یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۲۵ 1,005 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45460
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آستانه اشرفیه خبرداد؛

ثبت ۷ وقف جدید و در دست اقدام به مبلغ ۳میلیارد ۹۰۰ میلیون ریال در آستانه اشرفیه

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آستانه اشرفیه اعلام کرد : از ابتدای سال جاری تعداد ۳ وقف جدید در این شهرستان به ثبت رسیده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، حجت الاسلام والمسلمین حسین یوسف زاده  در نشست با خبرنگاران که به مناسبت دهه وقف در محل این اداره برگزار شد اظهار کرد : این وقف های جدید شامل ۳ قطعه زمین کشاورزی و زراعی به مساحت بیش از ۵ هزار مترمربع و به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال ، توسط خیرین منطقه وقف شده است.
وی در ادامه تعداد موقاف ثبت شده در این شهرستان را تاکنون ۳۰۰ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: تامین هزینه مراسم سید الشهداء (ع) ، کمک به نیازمندان ، حوزه علمیه، ترویج علوم اسلامی ، توسعه مساجد و…از جمله نیات واقفین این شهرستان است.
وی به ثبت یکهزار و ۳۰۰ مورد رقبه در این منطقه نیز اشاره کرد و یادآور شد: عمل به نیات واقفین و خیرین از سیاست های مهم اداره اوقاف و امورخیریه است که با جدیت با هدف ترویج فرهنگ وقف در این شهرستان دنبال می شود.


یوسف زاده همچنین با بیان اینکه از هفته وقف سال گذشته تا کنون و از محل موقوفات ۷۸۰ میلیون ریال در زمینه های عمرانی ، فرهنگی و مدیریتی در این شرستان هزینه شده تصریح کرد: ثبت ۴ وقف جدید نیز ( شامل زمین ، خانه مسکونی ، خودرو و… ) به ارزش حدود ۳ میلیارد ریال در این شهرستان در دست اقدام قرار دارد.

وی به وجود ۶۰ بقعه متبرکه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: وقف یکی از ماندگارترین اعمال نیک است که در زندگی دنیوی و آخرت ثمرات موثری دارد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آستانه اشرفیه ادامه داد: در دهه وقف امسال نیز تعداد ۱۰ برنامه فرهنگی ، عمرانی و …شامل نشست های تخصصی با موضوع وقف ، همایش یاوران وقف ، ویزیت رایگان بیماران، افتتاح طرح ساماندهی بقعه متبرکه آقا سید حسین (ع) تجن گوکه و…در این منطقه به اجرا می رسد.
پانزدهم تا بیست و پنجم آبان ماه به دهه وقف نامگذاری شده است.
عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است