جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
13 جولای 2016 ، ساعت 18:44 506 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18011
در نشست اعضای کتابخانه‌های عمومی آستانه‌اشرفیه مطرح شد :

به ازای هر ۲نفر یک کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در نشست اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: در استان گیلان به ازای هر ۲ نفر یک کتاب موجود است که این آمار پسندیده مردم گیلان نیست.

به گزارش جلال شرق ، امیرمحمد پور در آغاز این نشست که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه برگزار شد بابیان اینکه برای هر ۱۰۰نفر یک مترمربع فضای کتابخانه داریم اظهار کرد:  در استان گیلان ۱۶۲ کتابخانه فعال وجود دارد که همه کتابخانه‌ها دارای مخزن کتاب می‌باشند.

وی با اشاره به ۱۰۰مجتمع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی  خاطرنشان کرد : ما در ۱۰۰ کتابخانه عمومی استان ، ۱۰۰بخش مستقل کودک دایر شده است.

IMG_5509

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اشاره به تلاش‌های این نهاد در اتمام بعضی از پروژه‌های عمرانی یادآور شد :  ضمن تلاش  در تکمیل فضای کتابخانه‌ها و توسعه آن‌ها  در سال گذشته موفق شدیم ۲۵% کتابخانه‌ها را شاداب سازی کنیم .

 

محمد پور به خدمات ارزنده عالم ربانی ابو شهید آیت‌الله محمدعلی  امینیان بانی کتابخانه اهل‌بیت ( ع ) اشاره کرد و خلاء وجود ایشان را ضایعه‌ای برای مردم و گیلان  نام برد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از دگرگونی در حوزه فرهنگی کتابخانه‌ها در سال  ۹۵ اشاره کرد و افزود : نگاه ما حضور دانش آموزان در کتابخانه‌هاست  تا تغییر روحیه در فضای مطالعه کتابخانه‌ها در آن‌ها ایجاد شود.

وی اجرایی شدن مصوبات نشست قبلی را نشان از همدلی و همراهی فرماندار این شهرستان اعلام کرد و یادآور شد : در هفته دولت  توسعه کتابخانه اهل‌بیت به اتمام و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

IMG_5510

فرماندار آستانه‌اشرفیه  در این نشست گفت:    یک رکن مهم توسعه‌یافتگی  در هر کشور ، میزان رجوع به کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه است به همین خاطر مسئله کتابخانه‌ها در کشور موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

رحیم حیدری درباره اجراشدن مصوبات نشست‌های قبلی اظهار کرد:  تا حدود ۹۰درصد از مصوبات قبلی به مرحله اجرا درآمده است  و در راستای  تقویت کتابخانه‌های شهرستان و تکمیل آن‌ها  اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

در این نشست درباره مصوبات تکمیل و تجهیز پروژه توسعه کتابخانه ۲۲بهمن بندر کیاشهر ،نصب تابلوی راهنمای کتابخانه‌ها ، احداث میدان کتاب ، ایجاد کتابخانه در روستای کیسم  و… موردبررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در پایان این نشست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان به همراه شهردار آستانه‌اشرفیه از پارک فناوری این شهرستان در پارک ساحلی و جنگلی آستانه‌اشرفیه دیدن کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است