سه شنبه, ۵ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
16 دسامبر 2015 ، ساعت 12:03 1,521 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7979
حجت‌الاسلام ساجدی:

توسعه فرهنگ وقف نیازمند فرهنگ‌سازی مناسب است

حجت‌الاسلام محمد ساجدی در نشست ستاد وقف اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان با وی گفت: اگر در نظر داریم که وقف را توسعه دهیم باید فرهنگ‌سازی در جامعه انجام گیرد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه فرهنگ‌سازی در جامعه باعث اقبال مردم به وقف و تأثیرگذار خواهد بود اظهار کرد: باید برنامه‌های فرهنگی مستمر در این شهرستان انجام گیرد و به دلیل فرهنگ مذهبی که در این شهرستان وجود دارد می‌تواند مؤثر باشد.
حجت‌الاسلام ساجدی خواستار افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌های حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) شد و افزود: باید از فضای معنوی و مجموعه فرهنگی حرم مطهر استفاده بهتری شود و باید این شهرستان باوجود چنین امام‌زاده‌ای به یک‌قطب فرهنگی به‌ویژه در بخش حوزه دینی تبدیل شود.

IMG_5688
وی ادامه داد: اگر اعتماد و اعتبار بین مردم و وقف به وجود آید باعث خواهد شد که نیز در بخش درآمدی بیشتر بتواند در امور عام‌المنفعه خدمات ارائه دهد.
حجت‌الاسلام ساجدی با اشاره به ساماندهی موقوفات طی چند سال گذشته خواستار تعامل و جلب اعتماد بیشتر مردم با اداره اوقاف و امور خیریه شد.
در این دیدار حجت‌الاسلام خوبرو گزارشی را از حوزه عملکردی خود مطرح و با توجه به طرح‌های مختلف فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در بقاع شاخص رویکردهای سالانه اوقاف را در بخش واقفات در شهرستان تشریح کرد.
در این نشست مقرر شد با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی شده نشست‌هایی برای پیشبرد اهداف وقف در بخش حوزه‌های علمیه برگزار تا در ارتقای فرهنگ حوزه‌های دینی این شهرستان گام‌های موثرتری برداشته شود.

IMG_5690 IMG_5694

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است