- جلال شرق - http://jalaleshargh.ir -

تولید ۷۳۱هزار قطعه مرغ گوشتی طی ۴ماهه سالجاری در آستانه اشرفیه

رئیس جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از تولید ۷۳۱هزار قطعه مرغ گوشتی طی ۴ماهه سالجاری با وزن ۵۰۰تن گوشت سفید  در آستانه اشرفیه  خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، دومین نشست ستادی شورای جهاد کشاورزی  با حضور فرماندار و معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی  استان و اعضای ستاد در دفتر ریاست جهادکشاورزی برگزارشد حمید رضا سلیمانی با بیان اینکه این شهرستان دارای ۲۷ سلول  با توانایی ۵هزار و ۵۵۰تن تولیدرورش مرغ گوشتی را دارد اظهار داشت: مصرف روزانه شهر آستانه در حالت روزهای عادی ۶تن و در آخر هفته تا ۸تن و در ایام عید به ۱۰تن  افزایش می یابد.

وی با اشاره به  ۲هزار تن مصرف سالانه شهر آستانه  اشرفیه  اذعان کرد : بیش از۳/۵هزار تن  مازاد بر مصرف شهرستان  به دیگر شهرها و حتی به استان تهران برای بازار مصرف عرضه می شود.

سلیمانی به دو واحد جوجه کشی  یکروزه با تولید ۴۰میلیون قطعه جوجه  اشاره کرد و افزود :  ۳ واحد مرغ های تخم  نطفه دار  توانایی بیش از ۳۰ میلیون قطعه  تولید تخم نطفه دار را دارا هستند.

رئیس جهادکشاورزی  آستانه اشرفیه  با اشاره به سه واحد بزرگ شیری  با ۲۸۶راس گاو و یک واحد صنعتی بزرگ با بیش از ۴۸۰ راس گاو در این شهرستان اشاره کرد و گفت:  ۹۶ واحد  سنتی شیری  با ۱هزار و ۳۰۷ راس دام در این شهرستان فعالیت دارند که در بخش مشاغل خانگی نیز  ۹۵ خانوار با ۱۸۸ راس دام به عرضه فرآورده های لبنی اقدام می کنند.