سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۴۵ 24 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :50095

ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک ممنوع می‌شود

استاندار خراسان رضوی گفت: به زودی و با هدف پیشگیری از معلولیت های ژنتیکی، ثبت ازدواج در استان، بدون ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک برای زوجین، ممنوع خواهد شد.

به گزارش  پایگاه  اطلاع  رسانی   جلال  شرق به نقل از تسنیم ؛ از مشهدمقدس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در جریان بازدید از موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین مشهد اظهار داشت: موسسات خیریه با مشارکت خیران بسترهای خوبی را در زمینه نگهداری از معلولان فراهم کرده‌اند و دولت هم در حد توان از این گونه فعالیت‌ها حمایت خواهد کرد.

وی افزود: امیدواریم کمک‌های خیران و دولت بیش از پیش زمینه مراقبت، آموزش و نگه داری از معلولان را فراهم کند اما با این حال ضرورت دارد که در حوزه پیشگیری از بروز معلولیت‌ها هم اقدامات جدی انجام گیرد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: به زودی با هدف پیشگیری از معلولیت‌های ژنتیکی، دفاتر ثبت ازدواج را مکلف خواهیم کرد که در صورت ارائه گواهی انجام آزمایش‌های ژنتیک، نسبت به ثبت تقاضای ازدواج متقاضیان اقدام کند.

وی با بیان اینکه این طرح در یکی دیگر از استان‌های کشور با موفقیت اجرایی شده گفت: ممنوعیت ثبت ازدواج در مراجع رسمی قبل از ارائه گواهی انجام آزمایش‌های ژنتیک، قطعا در کاهش معلولیت‌ها موثر خواهد بود لذا با جدیت این موضوع را دنبال خواهیم کرد. در حال حاضر آزمایش‌های ژنتیک برای متقاضیان در مراکز تعیین شده به صورت رایگان انجام می‌گیرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است