سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
7 ژانویه 2020 ، ساعت 20:26 501 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57444
معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه امام خامنه‌ای؛

ترور سردار سلیمانی از سوی امریکا یک ترور کور بود/انقلاب اسلامی با ریختن خون سردار سلیمانی بیمه‌شده است

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه امام خامنه‌ای عصر امروز در مراسم شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مزار شهدای این شهرستان با بیان اینکه  ترور سردار سلیمانی از سوی امریکا یک ترور کور بودگفت: انقلاب اسلامی با ریختن خون سردار سلیمانی بیمه‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، اصغر شکرالهی با بیان اینکه مردم با حاج قاسم سلیمانی و انقلاب بار دیگر تجدید پیام کردند، اظهار کرد: مردم با حضور میلیونی خود در مراسم تشییع‌جنازه این پیکر بزرگوار، به استکبار نشان دادند که تا پای جان خود از انقلاب و نظام دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به ویژگی شخصیتی سردار سلیمانی گفت: ایشان با توجه به روحیه نترس و نزدیکی با مقام معظم رهبری به‌عنوان مالک اشتر جمهوری اسلامی یاد می‌شد که نشان‌دهنده مقام بسیار بالای این شهید است.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه امام خامنه‌ای با اذعان به اینکه سردار سلیمانی تمام برنامه‌های استکبار برای خاورمیانه را از بین برده بود، تصریح کرد: ایشان در طول عمر باعزت خود چه در دوران دفاع مقدس و چه بعدازآن و در مبارزه با داعش به‌طور شبانه‌روز در حال خنثی کردن برنامه‌های استکبار و آمریکا در عراق و سوریه بوده به‌طوری‌که مورد تحسین فرماندهان غربی قرار گرفت.

شکرالهی با تأکید بر کمک بی‌دریغ به نیروهای جبهه مقاومت بیان کرد: سردار سلیمانی همواره خود را سرباز ولایت، حامی مستضعفان و مظلومان و مطیعِ مقام معظم رهبری می‌دانست و باروحیه جهادی خود در جبهه‌های حق علیه باطل به‌طور مستمر حاضر و از هیچ کمکی به نیروهای جبهه مقاومت در طول این ۳۸ سال دریغ نکرده بود.

وی با اشاره به وجود طراحی‌های بزرگ علیه جبهه مقاومت در منطقه بیان کرد: رژیم صهیونیستی در سل ۱۹۴۷ در هفت روز خاک هفت‌کشور عربی را به تصرف خود درآورد و هیچ کشوری در مقابل آن ایستادگی نکرد اما سردار سلیمانی با تشکیل شاخه نظامی حزب‌الله لبنان، موجب فرار سربازان رژیم صهیونیستی و آمریکا از این منطقه شدند به همین دلیل آمریکا دست به ترور مظلومانه این شهید زد.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه امام خامنه‌ای با اشاره به نقش مؤثر شهید سلیمانی در منطقه افزود: این سردار رشید اسلام با تشکیل گروه‌های مختلف مقاومت در منطقه و با رهنمودهای مقام معظم رهبری کاری انجام داد که نقشه‌های آمریکا برای تشکیل خاورمیانه بزرگ را از بین برد.

شکرالهی با اذعان به اینکه سردار سلیمانی همواره روحیه شهادت‌طلبانه داشت، تصریح کرد: این مرد بزرگ در طول دوران دفاع مقدس و علی‌رغم ترکش‌های بسیار، خداوند این عزیز را برای ملت و انقلاب حفظ کرد تا با رشادت‌های خود امنیت را برای کشور به ارمغان آورد.

وی با تأکید بر سامان‌دهی نیروهای مقاومت در منطقه توسط شهید سپهبد سردار سلیمانی بیان کرد: ایشان حزب‌الله، حماس، انصار الله، تیپ فاطمیون و زینبیون را تشکیل داد تا در برابر داعش و النصره جنگیده و برنامه‌های استکبار را در منطقه نقشه بر آب کنند‌.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه امام خامنه‌ای با اذعان به اینکه در عراق دو گروه در مقابل یکدیگر قرار گرفتند، گفت: آمریکا در عراق به‌عنوان یک نیروی متجاوز و قدرتمند حضور داشت ولی سردار سلیمانی با ساماندهی نیروهای مردمی حشدالشعبی با استفاده از فرماندهان عراقی توانست با داعش مقابله و تأثیر نیروهای آمریکایی را در عراق کاهش دهد.

شکرالهی ترور سردار سلیمانی را یک ترور کور عنوان کرد و افزود: آمریکا تمام تلاش خود را برای ترور سردار سلیمانی در عملیات‌های مختلف انجام داد ولی موفق نشد و دست به این ترور ظالمانه و کور زد.

وی با تأکید بر آغازگر نبودن جنگ توسط انقلاب اسلامی بیان کرد: ایران قطعاً همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند پاسخی محکم به این جنایت آمریکا می‌دهد چون آمریکا شروع‌کننده این اتفاق بوده ولی پایان دهنده آن انقلاب اسلامی است.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه امام خامنه‌ای با قدردانی از حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع‌جنازه پیکر سردار سلیمانی تصریح کرد: مردم با حضور میلیونی خود در مراسم تشییع‌جنازه شهیدان راه مقاومت، پاسخ محکمی به استکبار داده و نشان دادند وفادار به امام و رهبری و انقلاب هستند‌.

شکرالهی با اذعان به اینکه انقلاب اسلامی با ریختن خون سردار سلیمانی بیمه‌شده است، بیان کرد: اگر ۴۰ سال اول انقلاب با شهادت شهید بهشتی، باهنر، چمران و صیاد شیرازی انقلاب ما بیمه‌شده بود، با ریختن خود شهید سلیمانی ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی بیمه و ماندگار شده است.

گفتنی است در این  مراسم  سید حسین نبوی یکی از مداحان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در رثای سردا بزرگ اسلام و مالک اشتر زمانه سپبهد شهید قاسم سلیمانی به نوحه خوانی پرداخت و عزاداران به سینه زنی پرداختند

عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است