین همان بازی معروفی است که همیشه آن را شنیده ایم. بله گل معروف ” دست خدا” که دیگو مارادونا آن را با دست خود وارد دروازه انگلیس کرد، اما داور مسابقه متوجه این کار او نشد و گل را پذیرفت. جالب است بدانید گری لینکر هم اکنون یک مجری و گزارشگر محبوب در کشورش محسوب می‌شود.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۹۰-سالواتوره توتو اسکیلاچی بازیکن تیم ملی ایتالیا (۶ گل)

اسکیلاچی تا قبل از این جام شناخته شده نبود و تا قبل از جام جهانی ۱ بازی ملی را در کارنامه خود داشت. اما طولی نکشید که در دیدار با تیم اتریش تعویضی صورت گرفت و او به میدان آمد تا گل پیروزی را در برابر اتریش به ثمر برساند. او در ادامه توانست دروازه تیم‌های چک اسلواکی، اروگوئه، جمهوری ایرلند و آرژانتین را باز کند و تیمش را برای رسیدن به مقام سومی یاری بنماید.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
جام جهانی ۱۹۹۴-اولگ سالنکو بازیکن تیم ملی روسیه و هریستو استویچکوف بازیکن تیم ملی بلغارستان (۶ گل)

سالنکو توانست در دیدار تیمش با کامرون از مرحله گروهی  ۵ بار دروازه این تیم را باز کند و کامرون با نتیجه ۶ بر ۱ مغلوب روسیه شد. سالنکو با اینکه رکورد بیشترین گل زدهٔ یک بازیکن در ادوار جام جهانی را در اختیار دارد، اما در آن جام جهانی شانس خوبی نداشت، چون تیمش نتوانست از مرحله گروهی صعود کند. این در حالی بود که استویچکوف بلغاری ملقب به ستاره بلغار  توانست در مرحله گروهی سه گل به ثمر برساند و در ادامه دروازه هر کدام از تیم‌های آلمان، مکزیک و ایتالیا را یک بار گشود. در این جام اسکوبار کلمبیایی به علت گل به خودی که در بازی با آمریکا وارد دروازه تیمش وارد کرد کشته شد.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۱۹۹۸-داور شوکر بازیکن تیم ملی کرواسی(۶ گل)

مهاجم تیم ملی کرواسی توانست دو گل در مرحله گروهی به ثمر برساند. یک گل در برابر جامائیکا و گل دیگر در برابر ژاپن محقق شد. او سپس توانست دروازه‌ی تیم‌های رومانی، آلمان، فرانسه‌ی میزبان و در رقابت رده بندی دروازه تیم هلند را باز کند؛ و در جایگاه سوم رقابت‌ها قرار بگیرند. شوکر بهترین گلزن تاریخ کرواسی است و هم اکنون به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال این کشور خدمت می‌کند.

بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند

جام جهانی ۲۰۰۲-رونالدو نازاریو بازیکن تیم ملی برزیل(۸ گل)

رونالدو قطعا از بهترین بازیکنان تاریخ است. او همیشه نشان داده است که تکنیک های به خصوص خود را دارد. او موفق شد ۴ بار دروازه حریفان را در مرحله گروهی باز کند و ۴ بار دیگر در مرحله حذفی گلزنی کرد که دو گل از این ۴ گل را در بازی فینال وارد دروازه الیور کان دروازه بان افسانه ای تیم ملی آلمان کرد. رونالدو با این عملکرد خود را به عنوان برترین بازیکن جهان تبدیل کرده بود.
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
جام جهانی ۲۰۰۶-میروسلاو کلوزه بازیکن تیم ملی آلمان (۵ گل)
کلوزه بهترین گلزن تاریخ جام جهانی است او در چند جام جهانی که حضور داشته است توانسته ۱۶ گل را به ثمر برساند و هنوز بازیکنی موفق به شکستن رکورد او نشده است. کلوزه در جام ۲۰۰۶ توانست به هر دو تیم اکوادور و کاستاریکا در مرحله گروهی ۲ گل بزند. او همچنین توانست یک بار هم دروازه آرژانتین را در مرحله حذفی باز کند. آلمان در نهایت جایگاه سوم جام جهانی را به خود اختصاص داد. جا دارد یادی کنیم از ضربه سر معروف زیدان به سینه ماتراتسی بازیکن تیم ملی ایتالیا، که باعث اخراج زیدان در دقیقه ۱۱۰ بازی شد.
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
جام جهانی ۲۰۱۰-دیگو فورلان بازیکن تیم ملی اروگوئه، توماس مولر بازیکن تیم ملی آلمان، وسلی اسنایدر بازیکن تیم ملی هلند و داوید ویا بازیکن تیم ملی اسپانیا (۵ گل)
تمام این چهار نفر توانستند تا مرحله نیمه نهایی جهانی همراه تیمشان در جام حضور داشته باشند و در آخر اسپانیا توانست قهرمان جام ۲۰۱۰ آفریقا شود. پل اختاپوس معروفی که نتیجه بازی ها را پیشبینی می کرد هم از حواشی بود که در این جام وجود داشت.
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماندبهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
جام جهانی ۲۰۱۴-خامس رودریگز بازیکن تیم ملی کلمبیا (۶ گل)
رودریگز توانست در هر ۳ بازی مرحله گروهی به تیم های ساحل عاج، یونان و ژاپن گل بزند. او در ادامه ۲ بار دروازه اروگوئه را باز کرد. در مرحله یک چهارم با اینکه رودریگز مجدد توانسته بود دروازه حریفشان که برزیل بود را از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۸۰ باز کند اما آن ها همچنان با دو گلی که تیاگو سیلوا و داوید لوئیس برای برزیل زده بودند عقب بودند و در آخر مجبور شدند شکست را بپذیرند و با جام خداحافظی کنند. ادامه جام برای برزیل نیز خوش یمن نبود و آن ها در نیمه نهایی از آلمان ها ۷ گل خوردند و رویای قهرمانی را فراموش کردند. برزیل که کاملا امید خود را از دست داده بود حتی در رده بندی هم عملکرد ضعیفی از خود نشان داد و ۳ بر ۰ مغلوب هلند شد. اسپری های مخصوص داوران هم اولین بار در این جام مورد استفاده قرار گرفت.
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
حال باید دید که آیا هری کین هم می تواند نام خود را در تاریخ گلزنان برتر ادوار جام جهانی ثبت کند یا خیر.  /   میزان
بهترین گل زنان ادوار جام جهانی چه کسانی بودند؟/////// بماند
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است