دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
20 ژانویه 2020 ، ساعت 11:03 152 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57733
مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه خبر داد:

توزیع کودکشاورزی در۱۴ مرکز کارگزاری بخش تعاونی تولیدی و بخش خصوصی آستانه اشرفیه

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از توزیع کود های کشاورزی در  ۱۴ مرکز کارگزاری بخش تعاونی تولیدی و بخش خصوصی  در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جلال شرق ؛حمیدرضا سلیمانی سطح زیر کشت برنج این شهرستان را ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار عنوان و تصریح کرد: کشاورزان این شهرستان عملیات شخم زمستانه را از اوایل دیماه در اراضی خود آغاز کرده اند  و تا کنون  شخم زمستانه در ۲ هزار و یکصد هکتار زیر کشت برنج این شهرستان انجام شده است

وی صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی ، از بین بردن علف های هرز و آفت ها در مزارع ، آماده سازی زمین های زراعی را از جمله مزیت های شخم زمستانه ذکر و خاطرنشان کرد: شخم زمستانه تا زمان کشت برنج در فصل زراعی جدید ( اواخر فروردین ماه سال آینده ) در این منطقه ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه شرایط شخم زمستانه در این شهرستان را با توجه به بارندگی های اخیر مطلوب دانست و یادآور شد: انتظار می رود کشاورزان این شهرستان اجرای عملیات شخم زمستانه در زمین های کشاورزی خود را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

سلیمانی این شهرستان را یکی از کانون های اصلی تولید برنج گیلان اعلام و تصریح کرد: هاشمی ، جمشید جو ، حسن سرا ، دم زرد و دم سیاه از مهمترین ارقام محصول برنج این منطقه به شمار می روند.

وی در ادامه با اشاره به توزیع کودهای شیمیایی در این منطقه  اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و همزمان با اجرای شخم زمستانه در اراضی کشاورزی ، تعداد ۱۴ مرکز کارگزاری بخش تعاونی تولیدی و بخش خصوصی توزیع کودهای کشاورزی شامل اوره ، پتاس ، فسفات را در این شهرستان  آغاز کرده اند.

سلیمانی با بیان اینکه میزان سهمیه کودشیمیایی این منطقه در فصل زراعی ۹۹-۹۸ ، حدود ۷ هزار تن است ، افزود: هم اکنون یک هزار تن از انواع کودهای شیمیایی در بین کشاورزان آستانه ای در حال توزیع است.

به گفته وی هیچگونه مشکلی در زمینه توزیع کودهای شیمیایی در این شهرستان وجود ندارد و کشاورزان با مراجعه به مراکز توزیع می توانند نهاده های کشاورزی مورد نیاز خود را تهیه کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر با حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت  دارای ۳۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است