دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۱:۴۱ 143 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43703

توسعه کشاورزی و گردشگری در گیلان نیازمند اطلاع‌رسانی دقیق هواشناسی است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه کشاورزی و گردشگری از قابلیت‌های مهم استان است گفت: توسعه صنعت کشاورزی و گردشگری در استان نیازمند اطلاع‌رسانی قوی و دقیق هواشناسی است.

به گزارش جلال شرق ؛ آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه یکشنبه در دیدار با جمعی از مدیران هواشناسی استان گیلان اظهار داشت: توسعه صنعت کشاورزی و گردشگری در گیلان نیازمند اطلاع‌رسانی قوی و دقیق هواشناسی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه کشاورزی به صورت علمی هنوز در استان فراگیر نشده است خاطر نشان کرد: وضعیت آب و هوا از دغدغه‌های تولیدکنندگان به‌ویژه کشاورزان محسوب می‌شود.

وی گفت: بارندگی‌های اخیر در گیلان موجب خوابیدگی محصول برنج در شالیزارها و خسارت‌ به کشاورزان و از بین رفتن محصولات باغی در بعضی از مناطق استان شده که این امر اهمیت روش‌های کشت جدید و برنامه‌ریزی بلندمدت برای تولید محصولات کشاورزی را نشان می‌دهد.

امام جمعه رشت با اشاره به وابستگی فعالیت کشاورزان، صیادان و تولیدکنندگان مختلف با وضعیت آب و هوا تصریح کرد: وجود هواشناسی پیشرفته در برنامه‌ریزی تولید محصولات در استان بسیار تاثیرگذار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به آیه‌های مختلف قرآن کریم درباره هواشناسی اظهار داشت: گردشگری یکی از منابع درآمدی استان محسوب می‌شود و وضعیت هوا برای حضور گردشگران در گیلان مهم است.

آیت الله فلاحتی بر اطلاع‌رسانی دقیق هواشناسی برای حضور گردشگران در گیلان تأکید کرد و افزود: فعالیت صنعت هواشناسی کشور و استان باید بر پایه علمی بوده و از تجهیزات پیشرفته در اطلاع‌رسانی هواشناسیاستفاده شود.   /   ت.م

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است