یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
15 سپتامبر 2021 ، ساعت 20:34 318 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :66995

تاکید رئیس و دادستان دستگاه قضایی شهر آستانه اشرفیه مبنی برقانون مداری شورای اسلامی شهر در انتخاب شهردار

در دیدار اعضای  شورای اسلامی شهر با رئیس  و دادستان دستگاه قضایی  شهر آستانه اشرفیه   بر تعیین تکلیف هرچه سریع انتخاب شهردار بر اساس قانون تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، عباس پارسا منش با تبریک انتخاب اعضای شورا به عنوان نماینده مردم در شورای اسلامی شهر ، دوره های مسئولیت  اعضا در شورا ی شهر را ،  یک آزمون برای خدمت و توفیق دانست و اظهار کرد:   شما اعضای شورا در این مدت می توانید از این فرصتی که مردم در اختیار شما قرار دادند  برای خدمت گذاری بهترین را استفاده برای  کسب توفیق و رضایت الهی  گام بردارید  و نام ماندگار از خود باقی بگذارید.

وی با بیان اینکه بعضی از شوراها در ادوار گذشته  مسیر خود را به ناکجا آباد تغییر دادند  و مردم شهر از آنان متضرر شدند  ضمن قابل قبول دانستن عملکرد شورای پنجم  و مهندس شکیب  به عنوان شهردار آستانه اشرفیه در دوره پنجم شورا گفت: اعضای شورا بر اساس قانون باید به وظایف ذاتی خود که نظارت بر امور شهرداری  است بپردازند و از دخالت در امور اجرایی پرهیز کنند.

رئیس دستگاه قضای شهر آستانه اشرفیه  با اشاره به پیشرفت بعضی از شهرها بر اساس اتحاد و برنامه ریزی های درست  اعضای شورا  برای ارتقای توسعه عمرانی یاد آورشد : با توجه به اینکه منابع بسیار خوبی برای رشد و توسعه در شهر داریم  و مساعدت های لازم  نیز از سوی دستگاه قضایی برای پیشرفت امور عمرانی انجام می گیرد ولی متاسفانه ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم .

پارسا منش  به بهره مندی شهرداری با مساعدت دستگاه قضایی برای برداشت شن و ماسه در اجرای کارهای عمرانی  برنامه محور از سفید رود   اشاره کرد و از اعضای شورا خواست با توجه به فرصتی که در اختیار دارند  در ایجاد و تسریع در پروژه های شهر  و بهره گیری از منابع شن و ماسه که با نظارت دستگاه های ذیربط و قضایی انجام می گیرد  تلا شخود را انجام دهند.

این مقام مسئول قضایی ، اختلاف و تشتت در بین اعضای شورا را یک آفت بسیار بزرگ  و نابخشودنی دانست و گفت: اگر ما بر اساس وجدان و قانون کارهای خود را به پیش ببریم  و دچار حاشیه ها نشویم و دخالت دیگران  را در امور شوراها  نداشته باشیم در واقع به وظیفه خود عمل کردیم .

وی با تسریع بر این نکته که به نیروهای اطلاعاتی و امنیتی  تاکید شده است که  موضوع شهر و شوراها را به شدت رصد کنند خاطر نشان کرد : این تاکیدات بر این پایه استوار است که احیاناً  جلوی  سوء استفاده گرفته شود   ودر صورت گزارش و مشاهده بجد  در مقابلش بایستیم و حتی اگر ترک فعلی هم انجام گیرد ما آن را دنبال خواهیم کرد.

وی با اذعان به اینکه  از شورای خوب برای پیشبرد امور شهر حمایت می کنیم خواستار عدم تعوئصیه اعضای شورا به شهردار  برای اعنمال نفوإ در خدمت یا عزل و نصب اعضای شهرداری شد

پارسا منش  با بیان اینکه اعضای شورا ،  دستگاه قضایی را یار و یاور خود بدانند  و مطمئن باشند  وقتی  به وظیفه  قانونی خود عمل م یکنید   ما حتما در کنار شما هستیم افزود : اعضای شورا نباید دستگاه قضایی را  در تقابل با خود  ببینند   و امیدواریم دوره ششم شورا ، سرشار از موفقیت برای اعضای شورادر توسعه شهر باشد.

وی خواستار تعیین تکلیف هرچه سریعتر انتخاب شهردار شد  و گفت: توصیه ما به شما این است که یک شهردار  دلسوز ، کاربلد  که آبروی شهر و شورا و ما باشد برای این شهر انتخاب کنید.

رئیس دستگاه قضایی شهر استانه اشرفیه افزود: کسی را انتخاب کنید که جامعیت کامل بر امور شهری داشته باشد و انسان همراه و دارای مسئله نباشد و اگر وحدت ، همدلی  شما باشد دستگاه قضایی نیز در کنار شما خواهد بود.

