یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
26 سپتامبر 2020 ، ساعت 20:16 306 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63207

تفریغ بودجه ۲۶۰ میلیارد ریالی ۹۸ شهرداری آستانه اشرفیه تصویب شد

تفریغ بودجه ۲۶۰ میلیارد ریالی  شهرداری آستانه اشرفیه که از یک ماه پیش در صحن علنی شورای شهر آستانه اشرفیه  اعلام وصول شده بود پس از طرح دیدگاه های موافق و موافق امروز به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رییس شورای شهر آستانه اشرفیه  با اشاره به عدم حضور شهردار در نشست قبلی  و تقدیر از مجموعه شهرداری  در بازسازی بلوار آیت الله امینیان ، خیابان کورکا  که  آسفالت این دو خیابان را در دستور کار قرار دادند  اظهار امیدواری کرد که خیابان شهروند نیز با توجه به فصل بارندگی پیش رو هرچه سریعتر  اقدام کند.

مجید همتی  در ادامه از اعضای شورا خواست که در باره تفریغ بودجه دیدگاه های خود را مطرح کنند.

علی تربیعی  با اشاره   به طرح موضوع انحراف بودجه در آغاز  از شهردار خواست یا پروژه ای را انجام ندهد و یا اگر می خواهد بر اساس خواسته شورا انجام دهد تا مورد اتهام واقع شود  .

خزانه دارشورا ی شهر افزود:  آن چه در لوله گذاری خیابان اهل بیت و شهروند بیان شده و مسأله انحراف بودجه را بعضی از عزیزان مطرح می کنند  بهتر است که شهردار انجام ندهد تا مورد سوال واقع نشود.

نورحسینی با اشاره به درخواست های مردم از شورا و شهردار گفت: ۵۰ در صد  مراجعات ما وظایف دیگر ادارات است و اگر قرار است وظایف دیگر ادارات را ما انجام دهیم مثل  آب و فاضلاب که حتی در قبض ارسالی به مردم  پول خودشان را  از مردم از برای  فاضلاب  می گیرند  ولی   کارهای آنان  را ما انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه ما در بسیاری از مناطق بابت لوله گذاری زیر سوال هستیم افزود :  کاری که  مربو.ط به ما نیست و باید یک اداره دیگر جوابگو و انجام دهد آن وقت  شورا و شهرداری  با عنوان آب های سطحی زیر سوال است .

این عضو شورا ادامه داد: باید این موضوع را روشن کنیم که بودجه و پول فاضلاب را اداره آبفا می گیرد   آن گاه عدم تعهدات آنها نسبت به مردم  را باید  ما زیر سوال  برویم  و این خیلی بد است.

نورحسینی با تاکید بر این که اگر شهرداری توان و بودجه لازم را دارد اشکالی ندارد که مشکلات مردم حل شود  و اگر  نمی توانیم به مردم بگوییم که تاکنون این حجم از کارها را انجام دادیم  و بعد از این بودجه ما  در بخش های دیگر هزینه خواهد شد و مردم به ما مراجعه نکنند.

نرجس محمد دوست نیز با بیان اینکه مردم وقتی کوچه هایشان برق  ندارد  یا فاضلابشان بو می دهد  و یا افت فشار گاز و آب  و… مواجه می شوند به شورا مراجعه می کنند  گفت:  احساس می کنم محبت و دغدغه  ما برای توسعه شهر  باعث شده  که توقعات  و سطح انتظارات مردم بالا برود  و اگر کاری که مربوط به دیگر ادارات است انجام ندهیم جزء اقدامات ضعیف ما  به حساب می آورند.

وی افزود : ما کاری کردیم  که اداره آب و  فاضلاب عملا خود را کنار کشیده است    و در این چندماهه مردم  وقتی به این اداره مراجعه می کنند ، می گویند بگویید شهرداری برای شما انجام دهد   و حتی گردن نمی گیرند  که فاضلاب جز وظایف آنهاست .

این عضو شورا  با بیان اینکه بودجه برای دفع آب  های سطحی انحراف پیدا کرده و در بخش فاضلاب هزینه شده است  اظهار کرد :  یک جایی باید محکم  بایستیم که وظیفه قانونی اداره  آبفا است   و کم کاری خودشان را به دوش دیگران واگذار نکنند.

