چهارشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۷:۰۵ 1,546 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39542

تعیین تعرفه واقعی واردات چای الزامی است/ دولت تولیدکنندگان چای را دلگرم کند

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس، تعیین تعرفه واقعی برای واردات چای را راهکاری برای ساماندهی تولید داخلی دانست و گفت: باید چایکاران به تولید این کالای استراتژیک دلگرم شوند.

به گزارش جلال شرق، وضعیت تولید چای گیلان، گفت: ساماندهی کارخانجات، باغات، تعیین تعرفه واقعی چای از محورهای اساسی است که باید با اقدامات کارشناسی شده به آن ورود کرد تا وضعیت تولید چای در کشور به شرایط ایده آلی برسد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سردرگمی صنعت چای به تولید این کالای اصیل ایرانی در کشور ضربه وارد می‌کند بنابراین باید جایگاه و شرح وظایف سازمان چای نیز در کشور مشخص شود تا چایکاران بر طبق شعار سال و در راستای حمایت از تولید داخلی حرکت کنند تا  تولید چای در کشور رونق بگیرد.

قربانی افزود: چای و برنج جزء محصولات استراتژیک تلقی می‌شوند بنابراین می‌بایست موانع تولید و حمایت از این محصول ایرانی در برنامه‌های اولویت‌دار کشاورزی قرار بگیرد و از همین رو تعرفه واردات چای به طریق واقعی تعیین شود.

وی ادامه داد: تعیین تعرفه واردات چای به شکل واقعی، راهکاری منطقی بر کنترل از صفر تا صد صنعت چای در کشور است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه متاسفانه تاکنون شورای اقتصادی قیمت واقعی چای را تعیین نکرده است، در صورتی که در آستانه برداشت اولیه چای از مزارع  قرار داریم؛ تصریح کرد: باید  بحث چای در کشور به سرعت ساماندهی شود تا تولیدکننده دلگرم شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآورشد: تعیین تعرفه واقعی برای واردات چای راهکاری برای ساماندهی تولید داخلی است تا چایکاران دلگرم به تولید این کالای استراتژیک شوند./ خانه ملت

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است