چهارشنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۵ مرداد ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۰۶ 1,225 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42244
رئیس شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه ؛

تاسیس بنیاد علمی و فرهنگی معین تا دو ماه آینده در شورای فرهنگ عمومی کشور بررسی می شود.

اختصاصی / رئیس شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه  از بررسی  تاسیس بنیاد علمی و فرهنگی معین تا دو ماه آینده در شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد ساجدی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این خبر گفت: یکی از دغدغه های که در شهرستان  آستانه اشرفیه وجود داشت تاسیس بنیاد ملی معین بود که از سه سال گذشته این موضوع در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت و در اسفند ماه سال ۹۴ تاسیس بنیاد فرهنگی علمی معین در صحن شورای فرهنگ عمومی  آستانه اشرفیه تصویب شد

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به سیر قانونی این مصوبه و تصویب آن در شورای فرهنگ عمومی استان   اظهار کرد  : با تلاش های دکتر فاضلی در اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی گیلان  پس از تصویب به شورای  فرهنگ عمومی کشور ارسال شد  و موضوع در دبیرخانه شورای  فرهنگ عمومی  پی گیری ولی به دلایلی کار انجام نگرفت.

دکتر ساجدی به پی گیری وی  و نماینده شهرستان  در تهران  اشاره کرد  و افزود : طی ملاقاتی که با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد  اسلامی داشتیم   در آن جلسه  یادداشتی با امضای دکتر قربانی و خودم تقدیم وزیر شد و اصل اولویت و مسئله  برای ایشان تبیین و توجیه شد .

وی ادامه داد: در این دیدار  توصیه وزیرمحترم فرهنگ و  ارشاد این بود  که برای طرح موضوع بنیاد علمی و فرهنگی معین  در شورای انقلاب فرهنگی کشور و اینکه  با چالش هایی جدی مواجه نشود  توسط یک کارگروه پرداخت و پخته شود  و بعد در دستور شورای فرهنگ عمومی کشور قراربگیرد .

امام جمعه آستانه اشرفیه درباره  نشست اخیر خود با دبیر شورای  فرهنگ عمومی کشور گفت:  در هفته این نشست که در  دبیرخانه شورای فرهنگی کشور  با حضور موالی زاده دبیر شورای فرهنگی کشور ، دکتر فاضلی ، دکتر قربانی و خودم  برگزارشد

وی ادامه داد: در این نشست  بحث و نهایی کردن کلیات متن  اساسنامه ای با عنوان بنیاد علمی و فرهنگی معین  که از سوی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیش نویس شده بود  مطرح و بررسی شد وپس از طرح  دیدگاه های متفاوت  متن آن بررسی و اصلاح شد و مقررشد در دستور  شورای فرهنگی کشور قرار گیرد.

دکتر ساجدی افزود  : بر اساس توضیح موالی زاده احتمالا در پایان ماه دوم در جلسه شورای انقلاب فرهنگی در دستور کار قرار خواهد گرفت .

وی اظهار امیدواری کرد با گفتگویی که با وزیر ارشاد داشتیم  و نشستی که با دبیر شورای فرهنگی عمومی هم داشتیم  و با بعضی  از گفتگوهایی که خارج از صحن علنی شورا با اعضا  خواهیم داشت این پیشنها تصویب   و به صحن شورای عالی اانقلاب فرهنگی  برود .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است