چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۵۷ 590 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51277
در نشست جمعی از مدیران استانی در آستانه اشرفیه ،

استفاده از ظرفیت‌های گیلان در حوزه اشتغال تاکید شد

در نشست جمعی از مدیران استانی  که در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزارشد بر استفاده از ظرفیت‌های گیلان در حوزه اشتغال تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان ظهر امروز در جلسه مدیران استانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان  با بیان اینکه استان گیلان دارای بهترین ظرفیت در حوزه ایجاد اشتعال است، اظهار  کرد: استان گیلان دارای بهترین محصولات کشاورزی و صنعتی است که اگر به آن توجه شود می‌تواند اشتغال زیادی در استان برای جوانان ایجاد کند به همین دلیل در تلاشیم تا این مهم در استان اجرایی شود.

عباس علیزاده با اشاره به تسهیلات خوداشتغالی در استان گیلان گفت: اخیراً وام‌های خوداشتغالی با مبلغ یک میلیارد تومان به کمیته امداد با تسهیلات کم‌بهره داده‌شده است تا به متقاضیان تسهیلات کم‌بهره ارائه دهند.

وی با اذعان به اینکه خوداشتغالی می‌تواند بسیار به رونق اقتصادی گیلان کمک کند، تصریح کرد: در جلسه کارگروه اشتغال بحث‌های مختلفی بیان می‌شود که یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده اختصاص ۱۰ درصد از مبلغ کل تسهیلات به خوداشتغالی است که امیدوارم به‌زودی محقق شود.

مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان با اشاره به تعداد شرکت‌های تعاونی در استان گیلان افزود: در استان گیلان ۲۱۵ شرکت تعاونی وجود دارد که در این شرکت‌ها ۱۰۹ هزار نفر عضو هستند که در حوزه‌های مختلف ازجمله کشاورزی، بسیار تأثیرگذار است.

علیزاده با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به اشتغال خانگی تصریح کرد: هنوز بعضی از دستگاه‌های اجرایی به این خودباوری نرسیدند که به اشتغال خانگی کمک کنند، لذا اگر این خودباوری در بین دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود و حامی خودشان را پیدا کنند محصولات تولیدشده از اشتغال به بازار می‌آیند.

وی لازمه افزایش اشتغال در جامعه را توجه به کارآفرینی در کشور دانست و افزود: در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مقرر شد، به کودکان ۱۲ تا ۱۵ و‌۱۵ تا ۱۸ سال به آن‌ها کارآموزی و کارآفرینی آموزش داده شود تا در آینده برای جامعه مفید مواقع شوند.

مدیرکل کار، رفاه، تعاون و امور اجتماعی استان گیلان با اشاره به تشکیل هیئت حل اختلاف در آستانه‌اشرفیه بیان کرد: در شهرستان آستانه‌اشرفیه درگذشته هیئت حل اختلاف وجود نداشته و مردم برای این کار به لاهیجان مراجعه می‌کردند که با تلاش مسؤولان این هیئت در آستانه‌اشرفیه تشکیل شد.

اولویت باید در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی باشد

محمدحسین قربانی با بیان اینکه بانک‌ها نقش بسیار مؤثری در افزایش اشتغال در کشور دارند، اظهار کرد: بانک‌ها شرایط خاص خودشان را دارند و دارای مشکلاتی هستند ولی اگر اختیارات بانک‌ها بیشتر شود، تأثیرگذاری آنان بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به وظایف بانک‌ها در قبال ایجاد اشتغال در جامعه گفت: رؤسای شعب بانک‌ها می‌توانند از اختیارات خود برای کمک به اشتغال استفاده کنند اما در بعضی مواقع شاهد این امر در بانک‌ها نیستیم لذا از دوستان درخواست دارم که این روند را تغییر دهند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه مدیران استانی در قبال اشتغال خانگی مثبت است، تصریح کرد: مسؤولان در حوزه و عرصه‌ای که فعالیت می‌کنند باید به ایجاد اشتغال در جامعه کمک کنند تا جوانان از بیکاری خارج شوند که خوشبختانه مدیران استانی نگاه مثبتی به این مسئله‌ دارند.

قربانی با اشاره به میزان اعتبار داده‌شده به شهرستان آستانه‌اشرفیه در حوزه روستایی گفت: تاکنون در حوزه روستا ۱۹ میلیارد و در حوزه فراگیر هفت میلیارد تومان پرداخت‌شده و بسیار به این شهرستان کمک کرده است.

