- جلال شرق - http://jalaleshargh.ir -

تعدد ورودی و خروجی از مشکلات اصلی میدان سلطان سید جلال الدین اشرف ( کیسم ) است

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در خصوص ساخت پل غیر همسطح در میدان سلطان سید جلال الدین اشرف ( کیسم ) گفت: تعدد ورودی و خروجی از مشکلات اصلی میدان سلطان سید جلال الدین اشرف ( کیسم ) است
به گزارش جلال شرق ، دکتر محمد حسین قربانی در دیدار شهردار آستانه اشرفیه با وی در باره دغدغه های اعضای شورای شهر برای ورود مسافران و گردشگران به شهرستان با ساخت پل غیر همسطح میدان کیسم اظهار کرد : با توجه به اقدامات سال ۹۶ در باره تقاطع غیر همسطح میدان کیسم آستانه اشرفیه و اعتبار ۴۰۰ میلیونی وزیر راه برای طرح مشاوره خوشحالیم که با همکاری معاون وزیر راه و اداره کل راه و شهرسازی تقریبا مطالعه کارشاسی آن به اتمام رسیده است .
وی افزود : با توجه به اعتبار ۵/۱میلیاردی که از حوزه نمایندگی گذاشته شد امیدواریم مراسم کلنگ زنی آن با اتمام کار مطالعاتی در اردیبهشت ماه عملیات اجرایی آن را داشته باشیم .
دکتر قربانی با اشاره به دغدغه های درست اعضای شورای شهر در بخش ورودی شهر افزود : آن چه که میدان کیسم را رنج می دهد ورود و خروجی های متعدد در این میدان است و معضلاتی را ایجاد کرده و ایجاد این تقاطع غیر همسطح در این نقطه از الزامات حوزه راهداری است و می تواند مشکلات را به حداقل برساند.
نماینده مردم ادامه داد: ما باید برای ورودی شهر از مسیر رشت به آستانه ، یک تقاطع غیر همسطح طراحی کنیم تا دغدغه اعضای شورای شهر برای دسترسی به خیابان ۳۵ متری حرم برطرف و مسافران راحت تر بتوانند از مسیر مستقیم به داخل شهر بیایند.
دکتر قربانی از شهردار آستانه اشرفیه خواست بحث مطالعاتی ورودی شهر را در دستور کار خود قرار دهد تا با کمک اداره کل راه و شهرسازی و وزارت راه و با ایجاد یک مسیر غیر همسطح تسهیل بیشتری برای ورود گردشگران به شهر داشته باشیم .
گفتنی است در این دیدار دکتر عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه اشرفیه درباره مسائل مطرح شده اعضای شورای شهر با فرماندار ، معاون و کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی و مشاور طرح درباره طراحی پل غیر همسطح میدان کیسم ، پل دور برگردان روبروی فرمانداری ، پل بهمنیار و تامین قیر برای آسفالت معابر و کوچه های شهر و دیگر موضوعات گزارشی را ارائه و خواستار مساعدت بیشتر نماینده شهرستان جهت جذب اعتبارات ملی برای توسعه شهر شد.