وی  ضمن تقدیر از شهردار در پرداخت به موقع حقوق  کارکنان شرکتی و مجموعه شهردار ی گفت:   از شهردار می خواهیم نسبت به پرداخت معوقات  و مطالبات پیمانکاران   از سنوات گذشته اقدامی و گزارشی را به شورا ارایه  دهد  .

شهردار  آستانه اشرفیه نیز با تبریک هفته دفاع مقدس  اظهار امیدواری کرد  که با تلاش های که مجموعه شهرداری انجام می دهند بتواند حداقل در مقابل خون شهدا و ایثارگران شرمنده نباشد.

محمد دانش شکیب به اقدامات شهرداری پرداخت  و گفت:   اتفاقاتی در شهر افتاده است که می توان به آسفالت بلوار آیت الله امینیان ، رنگ آمیزی جداول  و فضای سبز در آینده نزدیک مورد  بهره بهرداری  قرار بگیرد  اشاره کرد.

وی آسفالت بلوار شهید رضی  که یکی از اتفاقات خوب  ورودی شهر ماست ، احداث آتش نشانی  که همچنان در حال انجام است و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسانیم. خیابان  شهید اسماعیل زاده ، خیابان  شهید مرادی پور هم  از همین هفته  آسفالت می شود  از دیگر اقدامات خود برشمرد .

وی دغدغه اعضای  شورا را در هزینه کرد بودجه بحق دانست و گفت: این از افتخارات ما ست که مردم برای حل مشکل خود در بسیاری از امور به ما مراجعه می کنند  آن چه که عزیزان شورا مطرح کردند  در قالب دفع آب های سطحی انجام گرفت  متاسفانه  مردم فاضلاب خانه هایشان را وصل م یکنند  و این کار دو منظوره انجام می گیرد.

شهردار آستانه اشرفیه ادامه داد: وقتی باران به حدود ۳۰ میلی متر م یرسد و خیابان های ما دچار آبگرفتگی می شوند ما مجبوریم فاضلاب ها را  لایروبی کنیم   لذا باید چاره جویی کنیم تا مشکل را حل کنیم  و این از مطالبات  جدی ما هم است که آب و فاضلاب در این بخش ورود کند.

وی در باره بودجه ۲۲۴ میلیاردی شهرداری در سال ۹۸ گفت:   بودجه ۹۸ فراتر از  بودجه پیشنهادی شورا محقق شد    و بدهی سنوات  گذشته پیمانکاران که بر عهده شهرداری است  بخشی را پرداخت کردیم  و اگر همه در آمدهای شهرداری  را به پرداخت بدهی ها  بپردازیم   باید تمام کارهای عمرانی را  در شهر تعطیل کنیم  و ما باید تدبیری بیندیشیم که هم مطالبات پیمانکاران را ادا کنیم و هم به پروژه های عمرانی شهر بپردازیم .

در ادا مه  فاطمه ذبیحی ذیحساب مالی شهرداری درباره تفریغ بودجه ۹۸ توضیحاتی را به اعضای شورا ارائه داد  که در ادامه  علیرضا تربیعی و سید عباس نورحسینی در بخشی از  هزینه ها ی بودجه به ویژه بخش  فضای سبز ایراداتی را  در بخش هزینه ها و اسناد   بیان کردند .

پس از طرح موضوع موافقان و مخالفان  رییس شورا از اعضا خواست که رای خود را اعلام کنند  که نورحسینی مخالف مصوب تفریغ بودجه بود و اعلام کرد پس از بررسی  و وصول  سند هزینه های پرداختی در بخش خرید و نیروهای شرکتی  و میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران نظر خود را  بیان خواهد کرد که در نهایت  با سه رای موافق  و یک رای مخالف  تفریغ بودجه ۹۸ به تصویب رسید.

در پایان  مجید همتی ضمن تقدیر از اعضای شورا و شهردار در خصوص دغدغه های خود از نحوه پرداخت  بدهی به پیمانکاران از شهردار خواست  با برآورد بدهی های شهرداری  و شفاف سازی مدارک و مستندات مورد درخواست  اعضای شورا را ارایه دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است