یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
1 مارس 2021 ، ساعت 17:57 433 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64835
به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) ؛

نشست کتاب‌خوانی مجازی در آستانه اشرفیه برگزار می‌شود

چهارمین انجمن ادبی کتابخانه عمومی آستانه‌اشرفیه با حضور اعضای انجمن کتابخانه عمومی شهر در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، فرماندار آستانه‌اشرفیه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان این‌که زیرساخت‌های لازم برای اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی لازم است اظهار کرد: پرداختن به وظایف و مسئولیت‌ها نباید باعث غفلت فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی شود که در این صورت این غفلت پسندیده نیست.

حمیدرضایی لاکسار افزایش سرانه مطالعاتی را ضروری دانست و گفت: هر چه میزان مطالعه در جامعه افزایش یابد، آسیب‌های اجتماعی کاهش ‌خواهد یافت

نماینده عالی دولت در شهرستان بهره‌برداری از فضای مجازی و بسترهای الکترونیکی را در دوران کرونایی ضروری دانست و افزود‌؛ در دوران مجازی مسئولین دستگاه‌های اجرایی با معرفی کتاب به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) و یا در حوزه تخصصی خود با همکاری اداره کتابخانه‌ها عمومی شهرستان در راستای نشر فرهنگ اقدام کند.

رئیس کتابخانه عمومی شهرستان آستانه‌اشرفیه با ارائه گزارش از عملکرد و برنامه‌های کتابخانه عمومی شهرستان به موضوع پیگیری مصوبات نشست گذشته پرداخت و پیشنهادهایی ارائه داد.

رقیه زرگری از به سازی و رونمایی میدان کتاب در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد و افزود؛ المان کتاب‌های دکتر محمد معین در پارک ساحلی که در زمان شهردار سابق دکتر سلیمانی نصب‌شده بود قراراست بارنگ آمیزی و مناسب‌سازی به نام میدان کتاب نام‌گذاری شود.

وی همچنین در خصوص نشر فرهنگ مطالعه و فرهنگ‌سازی در مناسبت‌های مختلف از تولید محتوا در فضای مجازی توسط کتابخانه عمومی شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و گفت: از بستر رسانه مجازی شاد برای ارائه تولید محتواهای کتابخانه به دانش آموزان شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر استفاده‌شده است که این همکاری هم چنان ادامه‌دار خواهد بود.

وی هم‌چنین تغییر نام کوچه منتهی به کتابخانه اهل‌بیت (ع) به کوچه کتاب را خواستار شد و گفت؛ انتظار است بعد از بررسی در شورای نام‌گذاری در شورای اسلامی شهر تا پایان سال جاری مصوب و اجرایی شود.

رئیس انجمن کتابخانه عمومی ضمن تشکر از اداره تأمین اجتماعی، کمیته امداد خمینی بندر کیاشهر و اداره ارشاد شهرستان در خصوص اجرای مصوبه جلسه انجمن گذشته با اهدای ده عنوان کتاب به کتابخانه خواستار اهدای کتاب با موضوع تخصصی و یا عمومی ادارات دیگر شدند.

در این جلسه مصوب شد هر هفته اداره آموزش‌وپرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با کتابخانه آستانه‌اشرفیه به‌منظور ارسال کتاب به اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.

در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه همکاری خود را در راستای فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی به روش‌های مختلف اعلام داشتند.

انتهای پیام /.

گزارش : هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است