دوشنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
7 ژوئن 2019 ، ساعت 18:57 605 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :50983

بیانیه شورای مرکزی حزب کارگزاران آستانه اشرفیه در پاسخ به اظهارات ریاست محترم شورای شهر

سرویس سیاسی پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در پی انتشار سخنان ابراهیم نجفی در شب گذشته که فیلم آن نیز در کانال جلال شرق انتشار یافت و فرمایش آقای نجفی درباره خانم محمد دوست و زیر سوال بردن وی در خصوص سیاست های حزب کارگزاران و احراج وی ، از سوی شورای مرکزی حزب کارگزاران آستانه اشرفیه  لحظاتی پیش بیانیه ای بدین شرح به تحریریه جلال شرق ارسال شد.

متن این اطلاعیه و پاسخ به آقای نجفی بدین شرح است.

 

بنام خداوند بخشنده ومهربان

((کلام اسیر توست تا آن زمان که آن را بر زبان نرانده ای
وپس از آن ، تو اسیر آن خواهی بود.))
امیر المومنین علی(ع)

شهر از صدا پُراست
ولی از سُخن تهی…!!

ضمن آرزوی قبولی طاعات وتبریک عید سعید فطر به هم شهریان گرامی بجا وشایسته دانستیم که در خصوص اظهارات ریاست محترم شورا ،جناب آقای ابراهیم نجفی که در مورخه ۹۸/۰۳/۱۶ ودر پی عدم رسمیت جلسه شورای شهر به جهت عدم شرکت دو تن از اعضای محترم شورا صورت پذیرفته است ضمن پاسخگویی به ادعاهای مطروحه ،نکاتی را به جهت تنویر افکار عمومی یادآوری گردد:
در دو سالی که ازشروع به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر می گذرد
اتفاقات وجهت گیری های بسیار فاحش ومتفاوت از منتخبین مردم چه در خصوص انتخاب شهردار ،انتخاب رییس شورا وهمچنین عزل شهردار سابق، و… دیده شده است که بعضا حتی در تضاد کامل با منافع عمومی شهر بوده وتعداد کثیری از شهروندان را متاثر ومتالم نموده است
🔻حزب کارگزاران سازندگی آستانه اشرفیه در تمام این موارد بر حفظ وحدت وترجیح منافع عمومی توصیه داشته وپیوسته خواهان خویشتن داری اعضای محترم شورا در تصمیم گیری ها واظهارات خود بوده وهست.
🔻ولی متاسفانه در اغلب اوقات ، تصمیمات وتوافقات پشت پرده برخی از اعضای محترم ، سوالاتی را برای شهروندان آستانه ای مطرح نموده است که عموما تا به امروز بی پاسخ مانده است.
🔻با توجه به اهمیت دو چندان انتخابات ریاست جمهوری که همزمان با انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بوده است حزب کارگزاران سازندگی آستانه اشرفیه تمام مساعی خود را به جهت حضور پُر شور و گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری مصروف نموده وبه جهت تعرفه کاندیدا در عرصه رقابت در انتخابات شورا به جمع بندی نهایی نرسیده فلذا از شخص ویا اشخاص خاصی در این عرصه حمایت علنی و حزبی ننموده است.
شرکت یکی از اعضای محترم حزب که دبیری شهرستان آستانه را نیز بر عهده دارند صرفاً تصمیمی شخصی بوده که به حول قوه الهی منتج به نتیجه نیز گردیده است.
🔻انتخاب سرکار خانم نرجس محمد دوست وتصمیمات متخذه ایشان در مقام عضو شورا ،مشخصا در همراهی اولیه به جهت انتخاب شهردار یعنی آقای مهندس سلیمانی وسپس همراهی با استیضاح کنندگان و از جمله ریاست محترم شورا جناب آقای مهندس نجفی به جهت عزل شهردار منتخب ودر ادامه انتخاب شهردار جدید صرفاً بر اساس تشخیص واجتهاد شخص ایشان بوده است وحزب عموماً دخالتی دراین دست از امور ننموده ونمی نماید هرچند که در صورت لزوم چنانچه نیاز به مشورت ویا ابراز عقیده ای باشد قطعاً نسبت به آن اقدام خواهد نمود.
🔻اظهارات ریاست محترم شورا که پس از عدم رسمیت یافتن جلسه۹۸/۰۳/۱۶ که مربوط به بررسی استعفای ایشان بوده است که البته آن گونه که در تصویر مشاهده گردیده ودر کمال عصبانیت بیان گردیده است فاقد وجاهت ومحمل قانونیست
زیرا ایشان عدم شرکت سرکار خانم محمد دوست را منتصب به تصمیم این حزب دانسته والبته برای این ادعا دلیلی هم ارایه ننموده اند.
🔻چگونه است که همراهی وهمکاری خانم محمد دوست برای انتخاب آقای نجفی بعنوان رییس شورا و استیضاح و عزل شهردار وانتخاب شهردار جدید را در گذشته منتصب به حزب ندانسته وامروز که ایشان با عدم شرکت دو تن از اعضای محترم شورا از حضور در رقابت انتخابات مجلس باز مانده اند، این اقدام را منصوب به این حزب می دانند والبته اعضای حزب را مکلف و الزام می نمایند که چنانچه عدم شرکت خانم محمد دوست در جلسه با مواضع حزب همخوانی ندارد پس حزب باید با ایشان برخورد نموده وایشان را اخراج نماید!! این اظهارات دخالت آشکار در امور تشکیلاتی حزب واز حیطه وظایف واختیارات ریاست محترم شورا خارج است.
🔻شایسته است به این سوال پاسخ داده شود که چگونه ایشان در دوره ریاست خود نتوانسته اند که بین اعضای شورا وفاق وهمدلی ایجاد نمایند تا شهروندان آستانه امروز شاهد ناراحتی و عصبیت رییس محترم شورا نباشند ؟!!
🔻عدم شرکت دو عضودر جلسه شورا قطعاً میوه گس همان شجره نامیمونی ست که ریاست شورا در مردادماه سال قبل ،غرس نموده و به همراه سه تن دیگردرجلسه علنی وپرسش و پاسخ حضور نیافتند! وبی حرمتی آشکار به مدعوین خود نمودند!!
🔻از حقوق قانونی هر منتخب، شرکت ویا عدم شرکت در جلسات شوراست واستفاده از این حق توسط اعضا نباید دستاویزی برای تسویه حسابهای شخصی شده وابزاری برای متهم نمودن حزب ویا گروهی خاص از سوی ریاست محترم باشد.
🔻و آخر آنکه کرسی شورا فرصتی برای خدمت به مردم وامید مردم برای عمران وآبادانی این شهر است وامید است که اعضای محترم شورا با درک صحیح مسئولیت خطیر خود وبا حفظ کامل امانتداری ،امانتی را که ملت به ایشان ارزانی داشته است را پاسداری نموده واین امید به حق مردم را به یاءس تبدیل ننمایند.
شورای مرکزی
حزب کارگزاران آستانه اشرفیه

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است