یکشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 دسامبر 2020 ، ساعت 13:47 481 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63817
رییس دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه

تمام دعاوی املاک ، خود رو  به کمیته داوری ارجاع  شده است / تمام پیش فروش  ساختمان ها به صورت سند رسمی انجام می گیرد

رییس دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه  در نشست کمیته پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان  که در سالن اجتماعات دادگستری برگزارشد گفت: با پایش های که در شهرستان انجام شد تلاش شد  که تمام دعاوی  مردم را در بخش املاک و خود رو  مدیریت  به کمیته داوری  ارجاع  داده شود.

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، عباس پارسا منش که با حضور دکتر جان آقایی معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان  سخن م یگفت  با اذعان به این که پیش فروش ساختمان ها  با هماهنگی های که انجام گرفت به صورت سند رسمی انجام می گیرد و باعث کاهش ورودی پرونده ها شده است ، افزود : با آموزش دهیاران و روسای شوراهای اسلامی  که گاهی در ماه به ۲ جلسه هم رسید توانستیم بخشی از موضوعات مجرمانه مانند قطع درختان جنگلی  را به حداقل یا صفر برسانیم.

وی با اذعان به اینکه ترک فعل ادارات و نهادها در این شهرستان بسیار کم است  اظهار کرد : متاسفانه مواردی پیش می آید که  بعضی اندک از مدیران در اجرای مصوبات و قوانین اداری قصور و کوتاهی انجام می دهند  که ماورود می کنیم .

پارسا منش ضمن تذکر به ادارات متولی انفال عمومی  از جمله امور آب ، منابع طبیعی ، جهادکشاورزی  و شهرداری ها از آنان خواست که مصوبات کمیته پیشگیری از وقوع جرم و یا کمیته صیانت از امور اراضی و جنگل ها را جدی بگیرند و در حفظ حقوق انفال عمومی و جلوگیری از وقوع جرم جدی تر ورود کنند.

 

رییس دادگستری استانه اشرفیه ضمن حمایت از پروژه ساماندهی سفیدرود خاطر نشان کرد: سفید رود جولانگاه بعضی از آدم هادر قالب شرکت یا شخص شده و  منابع سفیدرود را به عارت بردند در حالی که همین شرکت هنا و افراد  برای مردم ومنافع شهرستان پشیزی خرج نکردند.

عباس پارسا منش در پایان سخنان خود از رییس جهادکشاورزی خواست در مدت یک ماه ، تمام زمین هایی که واگذار شده است آنها را استخراج و منتج به نتیجه در شهرستان نشده است طی گزارش جامع دستگاه قضایی ارایه دهد.

در ادامه این نشست رییس جهادکشاورزی ، امور آب ، منابع طبیعی و آبخیز داری ، اداره صنعت ، معدن و تجارت ، شهرداران آستانه ، کیاشهر و فرمانده سپاه ناحیه و رییس اداره اطلاعات گزارشی را از روند انتظارات ، بایدها و نبایدهای حوزه اداری خود را بیان کردند.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز ضمن انزجار از ترور دانشمند هسته ای شهید  محسن فخری زاده و محکومیت این عمل قبیح و تبریک روز مجلس از همکاری دستگاه قضا و هماهنگی بین ادارات و کمک به سرمایه گذاری در شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

دکتر حمید رضایی لاکساری  با اذعان به این که گاهی تضییع حقوق مردم در کنار تضییع حقوق بیت المال دیده نمی شود گفت: همانطوری که مردم حقوق ما را رعایت می کنند ما هم باید حقوق آن ها را رعایت کنیم

وی با بیان اینکه ما باید نسبت به قانون متعهد باشیم و حقوق مردم را با احترام بپذیریم به موضوع پلمب یک شرکت شن و ماسه در این شهرستان اشاره کرد و با اذعان به اینکه بخشی از پروژه های بنیاد مسکن در روستاهای این شهرستان در حال انجام بود که متوقف شده است خواستار تسریع رفع موانع بر  اساس قوانین شد

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است