جمعه, ۲ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
20 می 2020 ، ساعت 13:18 82 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :60539
استاندار گیلان در جلسه شورای مسکن و کارگروه زیربنایی تاکید کرد؛

تحویل واحدهای مسکونی مهر به متقاضیان در کوتاه ترین زمان ممکن / اقدامات مناسبی در گیلان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات مناسب صورت گرفته در اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: در عین حال لازم است دستگاه های اجرایی متولی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، واحدهای مسکونی مسکن مهر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان و بهره‌برداران تحویل دهند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق به نقل از استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای مسکن و کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان افزود: باتوجه به شرایط ناشی از تحریم های غیرقانونی استکبار جهانی علیه مردم و کشورمان، نابسامانی هایی در بازار مسکن ایجاد شد.

وی با اشاره به درخواست اقشار مختلف جامعه به ویژه قشرهای آسیب‌پذیر که متقاضیان عمده مسکن مهر بودند، بر ضرورت تلاش دستگاه های اجرایی متولی و بانک مسکن با استفاده از ظرفیت‌های قانونی به منظور تحویل واحدهای مسکونی مسکن مهر به متقاضیان و بهره‌برداران در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی سال جاری تاکید کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن دولت می‌تواند در بخش عمومی تاثیرگذار باشد، گفت: با اقدامات خوب صورت گرفته در برش استانی طرح اقدام ملی مسکن، گیلان جزو استان های بالای کشور بوده که انتظار می‌رود در اجرای آن تسریع شود.

وی تعهدات استان در طرح اقدام ملی را افزون بر ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی با کارگزاری بنیاد مسکن عنوان و اضافه کرد: تمهید مقدمات تامین زمین در بخش عمده تعهدات، صورت گرفته که انتظار می‌رود در خردادماه امسال فراخوان این موضوع انجام گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی فعالیت‌هایی همچون شهرک های گلخانه‌ای گفت: انتظار می‌رود دستگاه های تخصصی براساس سیاست های توسعه‌ای استان ، اسناد بالادستی و متناسب با آمایش سرزمین، فعالیت کاربری های مرتبط را به صورت تجمیعی در چند شهرستان تعریف کنند.

دکتر زارع به ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده و حریم شهرها و ایجاد آسیب های اجتماعی نیز اشاره و اضافه کرد: لازم است به مسئله سیما و منظر شهری توجهی ویژه شود چراکه موضوع گردشگری همواره یکی از رویکردهای توسعه استان محسوب است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است