دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
22 آگوست 2016 ، ساعت 21:07 1,604 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19916

تاکید بر اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در گیلان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر ضرورت اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در استان تاکید کرد.

یونس رنجکش روز دوشنبه در کارگروه  ویژه بررسی وضعیت طلاق و راهکارهای پیشگیری آن افزود: برای مقابله و پیشگیری در خصوص طلاق سندی ملی براساس مطالعات تدوین شده است که مبنای کار در کنترل و کاهش طلاق باید این سند باشد.

وی اظهار کرد: در این سند وظیفه  همه دستگاه های مسئول مشخص شده است و باید براساس آن وظایف  و تکالیف خود را انجام دهند.

وی ادامه داد : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در پی گیری وضعیت آسیب های اجتماعی بویژه طلاق در کشور و مطالبه ایشان از دستگاههای اجرایی این مهم نیازمند یک حرکت ملی است که باید تحقق یابد.

به گفته دبیر ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان گیلان هر چند که نمی توانیم تمامی مشکلات و معضلات و چالش های اجتماعی را به یک باره برطرف کنیم اما اقدامات گام به گام با توجه به انسجام و شرح وظایف دستگاههای اجرایی در کنار مشارکت های مردمی می تواند روند چالش ها و آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

رنجکش ادامه داد:  بر این اساس یکی از اولویت های مهم در خصوص کاهش آسیب طلاق و اقدامات پیشگیرانه که با همکاری دادگستری، بهزیستی و سایر دستگاههای مرتبط انجام می شود  پی گیری و بررسی پرونده های طلاق  شکل گرفته در مراجع قضایی است که با برنامه های مشاوره بین طرفین دعوا تلاش می شود تا  آنان را از تصمیمی که دارند منصرف کنند که این عامل  می تواند نقش خوبی در کاهش طلاق درگیلان  داشته باشد.

وی آموزش های فراگیر توسط دستگاههای اجرایی براساس شرح وظایف و استفاده از  تشکل های اجتماعی برای افزایش مهارت های زندگی را در کنار فعالیت های مشاوره ای برای زوج های جوان از مهمترین برنامه هایی عنوان کرد که در دستور کار استان قرار دارد.

وی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق یک مطالبه ملی است و همه باید در این زمینه مشارکت کنند و مردم و حاکمیت با همراهی یکدیگر می بایست براین معضلات غلبه نمایند چرا که این دغه دغه ملی نیاز به  فهم و اقدام مشترک  دارد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است