دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
18 ژانویه 2021 ، ساعت 22:59 113 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64278

تجلیل از فرهنگیان و فعالان زیست محیطی بندرکیاشهر به مناسبت روز هوای پاک

به مناسبت روز هوای پاک نشست تجلیل از فرهنگیان و فعالان زیست محیطی به هت شرکت پسماند پرداز گر بوجاق بندرکیاشهر و همکاری شهردار وشورای بندرکیاشهر در شهرداری بندرکیاشهر برگزارشد

له گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،در این نشست دکتر سلیمانی شهردار بندرکیاشهر ؛ ضمن تبریک ۲۹ دی روز هوای پاک را خدمت دوستداران وفعالان زیست با بیان اینکه ارائه نقشه راه برای محیط زیست مهم و ضروری است افزود؛ کارشناسان و فعالان زیست محیطی می توانند با ارائه طرح خود به حفظ محیط زیست و طبیعت شهر زیبای بندر کیاشهر کمک کنند
وی آتش سوزی اخیر به دلیل وزش باد گرم را خسارات سنگین بر طیبعت دانست و‌گفت ؛ ان شاالله با طرح های نو در خصوص محیط زیست به حفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز کمک شود .

رییس محیط زیست مهندس میرزایی با اظهاربه اینکه کلید اصلی کاهش آلودگی مشارکت مردمی است گفت ؛ حق مسلم همه و فرزندان تنفس در هوای پاک می باشد چرا که سلامت همه رابطه مستقیم با طبیعت دارند
وی وی با بیان اینکه محیط زیست ون مادر است و احوال پرسی از لازم است بر لازمبر مشارکت عمومی مردم همراه با اموزش تاکید داشت و آن را لازم و ضروری دانست
رئیس محیط زیست با بیان اینکه زیاده خواهی عده ای در طبیعت را تخریب محیط زیست را در پی دارد افزود : طبیعت شمال کشور آسیب پذیر می باشد.

وی با بیان اینکه راز خلقت درحال ازبین رفتن است به آتش سوزی اخیر اشاره داشت و تصریح کرد ؛ آتش زدن خاک طبیعت را از بین می‌برد. نباید اجازه آتش‌سوزی را در پی دارد داده شود.

ریس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای بندرکیاشهر طاهره اجتماعی : حفظ محیط زیست را نوعی امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد بهتر است در تریبون های نماز جمعه امربه معروف زیست محیطی شود اصل پنجم قانون اساسی وحفظ محیط زیست را وظیفه و تکلیف همگانی است ودر واقع امر به معروف توسعه دهنده اخلاق زیستی می باشد ، سبب ایجاد شهرهای ایمانی و اسلامی را رهنمون می سازد زینت بخش شهر و محیط می باشد.

وی قدمت کشور ایران درخصوص روز هوای پاک از کشورهای ایتالیا فرانسه بالاتر دانست و افزود: اراده مردم و حرکت‌های مردم در کنار مسئولان و سازمان های مردم نهاد نقش بسزایی دارد که امید است این حرکت ها مدام و سرلوحه کارها قراربگیرد .

اجتماعی با بیان اینکه علاوه برای پاکسازی محیط زیست خواهان احیای مجدد محیط زیست هستیم به امر آموزش اشاره داشت و تصریح کرد : در سال‌های گذشته در مدارس مختلف با همکاری شرکت پسماند پردازگر بوجاق بندر کیاشهر و فرهنگیان برنامه‌های فرهنگی آموزشی خوبی ارائه شده است و حال با توجه به شرایط کرونایی به نقش بی بدیل آموزش و پرورش پی برده چرا که برنامه های فرهنگی از مدارس به خانه ها ورود کرده و اهمیت بالایی دارد به همدان فرهنگیان محترم در مدارس غیر دولتی از آموزش فاصله نگرفته و شاهد برنامه فرهنگی زیست محیطی در شرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی را از آنان شاهدیم .

وی با تاکید به نقش رسانه ها عوارض تدریجی هوای آلوده به مردم را باعث جدی نگرفتن این امر دانست که خواستار اطلاع رسانی و نقش جدی تر اصحاب رسانه شد.

مدیرعامل شرکت پسماند پردازگر بوجاق بندرکیاشهر لیلا پور موحدی ؛ چرخه طبیعت برای سالم زیستن را نیازمند به همت همه دانست وافزود؛ حفظ محیط زیست مرز مکان وزمان نمی شناسد هرشخص نفر در هر مکان و زمانی که باشد محیط زیست را باید مهم بداند.
چرا کلید اصلی کاهش الودگی هوا مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است و ماتنها بدون مشارکت دادن عموم مردم در هیچ مبحث محیط زیستی نمیتوانیم پیشرفت داشته باشیم

وی ضمن تشکر ازفرهنگیان غیردولتی در امر آموزش گفت ؛
امسال در شرایط کرونایی با همراهی معلمین عزیز در مدرسه پویا توانستیم در حد توان با اجرای برنامه های فرهنگی امر آموزش را داشته باشیم که جای تقدیر است . پورموحدی همچنین از ریاست آموزش و پرورش آقای رحیمی نژاد بابت اعلام امادگی و همکاری با معرفی بستر آموزشی فضای انلاین جهت اموزش مبانی زیست محیطی تشکر کرد.

میثم سلسه عضو شورای شهر بندرکیاشهر مناسبت این روز؛ هوای پاک را فرخنده دانست و افزود ؛ حضور دستگاه های اجرایی در این روز ضروری است چرا که هوای پاک و محیط زیست برای شهردار ،شورای شهر ،محیط زیست و سازمان های مردم نهاد فقط نیست.
وی آتش‌سوزی را یک چرخه طبیعی در طبیعت دانست و گفت موجودات دیگر در حد طبیعی نیازمند این حیات هستند و تلاش باید کرد آتش سوزی به مسکن و انسان ها آسیب نرساند که در این راستا شهرداری لازم می بیند ورود کند واگر محیط زیست طرحی دارد می تواند ارائه دهد تا عملی شود .

دو عضو دیگر شورای شهر پورباقری و شاخصی تشکر از از برگزاری این برنامه جهت تقدیر و تشکر فرهنگیان و فعالان زیست محیطی داشتند

دراین نشست از فرهنگیان غیردولتی از مدرسه پویا و فعالان زیست محیطی. از طرف شهردار و شورا و همچنین شرکت پسماند پردازگر بوجاق بندرکیاشهر تجلیل شدند
ودر اخر شرکت پسماند پرداز گر بوجاق بندرکیاشهر با اهدایی گل به پرسنل شهرداری این روز را خدمت آنها تبریک گفتند .

عکس و گزارش :هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است