سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۲۷ 105 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49330

به بهانه دوم اردیبهشت سالروز فرمان تاسیس سپاه پاسداران

سرویس یاد داشت پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق؛

در نظام نوپای انقلاب اسلامی به منظور ساماندهی اوضاع سیاسی، امنیتی،فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی کشور تدابیر و تلاش های زیادی می شد،زیرا به عقیده ی صاحب نظران و نظریه پردازان انقلاب ها ((نگهداری انقلاب و دستاوردهای آن )) به مراتب دشوارتر از اصل انقلاب و پیروزی آن است و این اصل مسلم را تمامی رهبران و شخصیت های اندیشمند انقلاب به درستی دریافته بودند.

در این راستا تلاش و کوشش های فراوانی صورت می گرفت تا نهادهای برخاسته از انقلاب بر اوضاع مسلط شوند.به همین دلیل تدابیر جدی از طریق شورای انقلاب اندیشیده می شد تا اوضاع به هم ریخته ی پس از پیروزی انقلاب سروسامان یابد.

بهترین تدابیر در این زمینه تاسیس نهادهای متعدد در موقعیت های مختلف کشور بود که فرمان آن از سوی رهبر انقلاب صادر می گردید و یاران امام و وفاداران انقلاب در تامین و استقرار آن اهتمام می ورزیدند.
یکی از این نهادها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود
باتوجه به ماهیت اسلامی وباورهای مذهبی درانقلاب ایران،سپاه پاسداران ازنیروهای مخلص ومتدین وانقلابی از اقشارمختلف مردم وبویژه دانشجویان شکل گرفت واین نهادجدید درحفظ وحراست ازنهال نو پای انقلاب نقش مهمی ایفا کرد ورفته رفته درحوزه های خدمتی درکنارنهادهای امنیتی وبه ویژه ارتش جمهوری اسلامی جایگاه ویژه یافت.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادبرخاسته ازانقلاب اسلامی بود
ازطرفی باتغییرودگرگونی دراوضاع جامعه وپیروزی نهضت حضرت امام راحل(ره)،می بایست تدابیرلازم برای حفظ وتداوم وثبات ونیز دستاوردهای آن انخاذ می شد.
سپاه پاسداران پس از تاسیس درتمامی صحنه های انقلاب باحضور مستمرومستحکم خود ثبات وپایداری انقلاب اسلامی راتضمین کرده ومنشاء خدمات وآثارپربرکتی برای انقلاب اسلامی شده است.
درسال های نخستین انقلاب ،ترور ها؛ناامنی هاوتهاجمات نظامی ضدانقلاب راخنثی کرد ودرعرصه های دفاع مقدس مقاومت ستودنی ازخودنشان دادودرسال های پس از جنگ به سازندگی ونیز درابعاد مختلف علمی،فرهنگی،اقتصادی،پرداخت.
امروز سپاه پاسداران بیش ازآنکه یک سازمان صرفا نظامی باشد،نهادی است که درکنارحفاظت ازتمامیت ارضی ایران وسیاست ازجمهوری اسلامی ایران ودستاوردهای آن  درارتقای فرهنگ وعمران آبادانی ایران می کوشد که نمونه بارزش را حوادث سیل اخیرکشور می بینیم که همیشه سپاه خودش رامخاطب حوادث می داند.
سپاه پاسداران با رسالت پاسداری از انقلاب ودستاودهای آن،گاه این دستاوردهای انقلاب از طریق هجوم به مرزها موردتهدید واقع می شود
پاسداران ما باید بالباس رزم بپوشند ودرمرزها وارد بشوند و گاه انقلاب ودستاوردها انقلاب در داخل کشور تهدید می شوند، پاسداران ما باید وارد صحنه شوند و انقلاب ودستاوردهای انقلاب را از تجاوز مخالفین وهجوم کنندگان پاسداری کنند.
لذا امروز به جهت اثربخشی این نهاد انقلابی و مردمی ست که نظام سلطه درسوم شعبان وروز پاسدار در اقدام احمقانه سپاه پاسداران را با اهداف سیاسی وحمایت از رژیم کودک کش اسرائیل درلیست گروه های تروریستی قرارداد واین اتهام تیز باعث شد پیوند بین سپاه ومردم عمیق ترشود و راهپیمایی های پرشوری در سراسرکشوربودیم .

سرهنگ حسن حبیبی فرمانده سپاه پاسداران آستانه اشرفیه

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است