دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۵۴ 2,337 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :32074

تأملی بر نگرش‌های انتخاب شهردار توسط شورای شهر آستانه‌اشرفیه :آقای رئیس : دور زدن ممنوع!

بخش یادداشت  پایگاه خبری و تحلیلی جلال شرق

از حاشیه‌های به وجود آمده  بعد از مراسم تحلیف شورای شهر آستانه‌اشرفیه   و مسائل مطرح‌شده در رسانه‌ها و فضاهای مجازی که انعکاس گسترده‌ای از نوع چیدمان  یک انتخاب  از پیش تعیین‌شده را نشان می‌داد   و با انتشار توافق‌نامه  پشت پرده و تصاویر ویدئویی از مجادله‌های بعد از مراسم تحلیف باعث شد که فضای شهر در عدم گزینش یک شهردار بومی ملتهب و  باعکس العمل مردم  مواجه شود و حاشیه‌های متعددی که با مدیریت و درایت مسئولین ارشد شهرستان ختم به خیر گذشت

اما از آقای رئیس شورا  در افتتاح پروژه شهرداری در هفته دولت در همان دوران ملتهب ، افاضاتی را از ایشان شنیدیم که در جمع مردم با صدای بلند که در حمایت از شهردار فعلی  شعار می‌دادند  اعلام کرد: « ما صدای شمامردم را شنیدیم »و گله‌مندی از  رسانه‌های شهرستان( بقول ایشان دور و برشان )  که عامل آبروریزی شهرستان در سطح کشور و استان  شدند و  نکته‌ای  دیگر را آقای رئیس در جمع مردم مطرح کردند و آن اینکه  من بسیار خوشحالم که آقای سلیمانی توانست دونفری را که هیچ‌گاه به وی رأی نمی‌دادند  ؛ آنان اعلام کنند ما آقای سلیمانی را به‌عنوان شهردار قبول داریم !

آقای رئیس ! همان‌طوری که با صدای بلند در جمع متحدین شما و متفقین مخالف شما   برای رفع اختلافات در منزل امام‌جمعه گرده‌ام آمدید و گفتید آقایان … دور زدن ممنوع  ! آیا اگر شما بر اساس خواست مردم و عدم اقناع آنان و خواسته‌هایشان( طومارها ارسال‌شده با هزاران امضا به امام‌جمعه و …)  گزینه‌های را که امروز با آنان بر سر میز مذاکره نشسته‌اید ازجمله آقایان اثنی عشری و پور قربان و…  در راستای مطالبه گری‌های مردم نباشد   آیا دور زدن مردم برای شما ممنوع است یا نه ؟ یا این سوال عطای شهردار روز تحلیف  را  با چه معیار و میزان به لقایش بخشیدید؟  یا  اصلاً انتخاب شما  احساسی و گزینه درستی نبود ؟ !

آیا در لبیک به امام‌جمعه محترم شهر آستانه‌اشرفیه که در خطبه‌های نماز بر اساس خواست مردم از شما دعوت کرد در تبیین انتخاب درست یک شهردار  ، در مسجد جامع دلایل خود را مطرح کنید  تا مردم بدانند آنانی را که بر کرسی شورا جلوس کردند   در گفتمان با موکلان خود بسیار شفاف هستند یا نه ؟ پاسخ مثبت داده اید  ودلایل تائید یا رد شهردار فعلی یا بعدی را پاسخگو و دلایل آن را طرح کرده اید   ؟

آقای رئیس ! چرا  به دعوت رسانه‌های شهرستان  که طی نامه‌ای از حضرت‌عالی به‌عنوان رئیس شورا  درخواست نشست مطبوعاتی کردند  تا بر ای تبیین و تنویر افکار عمومی در ارائه برنامه‌ریزی‌های ۴ ساله و انتخاب شهردار اصلح ، تاکنون   پاسخ داده نشده است ؟   تا شما  از تریبون رسانه‌های شهر با مردم سخن بگویید   شاید  برای آرام کردن موضوع و  آن توافق‌نامه   !  و به فراموشی سپردن حوادث مضحک اختلافات و خواباندن موج اعتراضات؛   منتظر گذر زمان هستید ؟

البته عطرمایه   تقسیم کمیسیون‌های شورا که حق شماست   و آن عزیز خبره در خلاقیت که در پی نوشت پیام هایش نماینده شورای شهر را با نماینده شهرستان اشتباه گرفته اند ؛   برای دلیل   حضور در کمیسیون …. به‌صرف آنکه … در فلان شغل اشتغال دارد  ،  باافاضاتی  که مطرح کردند بگذریم ، خدا را باید شاکر باشیم  که در بخش  اولیه تقسیم غنائم کمیسیون های  اصلی  نه بدوی ،  میزی بالا نیامد و به خیر گذشت!

آقای رئیس ! اگر از حاشیه‌های انتخاب اتاق برای اعضای شورا که صدای  مباحثه و مجادله علمی  آنان برای ارائه خدمت بهتر به مردم عبور کنیم   باید عرض کنیم در زمان کوتاه از عمر شورای پنجم ،  کارنامه تان چون برگ های خزان زده  بر  ورق های   آغازین  شورا ی پنجم  چون نوری کم سو می‌درخشد ( سالی که نکوست از بهارش پیداست )  اما ،  رسانه‌های شهرستان هر جا صدای مردم شنیده نشود از هر کس مطالبه گر ی خواهند کرد و با صدای بلند آن را تکرار تا اگر قرار است  پرده‌ای بیفتد  خیلی‌ها  از عاشقان نامتجانس با مردم در هر لباسی،  باید عطایش را به لقایش ببخشند  ، چون مردم کسانی را برمی‌تابند که به قول شهید  بهشتی «عاشق خدمت باشند نه تشنگان و شیفتگان قدرت»   وگرنه  مردم جوابشان را با رفتارشان  خواهند داد .

و نکته آخر  اگر از عدم نصب پرده‌های مناسبتی و اعیاد ملی  در سطح شهرچشم بپوشیم  امروزه نمای شهر را در پرده‌های آویزان سه‌نفره به نظاره می‌نشینیم  که خود نشان از ابرناکی تیره  بهاری دارد که   سرچشمه‌ی آب زلال رأی‌های مردم در پستو خانه‌های  ناکجاآباد حرکت می‌کند و شاید آن  زمان دیر باشد که بار دیگر در جمع مردم  بگویید ما صدای شما را شنیدیم ؛   چون واقعاً مردم از حق مطالبه گری خود نخواهند گذشت ، برای حکمت آموختن  ،  ارجاع می دهم به  اشعار« پادشاه و نگین» از عطار در الهی‌نامه  که فقط اشارت کنم به یک مصرع در ابیات آخرش  « که آخر بگذرد این نیز هم زود» والسلام

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. محمد :

    بوی خیانت به مردم آستانه داره میاد. هرچند این موضوع تازگی نداره. لعنت بر خائنین