دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 فوریه 2018 ، ساعت 10:50 1,540 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38100
کوچکی‌نژاد:

جذب معلم از طریق آزمون برای مواقع خاص است؛ نه همیشه/ تکلیف برنامه توسعه برای جذب نیرو از دانشگاه فرهنگیان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است در مواقع خاص و اگر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی نتوانند نیروی لازم را تامین کنند، می‌توان از طریق آزمون نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را تامین کرد.
 
به گزارش جلال شرق  ، جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه جذب دانشجو باید در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی افزایش یابد، گفت: در برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش موظف شده است نیروهای خود را از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی جذب کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در مواقع خاص، اگر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی نتوانند نیروی لازم را تامین کنند، براساس ماده ۲۸ آئین‌نامه دانشگاه فرهنگیان می‌توان از طریق آزمون نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را تامین کرد.

وی بیان کرد: متاسفانه آموزش و پرورش از کانال‌های دیگری مانند خرید خدمات، سرباز معلم و… معلمان مورد نیاز خود را تامین می‌کند و از این نیروها حمایت نمی‌کنند و نمایندگان مردم ناچارند وضعیت این نیروها را پیگیری کنند و مشکلات را برطرف کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی می‌توانند با افزایش جذب دانشجو در سالم‌سازی آموزش و پرورش نقش مهمی داشته باشند، گفت: متاسفانه دانشگاه شهید رجایی از نظر مدیریت ضعیف است و به دلیل مشکلات موجود نمی‌تواند نیروی مورد نیاز را تامین ‌کند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه برخی مسئولان به گسترش و توسعه دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیروی مورد نیاز اعتقادی ندارند، اظهار کرد: این تفکر در آینده باعث تضعیف دانشگاه فرهنگیان می‌شود و دولت ناچار است برای تامین نیروی مورد نیاز خود از تمام دانشگاه‌های کشور نیرو جذب ‌کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پروش در دانشگاه فرهنگیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: در صورتی که آموزش و پرورش، نیروی موردنیاز خود را از این دانشگاه جذب کند در راستای اصلاح و اعتلای جامعه گام برداشته است؛ درغیر این صورت موفقیتی به دست نمی‌آورد چرا که معلمان به درستی تربیت نشده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: برای تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش باید ظرفیت دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت معلم رجایی در جذب دانشجو افزایش یابد؛ این دو دانشگاه به اصلاح ساختار نیاز دارند./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است