یکشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
19 آگوست 2019 ، ساعت 20:57 393 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :53608
معاون امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان خبر داد:

تعیین تکلیف وضعیت تسهیلات بانک‌های استان تا هفته آینده

معاون امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان از تعیین تکلیف وضعیت تسهیلات بانک‌های استان گیلان  تا هفته آینده خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، آرش فرزام صفت پیش از ظهر امروز  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال شهرستان آستانه‌اشرفیه که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد  با تأکید بر توجه بیشتر به واحدهای صنعتی در استان گیلان  گفت د: ما در آستانه‌اشرفیه شاهد ظرفیت بسیار خوبی در حوزه اشتغال هستیم که لازمه استفاده از این ظرفیت توجه به شهرک‌های صنعتی است که باید مورد تأکید قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به واحدهای صنعتی گفت: واحدهای صنعتی تأثیر بسیار زیادی در رونق تولید و ایجاد اشتغال در جامعه دارند که باید مشکلاتشان شناسایی و برای رفع موانع تولید واحدهای صنعتی توجه کرد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان با اذعان به اینکه بانک‌ها باید در رابطه با واحدهای صنعتی تعیین تکلیف کنند، تصریح کرد: هشت واحد صنعتی در اختیار بانک‌ها بوده و متأسفانه بانک‌ها هیچ‌گونه تعیین تکلیفی در خصوص این واحدها نکرده و این هشت واحد بلااستفاده است که باید در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

فرزام صفت لازمه حل مشکلات واحدهای صنعتی را تعامل و توافق با بانک‌ها دانست و افزود: پرداخت تسهیلات رونق تولید چند سال است که در کشور و‌ استان در حال اجراست و باید برای حل مشکلات بانک‌ها، به یک زبان مشترک برسیم تا بتوان مشکلات واحدهای صنعتی را حل کرد.

وی از تعیین تکلیف وضعیت تسهیلات در بانک‌های استان گیلان خبر داد و بیان کرد: انتظار داریم تا هفته آینده وضعیت تسهیلات در بانک‌ها مشخص شود و اگر بانک‌ها مشکلاتی دارند باید به ما اعلام کرده تا اصلاح شود و در این مورد هیچ‌گونه مماشاتی با بانک‌ها نداریم.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان با درخواست از بانک‌ها در خصوص شفاف‌سازی در خصوص واحدهای صنعتی گفت: وقتی واحدهای صنعتی به بانک معرفی می‌شود انتظار این است وضعیت شفافی از این واحدها داشته باشند و اگر بانک‌ها مشکلاتی در تهران دارند به ما اعلام کنند تا بتوانیم مشکلات را در این خصوص حل کنیم.‌

فرزام صفت با بیان اینکه بانک‌ها باید با واحدهای صنعتی همکاری کنند، اظهار کرد  : بعضی از واحدهای صنعتی توان پرداخت تمام بدهی‌ها و معوقه‌های خود را ندارند زیرا در این صورت با مشکل مواجه نمی‌شدند لذا از بانک‌ها درخواست داریم در این خصوص با واحدهای صنعتی همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی در استان گیلان و کشور تصریح کرد: ماده اولیه پایه و اساس واحد تولیدی است و اگر این واحد تولیدی ماده اولیه‌اش خارجی باشد با توجه به شرایط اقتصادی کشور میزان تسهیلاتی که باید دریافت کنند سه برابر سال گذشته است لذا باید بانک‌ها به این نکته توجه جدی کنند زیرا در غیر این صورت بعضی از واحدهای تولیدی به‌مانند بیست درصد سال گذشته نمی‌توانند کار کنند.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به انجام مصوبه‌ها افزود: در کشور برای رفع موانع تولید مصوبه‌های بسیار خوبی وجود دارد که اگر توسط مسؤولان و واحدهای تولیدی اجرایی شود بسیاری از مشکلات موانع تولید حل می‌شود.

واحدهای صنعتی و تولیدی بازوهای نظام هستند

رئیس سازمان صنعت، معدن و‌ تجارت نیز در این جلسه با بیان اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی بازوهای نظام هستند، اظهار کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور نقش بسیار زیادی دارند که می‌توانند بسیار به ایجاد آرامش در کشور کمک کنند به همین دلیل می‌توان واحدهای تولیدی بازوهای نظام هستند

فرهاد دلق‌پوش از غیرقانونی بودن تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور خبر داد و گفت: در سال جاری هیچ بانک و نهادی حق ندارد حتی یک واحد صنعتی را تعطیل کند و‌ اگر چنین کاری انجام دهند باید خودشان کارهای تولید در آن‌ واحد را انجام داده و از تعطیلی جلوگیری کنند و‌ در غیر این صورت تعطیلی واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها و‌ نهادهای مختلف جرم بوده و پیگرد قانونی دارد.

در این نشست مدیران شهرک های صنعتی به طرح مشکلات حوزه تولیدی خود به ویژه در حوزه  مالیات برارزش افزوده و  جریمه های مالیاتی ،عدم همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات ، موانع فروش کالاهای تولیدی و حق سهم بیمه کارگران و … پرداختند و از سوی مدیران کل ادارات تابعه پاسخ های لازم ارائه شد.

بازدیدمیدانی از دو واحد صنعتی در نقره ده  و بازار در حال احداث میوه و تره بار  آستانه اشرفیه و نشست با مدیران واحدهای صنعتی و بررسی مشکلات از دیگر برنامه های مدیران کل استان و معاون  امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان از آستانه اشرفیه بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است