یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۲۳ تیر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۰:۵۴ 99 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41903
سرپرست میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان عنوان کرد:

ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله در دستور کار میراث فرهنگی کشور / ساماندهی ۱۲۰قلم از اشیای موزه ماسوله

سرپرست میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در مورد ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله گفت: پرونده ثبت آن در دستور کار میراث فرهنگی کشور قرار دارد.

به گزارش  جلال شرق  ؛ ولی جهانی سرپرست  میراث فرهنگی  اداره کل با اعلام این خبر بیان کرد: اکثر اشیای که در موزه ماسوله نگهداری می شود اهدایی از طرف مردم خیر شهر ماسوله به پایگاه میراث فرهنگی وگردشگری شهر ماسوله بوده است وبعضی از این آثار از طریق کشفیات است که در باستان شناسی شهر ماسوله بدست امده است و در حال حاضر۱۲۰ قلم از این اشیا ثبت و ضبط شد.

 

وی افزود: قدیمی ترین این اشیا مربوط به دوره صفوی و جدیدترین شان مربوط به دوره معاصر است. این اشیا شامل ”  گره چینی چوب، ابزار آلات، تفنگسازی، چلنگری، انواع قیچی و ابزار کار آهنگری و…. می باشد.

ساماندهی اشیا ء ماسوله

احداث ساخت سایت موزه کهنه ماسوله

جهانی ادامه داد:  احداث ساخت سایت موزه کهنه ماسوله واقع در محوطه باستانی کهنه ماسوله که در ۱۰ کیلومتری شهر تاریخی ماسوله قراردارد در حال احداث است و از محل اعتبارات استانی در حال ساخت و احداث می باشد.

وی افزود: بزودی کاوش های باستان شناسی در محوطه باستانی کهنه ماسوله با مجوز رسمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری سازمان به سرپرستی آقای بهروز همرنگ به منظور شناسایی فرهنگ های منطقه آغاز خواهد شد.

جهانی در پایان در مورد ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله گفت: پرونده ثبت آن در دستور کار میراث فرهنگی کشور قرار دارد.   / موج

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است