دادستان شهر آستانه اشرفیه نیز  مسئولیت را یک نوع توفیق برای انسان نامید  و اعضای شورا را امانت دار رای مردم نامید  و گفت: برای امانت داری مردم تمام تلاش خود را به کار ببندید تا توفیق الهی نصیب شما شود.

مجید تاج الدینی  با اشاره به مطالب بیان شده رئیس دادگستری شهرستان و تایید و تاکید بر مطالب گفته شده در این نشست  ، دغدغه های دستگاه قضایی این شهرستان را به عنوان دادستان شهر بر سه مولفه ی تعیین تکلیف و انتخاب شهردار ، دارا بودن شرایط قانونی  و اصلح بودن شهردار  و اجرای پروژه های عمرانی برای توسعه شهر نام برد و تاکیدکرد که در فرصت باقی مانده از سال  ، کوشش خود را به کاربندند.

وی با بیان اینکه خداوند توفیق خدمت به ما عطا کرده است  از اعضای شورا  خواست با نظارت بر امور شهرداری  ، تصدی شهرداری را به کسی بسپارند که اهلش باشد و شرایط شهردار شدن را با توجه به قانون انتخاب شهردار شدن داشته باشد.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به سخنان رئیس دستگاه قضایی در این دیدار و با بیان این که ما در طی این چهار سال تلاش خواهیم کرد بر اساس وظایف محوله در قانون خدمتگذار مردم باشیم  گفت: تمام هم و غم ما در انتخاب شهردار این است که کسی را انتخاب کنیم که آبروی نظام و ما باشد .

سید عباس نور حسینی با تاکید بر انتخاب یک اصلح بر امور شهرداری  تصریح کرد :  این شورا بیشتر دغدغه هایش نظارت بر امور شهرداری است و تلا ش خود را به کار خواهد بست که در بخش اجرایی و دخالت در کار شهردار برای پیشبرد امور و توسعه شهر نداشته باشد .

نایب رئیس شورا نیز با بیان اینکه کلام رئیس دستگاه قضایی هدایتگر ما در آینده است افزود : با همه مشکلاتی که مردم دارند  مطمئناً فاصله ای که برای انتخاب شهردار افتاد دغدغه همه اعضای شورا نیز است  که با انتخاب ما ، مردم کمترین آسیب را ببینند.

عباس عالم با بیان این سخن که من در تمام ادوار شورای اسلامی به جز دوره پنجم که در خدمت مردم بودم  تلاش کردم همگام مردم باشم گفت: ما در این شهر، دارای پروژه های زیاد نیمه تمام هستیم  که انتظار ماست با حمایت دادگستری  و در طی این دوره  بیشترین خدمت را به مردم داشته باشیم .

حسن حبیب پور نیز ضمن استمداد از  رئیس دستگاه قضایی و دادستان شهرستان در کمک به امور شورا و توسعه شهرو با بیان اینکه شفافیت در دستور کار شوراست  ،  قول داد که دوره ششم شورا بهترین دوره شورای اسلامی این شهر  باشد و با انتخاب یک شهردار خوب  که دارای  سلامت ومدیریت  باشد  در توسعه شهرستان گام اساسی برداشته شود.

وحید قربانی نیز  هدف از عضویت در شورا را نام نیک از خود بر جای گذاشتن  عنوان کرد  و اذعان کرد : تمام اعضای شورا توان خود را به کار خواهند بست  تا در توسعه شهر گام های اساسی برداشته شود.

سخنگوی شورا  با ارائه گزارشی که ما تاکنون بالغ بر ۱۵ ساعت با داوطلبان تصدی شهرداری نشست داشتیم و برنامه های آنان را شنیدیم  افزود : شفافیت در انتخاب شهردار سرلوحه کار ماست و مردم باید بدانند در شورا چه اتفاقی می افتد  لذا انتخاب شهردار با حضور رسانه ها برگزار می شود.

صادق مقدادی نیز ضمن تاکید بر سخنان دادستان و رئیس داددگستری  گفت: خدا را شاکریم که همنه اعضای شورا در فکر خدمت به مردم هستند  و امیدواریم رفتار وعملکرد ما ، الگویی برای همه دوره ها باشد.

خزانه دار شورا با اشاره به انباشت پرونده ها در کمیسیون ماده ۱۰۰شهرداری  از دستگاه قضایی خواست با حضور در این کمیسیون برای کمک به شهرداری و کاهش پرونده و رضایت مندی ارباب رجوع ، یاور شورا باشند.

در پایان رئیس دستگاه قضایی قول داد با انتخاب شهردار در اسرع وقت نسبت به تشکیل کمیسیون ماده صد  اقدام شود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است