دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
20 می 2016 ، ساعت 16:38 1,778 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15054
علوی:

بیش از ۲۰ تیم تروریستی پارسال منهدم شد

وزیر اطلاعات: پارسال بیش از ۲۰ تیم تروریستی که برنامه انفجار بمب و اقدامات ضد امنیتی داشتند شناسایی شدند و جمعی از عناصر آنها به هلاکت رسیدند و عده ای نیز بازداشت شدند.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران افزود : در این زمینه مقادیر زیادی سلاح ، مهمات و مواد منفجره از آنها بدست آمد و اشراف کامل از نظر اطلاعاتی بر هر حرکت آنها وجود دارد .
وی گفت : دستگیری چند گروه پشتیبانی تیم های تروریستی و کشف مراکزی ساخت مواد انفجاری و بمب از دیگر اقدامات این وزارتخانه است .
علوی افزود: پارسال سرکرده و بیشتر اعضای گروه تروریستی انصار الفرقان در جنوب شرقی کشور به هلاکت رسیدند .
وی به رصد اقدامات گروههای تکفیری و ارشاد صدها جوانی که در معرض جذب جریانهای تروریستی قرار گرفته بودند اشاره کرد و گفت : در زمینه مبارزه با مواد مخدر پارسال  به کشف حدود ۵۴ تن مواد مخدر صنعتی و سنتی و ۲ تن مواد پیش ساز و همچنین کشف و انهدام ۱۷ لابراتوار ساخت و تولید مواد مخدر موفق شدیم و به ۲۹۱ باند تولید و توزیع مواد مخدر ضربه زدیم .
سال ۹۴ سال امنیت و آرامش ایران اسلامی بود
وزیر اطلاعات گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود توطئه های دشمنان ، در سال ۱۳۹۴ سالی همراه با امنیت و آرامش را پشت سرگذاشت.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی افزود: پارسال در بسیاری از کشورها شاهد حوادث ناامنی و ضدامنیتی بودیم و صدای انفجار بمب و بوی باروت از کشورهای منطقه و حتی کشورهای دوردست همچون فرانسه و بلژیک به گوش و مشام رسید.
وی افزود: در این میان جمهوری اسلامی ایران با وجود توطئه ها و دسیسه های گسترده  سرویس های اطلاعاتی متخاصم و تلاش مذبوحانه مزدوران آنها و گروه های تروریستی و تکفیری برای به چالش کشیدن امنیت کشورمان ، سالی همراه با امنیت و آرامش را پشت سرگذاشت.
علوی افزود: مردم عزیز ما شاهد بودند اقدامات ضدامنیتی به وقوع نپیوست و این امنیتی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان امنیت بی بدیل تعبیر کردند دستاورد هماهنگی، همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای امنیتی، نظامی، انتظامی و مدیریت سیاسی در جمهوری اسلامی ایران است.
وی گفت: وزارت اطلاعات ، سپاه پاسداران، بسیج قهرمان، قوه قضاییه، ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شورای عالی امنیت ملی، شورای امنیت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و سایر نهادهای موثر در امنیت ، سالی که گذشت، دست در دست هم نهاده با صمیمیت و اخلاص برای برقراری امنیت مردم عزیز کشورمان از هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکردند.
وزیر اطلاعات تاکید کرد : این وحدت و همدلی نیروهای موثر در امنیت ، به برکت وحدت فرماندهی و تدابیر حکیمانه و با صلابت فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای حاصل شده است.
علوی گفت: در این حرکت جمعی نهادها و نیروهای امنیتی ؛  وزارت اطلاعات به عنوان سنگر سربازان گمنام امام زمان(عج) نقش ویژه و برجسته ای داشت .
وی افزود: راز و رمز این توفیق، ایمان سربازان گمنام امام زمان(عج)، دینداری، وارستگی و ولایت مداری این عزیزان و عشق آنان به برقراری امنیت برای مردم شهیدپرور کشور بوده است.
راز موفقیت ما ، پبوند تنگاتنگ با مردم هوشیار است
وزیر اطلاعات گفت : حساسیت ، هوشیاری و اطلاع به موقع مردم عزیز ، وزارت اطلاعات را موفق به کشف بسیاری از توطئه ها کرده و توطئه گران را زیر ضربه برده است .
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی افزود : یکی از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات داشتن زیربنای علمی در کار اطلاعاتی است .
وی اضافه کرد : در وزارت اطلاعات هزاران نیروی تحصیلکرده در مقطع دکتری و فوق لیسانس و همچنین جمع قابل توجهی از فضلای حوزه علمیه با تحصیلات خارج فقه اصول به کار اطلاعاتی با زیربنای علمی می پردازند و به موضوعات با تخصص و تبحر نگاه می کنند تا مسائل را با هزینه ای هر چه کمتر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رفع کنند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه افزون بر حضور نیروهای تحصیلکرده در این وزارتخانه ،بسیاری از کارکنان ما در حال تحصیل در مقاطع تکمیلی در رشته های مختلف علمی هستند گفت :هدف ما این است که بتوانیم در آینده با تحولات علمی جهان و کشور ، با کار اطلاعاتی و دانش بنیان،  ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم .
علوی افزود: یکی دیگر از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات پیوند تنگاتنگ با مردم هوشیار و هوشمند بوده است .
وی گفت : حساسیت ، هوشیاری و اطلاع به موقع مردم عزیز ، وزارت اطلاعات را موفق به کشف بسیاری از توطئه ها کرده و توطئه گران را زیر ضربه برده است .
وزیر اطلاعات افزود: پیوند تنگاتنگ وزارت اطلاعات با آحاد مردم هوشیار موجب شده است که رابطه ای عاطفی و قلبی با ملت داشته و از پشتوانه و سرمایه عظیم اجتماعی برخوردار باشند.
