چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۳ تیر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸:۵۹ 70 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :52321

تولید ۸۵ درصد فندق ایران در گیلان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تولید ۸۵ درصد فندق ایران در گیلان گفت: اما افزایش تعداد واحد‌های فرآوری مهم‌ترین نیاز تولید محصول فندق در گیلان است.

به  گزارش  پایگاه  اطلاع  رسانی  جلال  شرق  به نقل از فارس  ؛ منوچهر پارسافر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز برداشت فندق نوبرانه در استان گیلان اظهار کرد: پیش بینی می‌شود ۵۹ هزار باغدار گیلانی تا پایان شهریور ماه ۱۶ هزار و۴۰۰ تن فندق به ارزش تقریبی ۶۵۶ میلیارد تومان برداشت کنند.

وی توسعه باغات فندق را یکی از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: سال گذشته با اعطای نهال‌های یارانه‌ای در حدود ۶۰۰ هکتار از زمین‌های شیب دار استان، فندق کاشته شد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اذعان به اینکه ۸۵ درصد فندق ایران در گیلان تولید می‌شود، افزود: باغداران برای توسعه باغات خود و ثبت نام برای دریافت نهال‌های یارانه‌ای به ادارات جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

وی شهرستان‌های رودسر، سیاهکل، املش، تالش، رودبار و آستارا را مهم‌ترین مناطق تولید فندق در گیلان نام برد و بیان کرد: ۶ واحد فرآوری و بسته بندی فندق در شهرستان‌های رودسر، املش و سیاهکل مشغول به فعالیت هستند اما افزایش تعداد واحد‌های فرآوری مهم‌ترین نیاز تولید این محصول در گیلان است.

مهندس پارسافر از صادرات فندق‌های برداشت شده علاوه بر مصرف در داخل استان به استان‌های دیگر خبر داد و گفت: فندق دارای پروتئین، مواد چرب، کلسیم، فسفر و پتاسیم است و مصرف آن برای تقویت حافظه، درمان بیماری‌های گوارشی توصیه می‌شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است