وی با گله‌مندی از کارگروه اشتغال استان گیلان افزود: تسهیلات خرد و کوچک  اگر در اختیار اشتغال خانگی و روستایی قرار می‌گرفت بسیار به جامعه در عرصه‌های مختلف کمک می‌کرد و این گله‌مندی را به مسؤولان استانی ابلاغ کردم که این کار در حال انجام شدن است.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه یکی از راه‌های تأثیرگذار در افزایش اشتغال را توجه به مشاغل خانگی عنوان کرد و ‌گفت: اولویت باید در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی باشد زیرا نیازهای جامعه را تأمین می‌کند، لذا از مسؤولان درخواست دارم به این مسئله کمک کنند.

قربانی با اذعان به اینکه برندسازی برنج باید موردتوجه قرار گیرد، بیان کرد: یکی از محصولات مهم و استراتژیک آستانه‌اشرفیه برنج است و‌ بخش خصوصی باید به این برندسازی اهمیت دهد زیرا دولت نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به بخش خصوصی افزود: باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم زیرا این افراد سرمایه خود را برای ایجاد اشتغال در جامعه هزینه کردند و بانک‌ها باید تمام تلاش خود را برای حمایت از بخش خصوصی انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آشنایی مردم با بیمه روستایی تصریح کرد: یکی از کارهای بسیار خوب دولت و مجلس شورای اسلامی ایجاد بیمه روستایی است که روستاییان با داشتن این بیمه می‌توانند انواع خدمات بهداشتی و درمانی را انجام دهند.

صندوق کارآفرین باید قول‌های خود را در قبال شهرستان آستانه‌اشرفیه عملی کند

قربانی با بیان اینکه صندوق کارآفرین باید قول‌های خود را در قبال شهرستان آستانه‌اشرفیه عملی کند، اظهار کرد: در چند وقت گذشته صندوق کارآفرینی قولی به مسؤولان شهرستان برای پرداخت مبلغی داده بود اما تاکنون این امر محقق نشده است.

وی با بیان اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه باید به‌زودی تجهیز شود، افزود:  استان در حوزه تأمین اجتماعی خوب عمل کرده اما از مسؤولان انتظار دارم پیش از افتتاح، این درمانگاه را تجهیز کنند زیرا افتتاح این درمانگاه برای مردم و قشر کارگر جامعه بسیار مفید است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با انتقاد از سرپرستی هدایت شدن سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: سازمان تأمین اجتماعی یکی از مؤثرترین سازمان‌های کشور است که تأثیر زیادی در زندگی مردم دارد و سرپرستی اداره شدن این نهاد، زیبنده مردم نیست.

قربانی با بیان اینکه مردم باید تأثیرگذاری جلسات را در جامعه ببینند، گفت: مردم از مسؤولان انتظار عملی شدن خواسته‌های خود را دارند و جلسات باید خروجی مفید در جامعه داشته باشد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح بوم‌گردی در استان گیلان بیان کرد: طرح‌های بوم‌گردی برای ایجاد اشتغال می‌تواند مثمر واقع شود اما این طرح متأسفانه در گیلان به‌درستی تاکنون عملی نشده که باید این روند تغییر کند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه در آستانه‌اشرفیه کارهای کارشناسی خوبی انجام‌شده، اظهار کرد: در این شهرستان هر هفته مجموعه کار کارشناسی را انجام داده‌ایم تا طرح‌های مختلفی را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم شهرستان را رو به توسعه ببریم.

میزان دریافت تسهیلات در استانه اشرفیه ۱۴۰درصد بوده است

رحیم حیدری گلرودباری با اشاره به میزان دریافتی آستانه‌اشرفیه از تسهیلات گفت: میزان دریافتی این شهرستان در حوزه تسهیلات ۱۴۰ درصد آن را دریافت کرده و در تلاشیم این روند ادامه پیدا کند.

وی با اذعان به اینکه باید مشکلات حوزه اشتغال در آستانه‌اشرفیه شناسایی شود، تصریح کرد: اگر سعی داریم منطقه روبه‌پیشرفت برود باید مشکلات حوزه اشتغال را شناسایی و موارد شناسایی‌شده که از طریق شورای هماهنگی  قابل‌حل است را به این شورا ابلاغ کنیم.

در نشست  مدیران استانی در استانه اشرفیه بر لزوم همکاری رؤسای شعب بانک‌ها از اختیارات خود برای کمک به اشتغال و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و نیز توجه به برندسازی محصولات برنج گیلان تأکید شد.

در پایان این نشست جمعی از سرمایه گذاران مشکلات خود را در حوزه دریافت تسهیلات بیان کردند.

عکس : پارسا ذرعی

     

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است