علوی گفت : براساس نظرسنجی های در دستگاه های مسئول در کشور ، وزارت اطلاعات در بین دستگاه ها و ادارات رتبه سوم و چهارم محبوبیت و مقبولیت مردمی را کسب کرده است .
وی افزود: راز کسب این جایگاه در راهبردهای وزارتخانه است، زیرا هدف اصلی رضای خدا و آرامش مردم است.
علوی گفت : توجه به راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی که مقام معظم رهبری آن را بعنوان نقشه راه همه دستگاه ها ترسیم فرموده اند و اولویت دادن به جامعه امن به جای جامعه امنیتی و تقدم پیشگیری بر مقابله و تقدم رویکردهای ایجابی بر اقدامات سلبی ، اهتمام به حفظ ، وحدت و انسجام ملی با محوریت ولایت امر مسلمین است.
وی افزود: راهبرد دیگر وزارت اطلاعات حفظ بی طرفی و استقلال در دسته بندی های سیاسی در عین احترام به همه جریانهای سیاسی درون نظام و حمایت از نشاط سیاسی سالم و تذکر مشفقانه به هنگام، برای جلوگیری از آمیخته شدن تلاش های سیاسی با حاشیه های ضد امنیتی است .
علوی به برخورد با صلابت و با اقتدار در برابر توطئه ها و اقدامات ضد امنیتی دشمنان انقلاب و سرویس های متخاصم بعنوان راهبرد دیگر اشاره کرد و گفت : باید هراس دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی بر دل دشمنان اسلام بنشیند و فرصت توطئه را از آنها سلب کند.
وزیر اطلاعات افزود: کارنامه وزارت اطلاعات در این زمینه درخشان است.
جلوگیری از تصرف ۳۷ هزار هکتار زمین در کشور
وزیر اطلاعات گفت : پارسال از تصرف ۳۷ هزار هکتار زمین به ارزش ۶۰ میلیارد تومان پیشگیری شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در ادامه سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ، به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل اشاره و اضافه کرد : تامین امنیت اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی و مبارزه با موانع تولید از اقدامات وزارت اطلاعات در عرصه اقتصاد به شمار می آید تا بتوان بستر شکل گیری اقتصاد مقاومتی فراهم شود .
وی افزود: مبارزه با زمین خواری از اقدامات این وزارتخانه در خصوص مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی بوده که در سالهای ۹۲ و ۹۳ حدود ۴۰ هزار هکتار زمین به ارزش حدود ۱۹۰ هزار میلیارد تومان از اشغال و تصرف افراد متجاوز خارج شد و به بیت المال مسترد گردید.
علوی گفت :پارسال ۴ هزار و ۹۰۰ هکتار زمین به ارزش حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان استرداد شد.
قدردانی رهبر انقلاب ازهوشیاری سربازان گمنام در برابر نفوذ
وزیر اطلاعات گفت : نفوذ پدیده ای است که همواره مقام معظم رهبری درباره آن هشدار داده اند و هوشمندی سربازان گمنام امام زمان (عج) و جلوگیری آنان از بروز نفوذ و مبارزه با جاسوسی دشمن موجب شده است که مقام معظم رهبری بطور کتبی از همت و تلاش سربازان امام زمان (عج) قدردانی فرمایند .
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در ادامه سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: در عرصه قاچاق کالا و ارز نیز به ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان با قاچاق کالا و ارز مبارزه شد و همچنین از فرار مالیاتی بدهکاران مالیاتی توسط وزارت اطلاعات با اشراف اطلاعاتی پیشگیری شد.
وی گفت: انواع شیوه های تقلب ، جعل و فرار مالیاتی شناسایی و حدود ۶ هزار میلیارد تومان با همکاری سازمان مالیاتی کشور به بیت المال اعاده و وصول شد.
وزیر اطلاعات افزود: همچنین از شیوه های متقلبانه اعطای وام توسط سیستم های بانکی در حد ۲ هزار میلیارد تومان جلوگیری شد و مبارزه با پولشویی ، رشوه ، تبانی ، اختلاس و شرکت های هرمی و ربایش اموال مردم از سیستم های بانکی ـ که یک قلم آن جلوگیری از ربایش ۸۶۰ میلیارد تومان از یکی از بانکها بود ـ  از فعالیت های سربازان گمنام امام زمان (عج ) در عرصه اقتصاد بوده است .
علوی گفت : در عرصه نفوذ که همواره مورد هشدار مقام معظم رهبری بوده و مبارزه با جاسوسی دشمن و جلوگیری از پدیده نفوذ از اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) بود بطوری که مقام معظم رهبری بطور کتبی از همت و تلاش سربازان امام زمان (عج ) قدردانی فرمودند.
وی افزود: درعرصه بین الملل نیز در زمینه مبادله زندانیان ، ماموریتی که شورای عالی امنیت ملی بر عهده وزارت اطلاعات گذاشت با موفقیت انجام شد و در نتیجه مذاکرات ، چند زندانی ایرانی از زندانهای آمریکا آزاد و از چندین فرد تحت تعقیب رفع تعقیب بعمل آمد و یک بانک از تحریم خارج شد و ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه ایران با سود آن که در مجموع یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار بود به کشور بازگردانده شد.
وی به دیدگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب درخصوص عملکرد درخشان سربازان گمنام امام زمان (عج ) اشاره کرد و گفت : سربازان گمنام امام زمان (عج )
با همه توان برای اجرای وظیفه و برقراری امنیت مردم عزیز می کوشند تا رضایت خدا و خشنودی بندگان خدا تحصیل شود و لبخند رضایت را بر لبان ولی امر مسلمین و فرمانده خویش بنشانند.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است