دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
17 آگوست 2019 ، ساعت 20:38 483 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :53523
فرماندار آستانه اشرفیه :

جامعه پزشکی ؛ حلقه مشورتی مسئولین شهرستان برای حل چالش های جامعه  باشند

فرماندار  آستانه اشرفیه  در نشست با اعضای نظام پزشکی شهرستان آستانه اشرفیه که در دفتر فرمانداری برگزارشد  گفت: جامعه پزشکی می تواند حلقه مشورتی مسئولین شهرستان برای حل چالش های جامعه  باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در این نشست که ائمه جمعه شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر نیز حضور داشتند رحیم حیدری  با اشاره به نزدیک شدن به زاد روز ابن سینا و روز پزشک  اظهار داشت: جامعه پزشکی که برای حفظ سلامت جامعه موثر است  و در ایجاد روحیه سلامت  نقش دارند  چرا نباید روز پزشک که بسیار ارزشمند است در شهرستان بزرگداشتی برگزارنشود.

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی جزئی از مردم است و حضور پزشک ، احساس سلامتی و خوبی را به همراه دارد  افزود: بیشتر دیده شدن جامعه پزشکی و حضور آنان در بطن جامعه  می تواند بسیار مفید باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان  حاطر نشان کرد: اگر چه جامعه  پزشکان دارای مسائل و مشکلاتی هستند  که اگر این چالش ها حل شود مطمئناً بهتر در ارائه خدمت به جامعه نقش آفرینی می کنید.

حیدری اذعان کرد: جامعه ی امروزه  ،  پزشکان را به عنوان انسان های نخبه ای می نگرد که دارای اندیشه و فکری هستند  و به خودی خودی ،  بسیاری از مسائل جامعه را بخوبی می فهمند و می توانند راه کارهایی برای برون رفت از چالش ها ارائه دهند.

وی با تاکید بر این نکته که پزشکان  می توانند به عنوان یک حلقه مشورتی به مسئولین شهرستان کمک کنند تصریح کرد:  احساس می کنم این حلقه مشورتی در شهرستان یک حلقه مفقوده است و باید راه ارتباطی بین جامعه پزشکی و مسئولین بیشتر شود.

در ادامه پس از بیان دیدگاه های ائمه جمعه آستانه اشرفیه و کیاشهر  در خصوص نقش پزشکان در جامعه  ، دکتر رهنما ضمن تاکید بر حضور یک نفر از اعضای نظام پزشکی در نشست های اداری ، به چالش های فرا روی احداث ساختمان نظام پزشکی  و عدم واگذاری زمین مربوطه پرداخت و گفت: ما اعتقاد داریم که این نشست ها حداقل  سه ماه یا شش ماه برگزارشود و این احساس نشود که مسئولین می توانند همه مشکلات  بخش ها ی خصوصی از جمله پزشکان را بدون حضور آنان  حل کنند .

وی با بیان اینکه بخش خصوصی پزشکان در امور شهرستان دستی بر آتش ندارند افزود : بخش خصوصی پزشکان در عصرها ، درمان شهر را در دست دارند ، زیرا مردم ظاهر زیبا ی ما را  می بینند و در بدنه اصلی نظام پزشکی ، پزشکان عمومی هستند که ۷۰ درصد  فاقد در آمدهای لازم هستند.

عضو نظام پزشکی آستانه اشرفیه با بیان اینکه ۵ تا ۱۰ درصد پزشکان متخصص در آمد بالایی دارند و جامعه نیز بر اساس آن ده درصد قضاوت می کند اظهار داشت: پزشکان عمومی دارای مشکلات عدیده ای هستند و جا دارد این ارتباط با مردم از طریق ائمه جمعه و مسئولین اجرایی  برقرار شود تا مردم نیز از مسائل جامعه پزشکی اطلاع پیدا کنند.

وی خواستار همکاری همه جانبه فرماندار و ائمه جمعه  با جامعه پزشکی برای احداث ساختمان  نظام پزشکی شهرستان شد.

گفتنی است در این نشست پس از بیان دیدگاه ها از سوی دکتر محدث ، دکتر طالب پور ، دکتر خرسندی و دکتر اورنگ پور  در خصوص نصب کارتخوان در مراکز پزشکی ، برگزاری همایش روز پزشک در شهرستان و تجلیل از جامعه پزشکی ، مقررشد ضمن هماهنگی  اعضای نظام پزشکی با مسئولین شهرستان این همایش با حضور مسئولین استانی  و شهرستانی برگزارشود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است