سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ، ساعت ۲۰:۱۲ 1,855 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19486

جشنواره «ساحل دوستی» در بندر کیاشهر آغاز شد.+ تصاویر

به همت تلاش اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان جشنواره ساحل دوستی عصر امروز در سواحل بندر کیاشهر و سواحل مروارید زیباکنار آغاز شد.

به گزارش جلال شرق، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در گفتگو باخبر نگار جلال شرق در بندر کیاشهر بابیان اینکه ما دو طرح ساحل دوستی را با همکاری فرمانداران شهرهای آستانه‌اشرفیه و رشت استارت زدیم گفت:، به میمنت ولادت حضرت امام رضا (ع) این دو طرح، یکی در ساحل بندر کیاشهر و دیگری در ساحل مروارید زیباکنار است و به همین مناسبت عصر امروز جشنی برگزار کردیم که در آغاز افتتاحیه این جشنواره است.

علی پور حسن هدف از برپایی این جشنواره معرفی سرزمین و طرح آمایش سرزمینی عنوان کرد و افزود: در این جشنواره تابستانی، طرح دوستی دریا با کودکان را آموزش خواهیم داد و به معرفی شخصیت‌ها و گیلان شناسی و یک سری بازی‌های بومی و محلی و آیین‌های گیلان را برای آنان تدارک دیده و آموزش خواهیم داد..

پور حسن تصریح کرد: هر میزان کودکان را از سمت دریا به سمت ساحل بیاوریم و با بازی‌های چون مجسمه شنی، بادبادک پراکنی و …آنان را مشغول کنیم موضع خطرآفرین بودن دریا را کمتر خواهیم داشت.

وی بابیان اینکه کودک به‌جای آنکه به دریا برود و امکان غرق شدن آن‌هم باشد به‌طرف ساحل بیاید و از بازی‌های ساحل استفاده کند و در حاشیه ساحل باشد بهتر خواهد بود اظهار کرد: با ایجاد کتاب‌خوانی، سرگرمی، نمایش‌های عروسکی و کارهای دیگر می‌توانیم آنان را در ساحل دریا سرگرم کنیم.

پور حسن با اشاره به این نکته که این طرح برای اولین بار در کشور توسط کانون فکری کودکان و نوجوان استان گیلان اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: تاکنون ما حتی در ساحل مازندران، گلستان و حتی جنوب چنین طرحی را مشاهده نکردیم که بخش ویژه‌ای را برای کودکان و نوجوانان داشته باشند.

وی تأکید کرد: احتمال است که یک جشنواره یک‌روزه در سواحل برگزارشده باشد ولی به‌صورت مداوم و تا پایان تابستان که این جشنواره هرروزه با نیروهای متخصص کودک و نوجوان ادامه داشته باشد چنین طرحی را که در ساحل اجراشده باشد نداشته‌ایم.

به گفته این مقام مسئول در این جشنواره ساحل دوستی، کودک و نوجوان با ساخت و پرواز بادبادک، فعالیت‌های زیست محیطی، چهره آرایی، نمایش آیینی، نقاشی روی شن، معرفی کتاب، کاردستی خلاق با دورریختنی ها، فعالیت‌های فرهنگی با محوریت کتاب، نمایش خلاق، قصه‌گویی، معرفی آیین‌ها و بازی‌های بومی محلی، مسابقه، ساخت مجسمه‌های شنی، نمایش عروسکی و نقاشی در طول ایام برپایی جشنواره ساحل دوستی برای آنان فراهم‌شده است.

در این مراسم فرماندار آستانه اشرفیه ، بخشداران مرکزی و بندر کیاشهر ، شهردار بندر کیاشهر و جمعی از مسئولین و گردشگران و دوستداران طبیعت و دریا حضور داشتند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است