یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
26 ژوئن 2020 ، ساعت 12:08 699 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :61572

به کجا چنین شتابان !! / آستانه  اشرفیه را چه شده است ؟

سرویس یاد داشت جلال شرق ، در ادامه تغییرات مدیران شهرستان آستانه اشرفیه  و در اختیار گرفتن امور تام شهرستان توسط نماینده عالی دولت  در عزل و نصب های مدیران اجرایی که به روال گذشته قبلا با هماهنگی نماینده شهرستان برای کار آمدی بهتر در حوزه اجرایی  انجام می گرفت  طی یک ماه اخیر تاکنون ۶ مدیر اجرایی  از شهرستان برداشته شدند  و نفرات دیگر جایگزین  آنان شده اند.

شنیده های حاکی است که این تغییرات  هم چنان ادامه دارد  و به احتمال زیاد  رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  که طی سه سال گذشته سکاندار این اداره بوده است جای خود را به آقای سجاد پورموسی  می دهد و خود به لاهیجان منتقل می شود.

سوال از عالی ترین مقام اجرایی شهرستان این است اگر مدیران شهرستان ناکارآمد هستند پس چرا به شهرستان لاهیجان  انتقال می یابند و اگر در این شهرستان موفق بوده اند  چه تعجیلی در تغییر آنهاست .

به طور مثال  محمد هوشنگ علیجانی که رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است  و در ارزیابی عملکرد ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان  با کسب ۹۵۱ امتیاز  مدیر نمونه و رتبه اول استان را  در سال جاری کسب کرده و جایگاه شهرستان را از زمان تحویل گرفتن در سال ۹۶ که رتبه ۱۱ استانی داشت  در سال ۹۷ به جایگاه پنجم و امسال به جایگاه رتبه اول استانی  در ۱۳ آیتم مختلف رسانده است  و بالاتر از ماسال ، رشت ، صومعه سرا ، تالش و رودبار قرارداده است ؛  علت تغییر این مدیر  که در دستور کار قرار گرفت چیست ؟

گویی این سرنوشت شهر آستانه است  که محل سکوی  مدیرانی شود که بعد از شناخت در حوزه های مختلف  به شهری دیگر به پرواز در آیند.

آقای فرماندار ! سوال اینجاست تغییرات  مدیران تا کجا ادامه خواهد یافت  و زمزمه تغییر  رئیس اداره برق ، گاز ، شبکه بهداشت ، منابع طبیعی و آبخیز داری ، آموزش و پرورش  و…  نیز به گوش می رسد  و این شهرستان در طول تاریخ سیاسی خود پس از انقلاب و در یک مدت کوتاه این میزان تغییرات  مدیران را به خود ندیده است  ،

حداقل انتظار افکار عمومی شهرستان این است که دلایل  این حجم از تغییرات را باطلاع شهروندان رسانده شود  اگر چه می توان ادعا داشت که تغییر مدیران یک روال عادی است  ولی جای سوال این است   واقعاً  می توان ادعا کرد که حوزه سیاسی لاهیجان  در تغییر مدیران و جذب مدیران آستانه  در لاهیجان غافل شده اند   و یا نماینده جدید این شهرستان  هیچ آشنایی با عملکرد مدیران انتصاب شده در حوزه خود  ندارد  و از اهرم فشار برای جذب مدیران خوب شهرستان در استان  استفاده نمی کند؟

بهر حال امیدواریم  در سال آخر دولت  تدبیر و امید ، کمی به حوزه عملکردی و نوع تعامل و هم افزایی  مدیران اجرایی با مدیر ارشد شهرستان  بنگریم که تا چه میزان از توانمندی و کارشناسی مدیران زیر مجموعه خود  جهت رفع کاستی ها  کمک گرفته است و گله مندی  آنان که درب حضرت ایشان بر روی آنان باز نبوده  و ساعت ها و گاهی روزها  اجازه ملاقات  به آنان داده نشده است در نظر بگیرند   و تصور اینکه  در شهرستان همه چیز گل و بلبل است  و رضایتمندی مردم بالاست  اشتباهی است  که بعضی  از اسلاف  و فرمانداران پیشین این مسیر را طی کردند و به تاریخ مدیران این شهرستان پیوستند و نامی نیز از آنان  نقش بند ذهن مردم دیار  سلطان خوبی ها نیست .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. M. M :

    با سلام با یک تحقیق میدانی میتوانید بفهمید که سجاد پور موسی در شهرستان پدری خود(صومعه سرا) به علت حق کشی ها و سو مدیریت جایگاهی نداشته و مسئولین شهرستان خواهان برکناری وی شده‌اند. نامبرده که با رانت و بدون سابقه اجرایی لازم (کلا سابقه کاری وی در حال حاضر زیر ۶سال میباشد)به ریاست اداره شهرستان صومعه سرا رسیده بود در حال حاضر در شهر خود شناخته شده و حق کشی ها و باند بازی های وی باعث رانده شدن او از شهرستان صومعه سرا شده است. حالا به چه علت شهرستان بی نماینده ما باید پذیرای این شخص باشد قابل تأمل است. رجال سیاسی و بزرگان شهر ستان سکوت امروز شما باعث خسرانی بزرگ خواهد بود.